Nejlepší kompakt-cena je až na druhém místě...

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod odklizec 22. 8. 2009 19:19

To je sice mozne, ze ten Samsung foti v ramci svych monosti dobre. Ale podle mne nesplnuje originalni zadani ani omylem. Otazka je, jak moc se originalni zadani zmenilo? Soude podle posledni zvazovane sestavy asi dost.
odklizec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 22. 8. 2009 19:22

To je vývoj. Musíš myslet pružně. :mrgreen:
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetrGa 22. 8. 2009 19:41

k té cloně:
Měl jsem za to, že čím je clona více otevřena, tak jde na snímač více světla. Není teda třeba taková délka expozice(snímek není rozmazaný) a ani vysoké ISO(obrázek není tak zašumělý).
Proto jsem si myslel, že více otevřená clona(at už na jakkoliv veliký snímač), musí vest k lepšímu obrazu,ne?

Jinak PowerShot 90s je dost dobrý, ale až v říjnu. Foták budu potřebovat už na počátku září...
Od Canonu mě ještě zaujal IXUS 100 IS, popř. IXUS 110 IS. Co vy na tento kousek?

u gridIII se mi zdá cena neopodstatněná. U mě sice cena není na prvním místě, ale i pro mě má všechno určitou hodnotu... A GridIII už ji překročil. Neznamená to, že by pro mě byl 500 liber za foták strop, ale nikde jsem nečetl, že by byl lepší než LX3, a ten stojí asi 300L

U F200EXR jsem tím že má ISO 100 myslel, že začíná na 100. Není tam těch 80. A protože má rychlost závěrek jen od 1/1500, mohli by být fotky neustálé přesvětleny(tod můj názor laika).
Objektiv se mi zdá lepší, než u f30-ky(popř.f40 fd), neb tak neaberuje. Hledal jsem tu aberaci a moc jsem ji nenašel, i když trochu ano. Kdežto u f40 fd, ze kterého mám spoustu fotek v PC, je to vyloženě do oči bijící i na monitoru bez zvětšení.

Nesouhlasím s názorem Petr1968, že čím míň člověk umí,tím dražší foťák si koupí. Můj první foták byl onen Nikon. Do té doby sem téměř nic nevyfotil. Ač, pro mne, celkem dobrý foták(Nikon), tak sem postupně zjištoval, které funkce jsou k užitku, které ne a které chybí. Normálně fotím na automat, ale jsou chvíle, kdy se hodí manual. Vím přesně kdy. A někdy sem tu možnost prostě neměl(manual). Proto bych chtěl ty man.funkce. Je to jako s Makro. Normálně makro nefotím, ale někdy ano. A bez teto funkce(kvůli které je foták dražší) to makro prostě nevyfotím, i kdybych uměl fotit sebelíp ;-)

Nemohu nikde najít ukázky fotek z FX550ky. Mohl by někdo poradit, kde na netu je nějaký server, kde bych je mohl najít? Na fotografování.cz jsem něco viděl, ale chtěl bych více. Potřeboval bych vědět, jak to šumí. Jak to aberuje. Srovnat to s F200exr.
Znovu říkám, že fotky nikdy netisknu a výřezy dělám jen okraje(aby to bylo trochu kompozičně správně-třeba pravidlo umístění objektu do 2/3 v obraze...). Nejsem si jist, jestli bych mohl na širokoúhlém monitoru 19 palců pozoroval nějaký šum způsobený vysokou hustotou pixelů...
PetrGa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod odklizec 22. 8. 2009 19:42

No jen aby nakonec neskoncil s tim, ze fotak v mobilu je nejlepsi volba :D
odklizec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PetrGa 22. 8. 2009 19:45

Odklizec:
V čem jsem ubočil o proti původnímu zadání? Krom slevy z AA, chci stále kompakt se solidními fotkami+ manualní funkce. LX3 mi moc kompaktní nepřijde. Ale být o trochu menší... A ještě ta krytka obj. mě štve. Jsem ochotný slevit z nároků na přístroj, ale ta krytka...? To ne
PetrGa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PetrGa 22. 8. 2009 19:50

fotak na mobilu je dobrý akorát tak k vyfocení jízdního řádu na zastávce, když nemám po ruce tužku a papír :-))
PetrGa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 22. 8. 2009 19:51

Tu krytku ber jak výhodu.Co se ti na tom nelíbí?? Lamely jsou choulostivé.
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 22. 8. 2009 19:51

PetrGa píše:fotak na mobilu je dobrý akorát tak k vyfocení jízdního řádu na zastávce, když nemám po ruce tužku a papír :-))

U některých mobilů je celkem v pohodě.Zase to nepřeháněj. Obrázek Nechápu k čemu LX 3,když se to nebude tisknout a bude to v počítači,který má monitor ani ne 3Mpix. rozlišení
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod odklizec 22. 8. 2009 20:08

Bohuzel, plne otevrena clona neznamena automaticky lepsi snimek. Optimalni clona, zejmena u zoom objektivu byva az ta druha nebo treti. Prvni je vetsinou vynucenym kompromisem mezi svetelnosti a ostrosti obrazu/chromatickou aberaci. Velmi dobre je to videt u LX3, kdy sli s clonou f2.0 za kazdou cenu. Chromaticka aberace a ostrost obrazu je na f2.0 podstatne horsi, nez na f2.8-3.5. Proste dan za svetelnost. Navic zacina na 24mm a je to zoom obejktiv, co prineslo dalsi problemy.

Dale, bazirovani na nejjnizsim startovacim ISO je taky zbytecne. Nejnizsi ISO hodnota sice nabidne mene sumu, ale na druhou stranu, casto i mensi dynamicky rozsah. Optimalni byva tak na ISO100-200. Fuji dobre vi, proc ten cip startuje na ISO100 ;)

Co se tyka srovnani GRDIII a LX3, no to mas tezke. GRDIII je zatim novy fotak, teprve se zacina prodavat. Ja ho budu mit asi pristi tyden a planuju srovnani i s LX3, ale vice mene jen takove zbezne, protoze to jsou dva odlisne fotaky. Jeden ma prime objektiv, druhy zoom. Takze srovnani nebude fer. LX3 v tomto pripade nema zadnou sanci. Uz GRDII ma nesrovnatelne lepsi objektiv. Kdyz si pockas, tak ti muzu udelat nejaky test na prani. Ale upozornuju, ze nijak rozsahly. Budu mit co delat s porovnavanim GRDI, II a III ;)

GRDIII jsem ti uvedl jen jako kapesnejsi alternativu k LX3. Osobne si myslim, ze krome videa, je GRDIII lepsi uplne ve vsem. Ale to je muj subjektivni nazor ;) Co je podle mne u fotaku hned po objektivu a cipu nejpodstatnejsi, je ovladani. A to ma Ricoh promakane. A co je obrovske plus, Ricoh po cely zivotni cyklus (2 roky) vylepsuje GRD s novyma funkcema. Jen pro GRDII jich bylo 23! A nebyly to zadne hlouposti, ale opravdu uzitecne veci. Pokud vim, to zatim zaden zaden jiny vyrobce nenabizi? A podle meho to castecne ospravedlnuje i vyssi cenu?

Kazdopadne ti ale porad doporucuju LX3, ktery je pro pokrocileho amatera idealni.
odklizec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PetrGa 22. 8. 2009 20:13

No dnes se dělají monitory 3Mpx(i více), ale vím já co bude za pár let? Třeba budou 10Mpx a pak by to šlo vidět.

Jinak pěkně ti fotí mobil. Jak mu to jde za tmy/šera? Čekal bych, že to ten kompakt asi zvládne lépe(i když se blíží doba, kdy to vyjde nastejno)

Kontrolní otázka: je možno vidět šum(způsobený vysokou hustotou pixelů)na větším monitoru?

Jak aberuje F200exr a jak F550?

Jak si vede v dynamickém rozsahu F550 v porovnání s F200exr a běžnými kompakty?

Děkuji
PetrGa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 22. 8. 2009 20:13

LX3 je univerzálnější a bude i levnější. Lx3 člověku ,který nechce zrcadlo musí plně vyhovět. A pokud ne tak jedině nějaký ultradrahý kompakt Leica,nebo zrcadlo. Co je to větší monitor???Kolik běžných monitorů má alespoň FulHD? :hm :hm
Naposledy upravil Petr1968 dne 22. 8. 2009 20:15, celkově upraveno 1
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod odklizec 22. 8. 2009 20:15

PetrGa píše:Odklizec:
V čem jsem ubočil o proti původnímu zadání? Krom slevy z AA, chci stále kompakt se solidními fotkami+ manualní funkce. LX3 mi moc kompaktní nepřijde. Ale být o trochu menší... A ještě ta krytka obj. mě štve. Jsem ochotný slevit z nároků na přístroj, ale ta krytka...? To ne


No podle mne jsi zasadne slevil z pozadavku na kvalitni kompakt uz jen tim, ze jsi do vyberu zaradil fotaky s mensim nez 1/1.7 cipem. Uz i ten 1/1.7 je dost na hrane a bez RAWu dost casto nepouzitelny pri zhorsenych svetelnych podminkach.

LX3 je mozna vetsi, ale neni to az tak hrozne. Je to urcite mensi, nez nejmensi zrcadlovka ;) A ta krytka, jak jsem psal, se da nahradit Ricohovou automatickou krytkou. Mozna ne tak prachotesnou, ale je to vzdy neco za neco. Nechces krytku? Musis volit neco co uplne schova objektiv do tela.
odklizec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 22. 8. 2009 20:16

Normální krytka objektivu je lepší než lamely
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod odklizec 22. 8. 2009 20:17

Petr1968 píše:LX3 je univerzálnější a bude i levnější. Lx3 člověku ,který nechce zrcadlo musí plně vyhovět. A pokud ne tak jedině nějaký ultradrahý kompakt Leica,nebo zrcadlo. Co je to větší monitor???

Ultradrahym kompaktem od Leicy si nepomuze, protoze to neni nic jineho, nez prevleceny Panasonic bez gripu s logem Leica a trosku jinak vyladenyma default barvama v JPEG. Jinak je to 100% Panasonic ;)
Naposledy upravil odklizec dne 22. 8. 2009 20:19, celkově upraveno 1
odklizec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 22. 8. 2009 20:18

Ale bude mít Leicu voe. 8-D 8-D To fotí samo,už to jméno 8-D 8-D Ale já myslel Leicu M8 8-D 8-D 8-D A tu tedy Panasonic nedělá.To není nic pro socky :lol: :lol:
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků