Nikon D7100 vs Sony A7 II

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Fidko 22. 7. 2020 13:14

Nemusis lutovat ani Z5. Neviem, dovodov preco si kupit akykolvek fotak su hromady. Lacny FF je nieco co na trhu chybalo dlhodobo, Z5 robi tuto kategoriu dostupnejsiu. Asi to nie je fotak pre kazdeho, ale rozhodne to nie je fotak pre nikoho.

Alebo ste na v diskusiach na podobny dopyt fakt nikdy nenarazili ?

Verim, ze ludia ktori davali peniaze za 6D MK II, pripadne D600/D610 preziju, ked bude teraz podobna, mozno malinko nizsia, no podstatne lepsie vybavena trieda o 500dolarov lacnejsia. A ze to boli popularne fotaky ...
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 22. 7. 2020 13:32

Proč Z5, když je tu Z6? Proč D600/610, když byla za rozumné peníze D750? Lidé nekupuji to nejlevnější, ale “rozumný kompromis” nebo “vysněný ideál”.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 22. 7. 2020 13:36

Tu suhlasim. Pisal som to viac krat a tiez som pisal, ze sam by som si Z5 nekupil. Z5 prisiel pomerne neskoro, takze ma ten problem, ze stoji podobne ako Z6 a nie je to idealny deal. To co som pisal bolo myslene skor na kategoriu FF CSC do 1500eur.

Na druhej strane, Z6 svoju sucasnu cenu bude podliezat asi len pomaly, ak vobec, zatial co u Z5 je ten potencial vyssi, takze o par mesiacov z toho moze byt dobry deal.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dolgor 22. 7. 2020 13:44

D600/610 byl celosvětově nejprodávanější Nikon FF DSLR. Není dobrý se na low-end dívat z pohledu člověka, který nemusí přemýšlet o penězích (nemyslím vila za 15 nebo 50 milionů).

-- 22. 7. 2020 14:50 --

Krom toho si nemyslím, že systémový fotoaparát nutně potřebuje hromadu drahého příslušenství. Tenhle pohled člověk získá, když podlehne dojmu, že na každý účel je potřeba specializovaný nástroj. Neříkám, že ne, ale netřeba to brát doslova. I se seťákem se dají nafotit krásné krajiny a benefitovat na obrazové kvalitě FF při tisku, nebo s levnou 50kou portréty, nebo streetovky, nebo makro s reverzně nasazeným objektivem nebo levným makrem z bazaru, na techniku nenáročných témat je plno.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod houghs 22. 7. 2020 14:22

To je určitě pravda, sám na dovolené 90% fotek udělám seťákem. Jenže to jsou zrovna fotky, kde efekt FF proti APS-C a proti malým snímačům obecně bývá nejmenší. A po pravdě i z toho velkého počtu fotek co z dovolené přivezu bych musel hodně vybírat ty, s kterými by si dnešní výkonné fotomobily nedokázaly poradit nebo by běžný člověk viděl znatelný rozdíl. Když jsem před pár týdny fotil oslavu švagrových narozenin, 90% fotek jsem dělal pevnými skly a to jsou teprve situace (jedna z mnoha), kdy ta investice přináší tu přidanou hodnotu, kterou uživatel očekává.

-- 22. 7. 2020 15:34 --

Dolgor píše:D600/610 byl celosvětově nejprodávanější Nikon FF DSLR. Není dobrý se na low-end dívat z pohledu člověka, který nemusí přemýšlet o penězích (nemyslím vila za 15 nebo 50 milionů).


Nevím na koho to měla být výtka, ke mě se třeba moc nehodí. Osm let jsem fotil s D3100, teď rok s D7500. O penězích moc přemýšlet nemusím.

Prodeje D600/D610 neznám, jen vím že tu řadu brzy zařízli, jsou v ní dva modely (a prakticky jen jeden který odstraňuje předchozí závady). Z roku 2013. V prodeji už samozřejmě není.
houghs
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 22. 7. 2020 14:46

Dolgor píše:D600/610 byl celosvětově nejprodávanější Nikon FF DSLR. Není dobrý se na low-end dívat z pohledu člověka, který nemusí přemýšlet o penězích (nemyslím vila za 15 nebo 50 milionů).

-- 22. 7. 2020 14:50 --

Krom toho si nemyslím, že systémový fotoaparát nutně potřebuje hromadu drahého příslušenství. Tenhle pohled člověk získá, když podlehne dojmu, že na každý účel je potřeba specializovaný nástroj. Neříkám, že ne, ale netřeba to brát doslova. I se seťákem se dají nafotit krásné krajiny a benefitovat na obrazové kvalitě FF při tisku, nebo s levnou 50kou portréty, nebo streetovky, nebo makro s reverzně nasazeným objektivem nebo levným makrem z bazaru, na techniku nenáročných témat je plno.


Jj, souhlas. Systemovy fotak je, dle me, predevsim o ergonomii a vsestrannosti. Masochisti si koupi starsi telo a k tomu manualni skla a taky dokazi delat pekne fotky. Moderni tela dokazi tyhle veci zjednodusit. Takze to nemusi byt az tak draha sranda.

Na druhou stranu, skoncit jen u setaku, to je blbost ...
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 22. 7. 2020 14:46

Ta poznámka o low-endu mohla být na mně :-). Nicméně i já jsem se k tomu dopracoval postupně, přes D50, D500 a D850 a na setové objektivy se mi ještě práší v šuplíku.

Paradoxně jsem zrovna s D50 a setovými objektivy nafotil fotky, na které se dnes velmi dobře hodí Z50 nebo Z5.

V té době jsem nefotil ptákoviny, ale spíše bejkárny:

Obrázek¨

Obrázek
pemar
Expert

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků