Nejlepší kompakt-cena je až na druhém místě...

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod PetrGa 15. 8. 2009 11:02

Zdravím tady na foru.
Starý Nikon 4200 odešel do křemíkového nebe za všemi těmi toustovači a kalkulačkami a tak je na čase pořídit nový aparát

Poradí mi prosím někdo, jestli existuje nějaký kompakt, který dělá dobré fotky? Alespon jako nějaká low-zrcadlovka.
Docela by bylo fajn, kdyby měl tyto vlastnosti:
1.Nezašumělé fotky při prohlížení na monitoru. Fotky téměř nikdy netisknu. Výřezy dělám jen výjimečně.
2.co nejvíce manualních funkcí-hlavně vyvážení bílé,ISO,doba osvitu, rychlost závěrky
3.možnost přepínání množství megapixelů.(např. 2MPx, 4, 6 atp...)
4.obstojné fotky při focení za tmy(šera)-poměrně často fotím za sníženého osvětlení.
5.kovová kostra
6.vysouvací objektiv(mám za to, že je kvalitnější než nevysouvací-ale nechám si poradit)
7.makro režim, světelnost objektivu alespon f2.8, ohnisková vzdálenost alespon 28mm, clona
nejméně 9
8.větší displej, s větším rozlišením
9.byl na AA baterie(to je docela důležité, ale pokud bude(dle mého názoru: k ničemu dobrý)
akumulátor, svět se nezboří
Nemusí být v češtině.
Cena přístroje není na prvním místě :-)

Děkuji všem za tipy
PetrGa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 15. 8. 2009 12:23

Leica? 8-) Na prohlížení na monitoru nepotřebuješ žádný zázrak. Leica D-LUX 4? 8-D
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MurphyL6 15. 8. 2009 13:44

to já bych radši vzal Lumix LX3...u Leicy platíš za značku, zvlášť když fotoaparáty jsou obrazově totožné

ten panasonic LX3 bude dobrá volba ;-] lépe se bude držet, protože má alespoň malý grip
MurphyL6
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 15. 8. 2009 14:01

říká,že mu na ceně nezáleží :mrgreen: Leica má jiný softvare
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetrGa 15. 8. 2009 23:53

Díky za tipy
Petr1968: napsal jsem, že cena přístroje není na prvním místě. Pouštět žilou mi ale proto nemusíš :-) Pokud je to to samé, tak přece nejsem blázen abych utratil peníze navíc. Já taky musím chodit do roboty jako dělník...

Prostudoval jsem ten Panák LX3. Prohlédl jsem fotky(jím focené) na netu. Není to špatné. Škoda jen, že není na AA baterky

Chtěl bych se zeptat ještě na nějaký foťák, který by byl podobné qality,ale na AA. Je takový nějaký k máni?
A, nezlobte se prosím že si vymýšlím, kdyby měl funkci Panorama. Na tu sem v prvním zadání zapomněl a při tom ji dost používám.
Děkuji
PetrGa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 16. 8. 2009 07:18

Není. Foťáky na tužkáče pomalu mizí v propasti dějin - Li-Ion akumulátory jsou prostě lepší.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod PetrGa 16. 8. 2009 10:20

Děkuji za odpověd
Je to škoda, no :-( . Nicméně si dovolím nesouhlasit, AA jsou daleko daleko lepší. 1.dostupnost kdekoliv a (téměř kdykoliv) na světě. Kapacita a výdrž 2x 2700mAh u AA je daleko větší než u akumulátoru. Cena 4x AA GP 2700 je asi 150kč... Univerzálnost AA s jinými přístroji. Rozdíl v hmotnosti je téměř zanedbatelný. Životnost je nejspíš stejná.
To jen na začátek, proč bych raději preferoval aparát na AA baterie. Pokud ale není, svět se nezboří. Lepší je pár pěkných fotek, než hromada škaredších fotek...:-)

Každopádně Canon aparáty na AA baterie dělá.Možná i další. Nemyslím, že by to byla úplně šmejdská značka.
Může mi prosím někdo objektivně říct, který kompakt na AA baterie(a kdyby měl i režim na panoramata) je asi nejlepší? Samozřejmě v závislosti na prvotní zadání. A kdyby ho bylo možno porovnat s LX3 prosím.
Děkuji
PetrGa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MurphyL6 16. 8. 2009 10:56

ještě Kodak dělá fotáky na AA baterie
KODAK EasyShare Z915, Canon SX110 IS nebo A2100 IS (A1100 IS)

pokud máš foťák jenom na nějaké to rodinné focení, tak by ti mohly tyhle modely stačit. Já bych asi volil Canon SX110, ale nevím jak je na tom s dostupností, prý ho nahradí SX120.
MurphyL6
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetrGa 16. 8. 2009 14:33

MurphyL6: díky za typy. nicméně Kodak Z915 není kopakt a ten Canon je oproti A1100 IS jíný v tom, že má jiný pouze procesor. Světelnost objektivu nic moc a vůbec všechny parametry tohoto přístroje jsou o ničem... Ale díky za snahu. I ta se počítá.
Na nějaké to rodinné foto to je, to taky. Ale fotím i venku pro radost. Starý Nikon měl na účtě 9500 fotek(za přibližně přesně 5let) z čehož jsme si tvrdou selekcí nechali asi 4200 :-). Takže i když jsem amatér, tak fotím častěji než jen rodinu na chatě, popř. o rodinných příležitostech... Proto bych chtěl mít i pěknější fotky. Když bych porovnal fotáky které mají lidi okolo mně(Canon A1000 IS, Olympus u1030SW, Olympus 790SW, FujiFilm fx40, Olympus D520 a Nikon 4200), tak nejlepší foto dělaly právě ty dva posledně jmenované fotáky-a to dost s velkým odstupem. Ještě jakš takš ušel ten Fx40...
Byly by prosím ještě nějaké typy?
Děkuji opravdu všem, za snahu poradit
PetrGa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 16. 8. 2009 18:40

Kapacita a výdrž 2x 2700mAh u AA je daleko větší než u akumulátoru. :lol: :lol: :lol: Dobrý for.Vytisknu si to a zarámuji.Tak že za prvé: 2700mAh je pouze zbožné přání výrobce. 2x 1,2V =2,4 V napětí. Lion Aku má 3,6V. Nepohodlné,velké ,těžké, o ničem. Kdyby existoval standartní Lion 3,6V univerzal článek(všeobecně rozšířený),tak je NiMh 1,2 V mrtvola. Je to minulost
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tom4-8 16. 8. 2009 18:59

Rozhodně Canon G10. Nebo klidně starší géčka. Je to suprový fotoaparát na to že je to stále kompakt.
Tom4-8
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PetrGa 16. 8. 2009 19:12

"Kdyby existoval standartní Lion 3,6V univerzal článek(všeobecně rozšířený),tak je NiMh 1,2 V mrtvola. "
Máš pravdu. Jenže není :-(

Nicméně počet kladů AA převyšuje počet kladů LI-pol(i Lion). Jestli má foták o 10g více, protože používám AA baterie, mě neštve. Kapsu mi to neutrhne. Že jsou velké? Neřekl bych, že je tam nějaký významný rozdíl. Na Mount Everest se nechystám, abych počítal doslova každý gram a mm3 :-)
Četl jsem jakýsi test Ni-MH AA baterii a oněch avízoványch 2700mAh u GP dosaženo bylo. Na druhou stranu je pravda, že 2x 1.2 je 2.4. Nicméně který aku má 2x 2700mAh(tey 5400?),že? Mají tak max. do 1300mAH a to střílím od boku). Cenová láce AA NI-MH je proti aku taky velká. Pravdou je, že ne zase tak velká, aby se to jednorázově nedalo snést.

Pohodlnost tkví v tom, že má doma téměř každý kde co právě na AA(jistě že né všichni :-) ). TAkže když vím, že pojedu na delší cestu, tak ty nabíjecí baterky posbírám, nabiji a mám. Kdežto s těmi rozdílnými aku je to nemožné. Jediné řešení by bylo univerzálnost aku(jak si psal)

Zpět k tématu: byl by ještě nějaký nápad, jaký je asi nejlepší foták na AA baterie? (+kdyby byl režim Panorama)
Děkuji
PetrGa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod iggi 16. 8. 2009 20:07

sigma dp1, dp2
iggi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 16. 8. 2009 21:58

Pořád to samé AA aku je super,lion je drahý :shock: V ceně fotoaparátu pokud má lion je nabíječka i akumulátor. Neoriginál ,třeba na Samsung WB 500 stojí 300 i s dopravou. Kupujete si věci za 5000kč a více a sere vás 300 za náhradní aku,který budete potřebovat leda tak při natáčení videa,nebo mimo civilizaci.Já doma 1,2V AA NiMh aku nepoužívám vůbec. V Baumaxu mají za 70Kč 12 Alkaických baterek. A to mi do blikačky na kolo a přední led světlo a pár hraček pro dceru stačí. Stejně napětí 1,2 Voltu oproti 1,5V způsobuje nižší výdrž. Více saje ampéry ze zdroje. :lol:
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetrGa 16. 8. 2009 22:24

Někdy jsem opravdu mimo "civilizaci" a hodili by se mi ty náhradní aku spíše 2(a to nekecám)-jistě, i na to video často dojde, když se blbe. Jenže to není každý den, a tak by ty akumulátorky byly nevyužity. Po ukončení životnosti přístroje, co s nimi, že? Kompatibilita není pomalu ani mezi dvěma modely. Takže to ani nemohu nikomu dát. kdežto věcí na AA používám dost(myš,klávesnice,2x reproduktory pro mp3 přehrávač)-mám 8x 2700(GP) a když je potřebuju "venku", tak je prostě vytáhnu.
Ale chápu, že někdo doma nepoužívá AA a tak je mu to jedno. Třeba ani jeho přístroj neopustí domov na více jak 2hodiny :-))
Já s ním sem mimo třeba i týden(v lese,na horách). Někdy pařím 5 dnů v kuse. A představa, že bych v opileckém opojení zapoměl nabít akumulátorky? Ta mě děsí. Se čtyřmi sadami se mi nestane, že bych byl bez jusu. Jistě, i se 4x aku můžu mít stejný pocit bezpečí, ale co s nima, když se zrovna nepaří :-))
Nene, pro mě je výhodnější AA, pro tebe aku. Tím to z mé strany zhaslo;-)

Studuju ted vaše tipy, ohledně fotáků, tak pak dám vědět
Děkuji
PetrGa
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků