Nejlepší kompakt-cena je až na druhém místě...

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Petr1968 17. 8. 2009 22:05

Nekup to za 4500kč 8-D nakonec koupíš Panasonic TZ5 a bude to 8-D
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetrGa 18. 8. 2009 05:27

to jo no :-)) I nad tím jsem přemýšlel... Říkal jsem si, když jsme před 4mi roky mohli koupit za 4300 ten Nikon, jenž dělal na náš vkus pěkné obrázky(hlavně přes den), blesk byl celkem OK, funkci tam bylo taky dost(mohlo by být více manual.), ten soudek se dá vyrovnat v PC, světelnost 2.7, tak by sme mohli za podobnou cenu koupit i ted a lepší. Jenže ten trh je pořád stejný, jen s více pixelama. Nikon podle recenzí už tak kvalitní kompakty nedělá, a další značky co sem viděl(viz.v předchozích) jsou o ničem taky. Proto sem se rozhodl pro ten "nejlepší kompakt".
Mě by stačilo, kdyby to dělalo fotky jak ten starý Nikon+lepší za zhoršených svět.podmínek+manuální funkce.
PetrGa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Maročan 18. 8. 2009 06:57

Nejlepší kompakt je i podle DPreview LUMIX LX3. Někde je tam srovnávací recenze HI-END kompaktů.

------------------------------------------------
Co se týče baterie - osobně mam stejný názor jako Pety - že tužkové baterie již vymírají a časem budou jen v těch nejlevnějších modelech kvůli ceně.
Tužkovky mají spíše samé nevýhody:
-velikost a váha
-musí se dokoupit nabíječka
-je třeba se o ně starat (nabíjet stejné páry, nechávat je vybít apod...)
-v práci mam malý kompakt a kdykoliv ho potřebuji, má právě ty tužkové baterie vybité, ikdyž se s ním nefotí, což znamená vždy před focením je nutno dobíjet. U lion AKU používám foťák několik měsíců, vždy blesknu jednu dvě fotky a v pohodě baterie drží.
--hlavní zde řečená výhoda, že se tužkovky dají koupit kdekoliv je také hloupost. Sám jsem to před časem zkoušel s malým Nikonem na tužkáče. Na obyčejné baterie (které mají všude) mi vyfotil 2 fotky a pak ani nezatáhnul objektiv a vypnul se. Takže pokud nemáš drahé lith. tužkáče, tak máš smůlu.

-Akumulátor k LX3 lze za pár stovek dokoupit neoriginál..

--------------------------------------------
Krytka na objektivu u LX3 - nějak nechápu, co se kolem toho řeší? Všechny objektivy u DSLR a spousta EVF má přesně takovou krytku na objektivu a vadí to snad někomu tam? Spíš je to výhoda, chrání lépe objektiv, než tenké plastové lamelky a je zase o jednu věc méně, co se může na foťáku pos*at. Také se objektiv lépe čistí.
Pokud máte strach, že jí ztratíte, můžete si jí k tělu připoutat dodávanou šňůrkou.

Kvalita obrazu:
- na kompakt jednoznačně perfektní
- šum na ISO 400 už je v tmavých částech fotky vidět - má dodobu zrna
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 18. 8. 2009 07:40

LX 3 jednoznačně.Ale ta cena 8-) Jelikož je to bez ohledu na cenu tak jo :mrgreen: Bude mu však stačit 24-60mm 2,5x ZOOM?
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod odklizec 18. 8. 2009 09:50

Zalezi na potrebach. Ja zoom na fotaku nemam a nechybi mi. Naopak si myslim, ze chybejici zoom muze fotografa posunout dal, protoze se snazi byt vice kreativni a musi si obcas popojit. LX3 zoom je celkem dobry kompromis.
odklizec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 18. 8. 2009 09:53

Občas ovšem popojít nelze. Dobrá volba za dost peněz
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetrGa 18. 8. 2009 15:58

Takže ZOOM 2.5 stačí bohatě. Nikon měl 3 a stačilo. Při 10MPx se dá udělat pěkné zvětšení,popř. výřez. (Což u těch 4MP na Nikonu dost dobře nešlo vždy.

Jsem rád, že je tam možnost přichytit krytku na provázek.

"Krytka na objektivu u LX3 - nějak nechápu, co se kolem toho řeší? Všechny objektivy u DSLR a spousta EVF má přesně takovou krytku na objektivu a vadí to snad někomu tam?"- Já nejsem uživatel DSLR,nebo EVF,ale kompaktu. A všechny kompakty mají tu mechanickou krytku.A vadí to někomu?

Opět k baterkám: Já se nebavil o tom, že bych nacpal do fotáku AA po 7Kč. To se nedívím, že to udělalo 2fotos a byly dead. I alkalické jsou celosvětově. V každé trafice mají zinko-uhlík a i alkalické ;-)
A dneska se už vyrábí NI-MH s minim. samovybíjecím efektem...Jinak o NI-MH se netřeba starat. Až usoudím, že se vybíjejí rychleji než sem zvyklý, nahradím je novými. Páruju je tak, že je promíchám, takže statisticky je o ně postaráno dobře :-))
Navíc. Nabíječku na AA už má každý doma. Na aku sice dostanu s fotákem, ale ne zadaco. Cena je přiměřeně vyšší. AA těžší a větší o moc nejsou.

Maročan:
Nevím jak si vysoký a při těle, ale já mám cca 180cm a normálně štíhlý. Můžeš mí říct, jestli je možné dát LX3 do přední kapsy u volnějších kalhot(jeansů) u asi takové postavy jako sem já? A jde s tím normálně chodit, popř.podřepnout?
A ten displej, je alespon trochu zapuštěný, nebo je zároven s okolním plastem?
Děkuji
PetrGa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Maročan 18. 8. 2009 17:42

Display u LX3 není zapuštěný, pokud foťák položíš na stranu s displayem, tak leží přímo na něm.

Co se týče vložení foťáku do kapsy...
Jsem ti to vyfotil
http://leteckaposta.cz/291371253

Jen dodám, měřím 194cm a mam sportovní postavu, mam na sobě docela volné šortky a ani tak to není moc pohodlné...raději nosím foťák v báglu nebo na popruhu na rameni.
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 18. 8. 2009 18:45

Maročan píše:Display u LX3 není zapuštěný, pokud foťák položíš na stranu s displayem, tak leží přímo na něm.

Co se týče vložení foťáku do kapsy...
Jsem ti to vyfotil
http://leteckaposta.cz/291371253

Jen dodám, měřím 194cm a mam sportovní postavu, mam na sobě docela volné šortky a ani tak to není moc pohodlné...raději nosím foťák v báglu nebo na popruhu na rameni.

Maročan je sexi :love: :love: :love:
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maročan 18. 8. 2009 19:07

Já vím, ale i tak - díky Petře :-[
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 18. 8. 2009 19:24

Není zač.Já člověka ocením 8-)
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod odklizec 18. 8. 2009 19:33

PetrGa, rozhodne nedoporucuju strkat fotak do kapsy bez nejakeho obalu. Jakkoliv se kompakt muze zdat uzavreny, je tam plno mist, kudy se dovnitr dostane prach. Specialni pri noseni v kapse bez obalu je to hned. A na rozdil od zrcadlovky ho nemas jak dostat pryc bez komplet rozebrani fotaku. A to si sam doma asi neudelas ;)
odklizec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 18. 8. 2009 19:42

Na foťák patří pouzdro.To je bez diskuse
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetrGa 18. 8. 2009 19:53

JJ, sexi je. Hlavně je Super boy, jak to tak fajně tu odpověd vyřešil. Díky ti opravdu moc za ty fotky.
PetrGa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PetrGa 18. 8. 2009 20:02

Foták do kapsy nepatří, ale já ho tam měl 4 roky a zjevně mu ani mi to nevadilo :-) A pouzdro sem měl. Jenže mě štvalo, že než sem ho z toho pouzdra vytáhl, tak byl: tu plameňák(či co to bylo) fuč. Tam zase souložící mouchy za letu :-)) Prostě to mít po ruce. A až se to porouchá,
tak -> křemíkové nebe...
PetrGa
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků