Nejlepší kompakt-cena je až na druhém místě...

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Petr1968 16. 8. 2009 23:18

No dobře. Ležíš 5 dní v lese ve stanu a vaříš v kotlíku.A v batohu máš 10 kusů AA aku. Poezie.Tak jo.Už mlčím. Kdyby neměl Canon PowerShot A2100 IS tak opruzující počáteční ohnisko 36,tak třeba ten. Já kupuji Samsung WB 500 24mm se bude hodit a podprůměrná světelnost hlavně na dlouhém konci mi tak nevadí. Já MP3 přehrávač nemám,myš má kabel a repráčky na baterky nepotřebuji. Já su totiž staré :mrgreen: Ani jako mladý jsem nikdy neměl volkména :-[ A to stál za komančů pouze asi 2000kč
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 17. 8. 2009 07:06

A co mobil? Taky na tužkáče, taky? :)
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Petr1968 17. 8. 2009 07:48

Já bych chtěl mobil na H2So4 ukumulátor. Nejlépe značky OPTIMA o<:) Nejlépe 5Ah
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod odklizec 17. 8. 2009 14:51

PetrGa, kvalitni kompakt s AA baterkama uz nedela nikdo. S tim se budes muset smirit. Jediny kompromis jsou Ricohy, ktere zerou jak akumulator, tak AAA baterky (samozrejme, ne najednou). Pokud dokazes zit s mene vykonnyma AAA baterkama, doporuzil bych ti novinku Ricoh GRDIII. Ale ma to samozrejme hacek...nema to zoom :D

Je to uplna novinka, tak na nejake rozsahle recenze zapomen. Ale neco uz se najit da, vcetne fotek v polnem rozliseni. Mrkni treba na linky tady...
http://ricohforum.com/phpbb/viewforum.php?f=57

Ale pokud se ti libi LX3, tak ho ber. Je to fajn fotak, jen ma trochu chaoticke ovladani. A pokud se nechces rypat v rawu, tak nabizi i slusny jpeg.
odklizec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PetrGa 17. 8. 2009 16:05

Pety: mobil ne. S ním tak často nezacházím, abych ho vybil za "5" dní.

Odklizec: díky za typy, prozkoumám ho taky,

Petr1968: mp3 př. je další věc, co potřebuju novou, neb starý kus je taky v křemíkovým nebi...Předběžný průzkum mi ale říká, že opět nebude asi na AA, bo prostě nejsou. Zde je situace ještě horší než u fotáků, bo u mp3 přehr. se jen tak nedá vyměnit baterka :-(((((většinou).

Jinak zatím pročítám recenze a zkušenosti a zatím vede G10, LX3 a eště mrknu na ten Ricohy
Zatím děkuji
PetrGa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 17. 8. 2009 16:39

Ty chceš opravdu asi fotit 8-D 8-D Nechceš raději zrcadlovku?MP3
přehrávač máš v mobilu nééé?? žiješ v 21 století 8-D 8-D 8-D
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetrGa 17. 8. 2009 17:39

mobil nech na volání, přehrávač na přehrávání
Potřebuju 30GB paměti. Pochybuju, že je nějaký mobil stejně kvalitní a i s takovou paměti... Ale ještě jsem nepátral, takže nic netvrdím.
Nicméně mi spojení mob.a př. připadá jako když se prodávaly TV+Video do kupy. Taky se to nějak neujalo... Proč asi? Při poruše jednoho....
To je ale jiná diskuze, že??? Pardon

Fotit opravdu chci(a né jenom já). Se zrcadlem se mi nechce tahat. Jsem spíš příležitostný fotič. Ale ty příležitosti i vyhledávám. Nosím ho v kapsy snad celý rok. A když je něco nového, zajímavého, tak to prostě vyfotím. Však to spousta lidí zná... A se zrcadlem na zádech do roboty a z roboty? To ne...Kompakt je přesně to co hledám.
PetrGa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 17. 8. 2009 19:18

Potřebuješ 30GB na MP3 přehrávač? :shock: 32GB SDHC karty se také dělají :-P Dokonce i mikro 8-D . Ty nejlepší kompakty ,ale pomale váží jak zrcadlovky. Akorát nefotí jak zrcadlovky.
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetrGa 17. 8. 2009 20:11

ano, 30GB. Chci mít všechnu hudbu u sebe...O kartách vím, ale zatím sou stejně drahé jako mp3 přehrávač.... A rok čekat bez hudby než to slevní? To ne. To bych nedal. Bez fotáku pár týdnu vydržím, ale bez hudby ne. :pozor
Zatím, jak sem už psal, nevím o současném trhu nic, takže se ničemu neuzavírám...

K fotáku:
G10 asi ne. Je to fakt kráva. Kdyby se mi podařilo ho narvat do kapsy gatí, a chtěl bych na chodníku přeskočit kaluž(třeba), mohlo by mi to tu kapsu urvat :-D
LX3 je celkem v pohodě. Nicméně nevýhody má taky. Krytka na objektiv, aku(zde se dá dokoupit další aku). Mechanické přepínačky(hlavně pro ON/OFF),bez režimu panorama

pár otázek
jak jsou kompakty pomalejší než zrcadlovky?
Dá se koupit krytka na objektiv, která by měla nějaký úchyt, za který by se dala přichytit k fotáku?-aby to na tym fotáku bambelalo...
Má někdo zkušenosti s LX3 a jak fotí za zhoršených světelných podmínek?
A co je pravdy na tom, že už i při nižším ISO žehlí šum/detaily? Jde to poznat na monitoru 19ce?
Jak fotíte panoramata, když nemáte tento režim na svých stojích? Myslím z ruky-ne ze stativu...

Děkuji
PetrGa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 17. 8. 2009 20:14

19 monitor? Nebo 1:1 ? Na monitoru poznáš leda prd. Beztak nemá ani FulHD,a to je pár MPix. FULHD monitor má 2073600pix. 2 Mega :lol:
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod odklizec 17. 8. 2009 20:37

PetrGa,

LX3 odsumuje trochu lepe nez ostatni kompakty, ale je to porad jen maly senzor, takze vic sumu a odsumovani nez dslr. Samozrejme ze to uvidis ;) Je to o kompromisech. Ale bud v klidu, do ISO 400 te sum u LX3 nebo GRDIII trapit nebude, na vyssim ISO uz sum i odsumovani uvidis a je urcite lepsi pouzit raw. Ten ostatne doporucuju pouzivat vzdy, protoze clovek ma pak plnou kontrolu nad mirou sumu a odsumovani.

Na LX3 se da po urcitych upravach da pouzit krytka LC1 urcena primarne pro Ricoh GX100/GX200. Mrkni napriklad sem:
http://www.flickr.com/photos/12396591@N ... 182660321/
Uz jsem videl podobnou adaptaci i na dalsi fotaky ;) Holt neni nad jednoducha reseni. Nevyhoda je, ze takovato krytka az tak uplne netesni a na objektiv se tim padem snadneji dostane prach.
odklizec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PetrGa 17. 8. 2009 21:08

Odklízec:
Díky za odpověd.
S tím počítám, že ISO 800 a výš je už poznat. I to 400. Ale třeba při 200 už podle mě není důvod...

Tu krytku jsem viděl na you tube jak pracuje. A toho že netěsní sem si taky všiml...
Při tom zumu, když se trochu zatáhne tubus, se i LC1 přivře. Nestíní pak při focení?
Měl jsem na mysli, jestli je krytka, taková jak je dodána s přístrojem, ale s nějakou dírkou pro provázek a zavěsit to na foták. Pak bych to neztratil, popř. se nemusel starat kde s tím?
PetrGa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PetrGa 17. 8. 2009 21:25

Petr1968

Je to 19ka(širokoúhlá)
Takže ten švindl HD :-)) 1440x 900
Vím ja ale, co bude za 15-20let na trhu? Kdo by si pomyslel v roce 1993, že bude hledět na monitor 23prstů? Většina byla ráda, jak sehnala třinácku(a kdoví jestli). Takže je dobré myslet i na budoucnost. Nedivil bych se, kdyby byly při tom honu za megapixely, dokonce celozdné rámečky. A na nich nechaš promítat 100MPx fotky v dokonalé ostrosti. Na takovém prohlížení 1:1 už asi ten šum z 30 let staré, desetiMpx fotákem pořízené, fotce poznáš. :-))

Strach ze šumu mám, protože třeba u Olympusu u790 a 1030 šum poznám i bez zvětšení fotky na monitoru. Poznala to i moje holka, která je jinak slepá jak patrona...
PetrGa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 17. 8. 2009 21:31

Olympus je šmejd už pár let. 1440x900 mám také.Světoznámá značka AOC (i s televizí) :lol: :lol:
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetrGa 17. 8. 2009 22:04

AOC to je, ale TV na tom ne. Asi jiný model.
Zítra budu prohledávat dále. Už jdu spát. Nejspíš dnešní sny budou o fotácích:-)))
PetrGa
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků