výběr kompaktu – je to jedno?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 14. 11. 2006 10:35

radim - zalezi na tom, jak vysokou citlivost pozadujes :) Ta moje A710 udela velmi pekne fotky na ISO 200, ale ISO 400 uz se mi silne nelibilo. Fuji jsou asi o krok dale, tak pocitej, ze ISO 400 bude v pohode. A nemyslim si, ze bys vyssi ISO nekdy upotrebil :)
Mr.Scully
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 14. 11. 2006 10:37

No, máš tam 5 utrazoomů - P850, Z612, TZ1, H2, FZ7. Z těch bych zúžil výběr na FZ7 nebo P850, na Sonkách H mi vadí vysoký stupeň chromatické vady (to je můj nepřítel č. 1), totéž platí o TZ1, jehož objektiv se příliš nepovedl. FZ7 jsem měl v ruce a nepřesvědčil mě ovládáním a celkovou ergonomií. Fotí ale celkem slušně. P850 má proti Z612 přece jen rozumnější rozlišení, lepší výbavu, optický stabilizátor. Pokud vím, potřebuje rychlou kartu, aby nebyl pomalý.

Z těch malých kompaktů by asi nejdříve sáhl po A710 IS. Nikony L a S jsou spíš začátečnické hračky, tak pro manželku, ta by byla spokojená.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod radim 14. 11. 2006 12:36

Poté, co jsem se trochu zorientoval, tak byla P850 taky můj černý kůň, ale dost mě odradilo, že nemá české menu. Mi osobně by to moc nevadilo, ale foťák bude používat celá rodina a nevím, jestli by to bez češtiny prošlo. Kdyby měl češtinu, tak je to jasné, ale takto váhám.

Ještě bych přidal do seznamu FUJIFILM FinePix S6500fd. Jak by dopadlo srovnání s P850? (pokud jde o fotky; fuji má myslím větší snímač než kodak, ne?)
radim
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 14. 11. 2006 13:59

Pokud ti stačí ultrazoom bez stabilizace, tak S6500fd vypadá na velmi dobrý přístroj. V kategorii ultrazoomů bez stabíku je to můj tip.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Miloš 14. 11. 2006 15:31

Pety ta Z 612 stabilizátor má také
Miloš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 14. 11. 2006 15:48

Miloš: Dík, nevěděl jsem. No one knows all...
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Miloš 14. 11. 2006 16:53

:) http://www.kodak.com/eknec/PageQuerier. ... cale=cs_CZ

Nebyl jsem příznivec kodaků, fotky jedné fotografky na digiaréně mě přesvědčily,že to nemusí být špatná značka tak jsem koupil Z7590 a vůbec nelituji. akorát pomalu ukládá z bufferu na kartu i když mám kingston 133x. to je jedna jeho nectnost žít se s tím dá, do bufferu se vleze 5 fotek a jak jednu uloží dá se dál fotit zbytek uloží později. :lol:
Miloš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod radim 21. 11. 2006 08:44

No to anglické menu by doma asi neprošlo, je to škoda, P850 mi jinak téměř po všech stránkách vyhovuje.

Zúžil jsem to na tři: P850, FZ7 a kodak Z612. Pokud by šlo jenom o fotky, byl by mezi nimi nějaký výrazný rozdíl? U panasoniků se hodně píše o šumu, je to skutečně tak zlé?
radim
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TA 21. 11. 2006 23:57

radim : záleží od toho samozrejme, na akej citlivosti fotíš. Pokiaľ fotky budeš tlačiť na bežné rozmery, tak zvýšený šum je takmer nepozorovateľný.
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IgnorStoupa 22. 11. 2006 09:29

Nedavno jsem resil podobny problem ve stejne cenove relaci. Muj hlavni pozadavek byl maly sum pri horsich svetelnych podminkach (na dobre podminky mam jiny kus) a slusna kresba optiky. Takze to celkem lehce vyhralo Fuji, snimace rady F jsou proste o rad jinde oproti ostatnim kompaktum a nebylo co resit. S prijemnym prekvapenim jsem pak zjistil, ze na jedno nabiti baterek jsem poridil pres 300 snimku (a baterka porad ukazovala temer plno).

A jeste radu, vytipujte si dva-tri modely a zkuste si je. Nektere modely jsou ergonomicky dost hruza a clovek to zjisti az pri skutecne manipulaci.
IgnorStoupa
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radim 22. 11. 2006 11:25

Který fuji konkrétně? Taky bych do toho šel, kdyby to mělo stabilizaci. Co je lepší, foťák s lepším čipem a bez stabilizace nebo s horším čipem a stabilizací? Je fakt, že po tmě toho moc fotit nebudu.
No ale třeba FUJIFILM FinePix S6500fd nemá české menu, tím je ze hry.
radim
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 22. 11. 2006 12:33

Ignor asi mysli F11/F30/F31 - znami to sampioni, co se tyce foceni v horsich svetelnych podminkach a taktez excelentni vydrzi akumulatoru.

Jinak tyhle kompakty Fuji stabilizator nemaji. Kdyby ho mely a nabidly vetsi zoom, tak jsou moji favorite mezi kompakty...
Mr.Scully
Návštěvník

Odeslat příspěvekod IgnorStoupa 22. 11. 2006 15:44

Byla to nakonec F11, ale stabilizator nema, takze pokud je stabilizator priorita, tak tudy cesta nevede :-(
IgnorStoupa
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IgnorStoupa 22. 11. 2006 16:16

radim píše: Co je lepší, foťák s lepším čipem a bez stabilizace nebo s horším čipem a stabilizací? b/quote]

To zalezi na tom, k cemu clovek fotak pouziva. Pokud ma cip vetsi citlivost, staci treba kratsi cas a neni potreba stabilizator. Vetsina pozadavku je ale do jiste miry protichudna. Napriklad vetsi citlivost je spojena s vetsim zasumenim a resenim je delsi cas expozice a jsme tak, kde jsme byli.

Pokud jste si jisty, ze budete chtit vyuzivat casto zoom a klepou se vam ruce, pak asi ten stabilizator je nutnost. Pokud to mate spis pro strycka prihodu, tak to neni tak dulezite, clovek akorat musi vic uvazovat o kompozici a svych limitech udrzet fotak bez hnuti v dane situaci po ekxpozicni dobu. Stejne v okamziku nejvyssi nouze pomuze vice malicky tripod do kapsy nez stabilizator obrazu.

Mala poznamka. V realu jsou bezne fotky pres zoom obvykle mene kvalitni (projevuje se vliv rozptyleneho svetla a vzdusne vlhkosti), takze jsou sice kompozicne lepsi ale vyslek je casto horsi nez bez zoomu. Pokud chcete fotit sport (tedy zoom na kratsi vzdalenosti), pak je velky zoom jednoznacne dobra vec.
IgnorStoupa
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Miloš 22. 11. 2006 17:40

radim píše: Co je lepší, foťák s lepším čipem a bez stabilizace nebo s horším čipem a stabilizací?a/quote]

1)Nejdříve bych se podíval jaký má foťák objektiv,špatným objektivem nic neproleze, a ani sebelepší čip se stabilizací to nezachrání.
2)potom bych se podíval na čip větší = lepší,horší čip zkazí výsledek i dobrému objektivu.
3)pak bych teprve zjišťoval jestli je potřeba stabilizace, je li vůbec co stabilizovat? :shock:
Miloš
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků