Fujifilm X a GFX

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod wikxzen 6. 9. 2020 17:24

Viltrox nelenil a na konec září chystá pro Fuji X další objektiv:
AF 56mm F1.4 XF.
Obrázek
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Noldo 7. 9. 2020 07:06

Tento rok ukázalo chorvátsko aj takú osamelejšiu a smutnejšiu atmosféru. X-T20 a Viltrox 23 f1.4 a sem tam nejaký crop. Inak neviem, či to niečomu vadí, ale viltroxácke sklá po priclonení nie sú priclonené rovnomerne. Čakal by som, že "apertúra" bude stredovo symetrická ako u iných objektívov a ona nie je.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Noldo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 7. 9. 2020 07:59

noldo: tenhle druh fotek se mi libi!
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 7. 9. 2020 09:06

noldo: a je to problém jen tvého kusu nebo to má více majitelů Viltroxu?
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Noldo 7. 9. 2020 14:39

cport: vďaka!

wikxzen: Môjho kusu a podľa viltrox FB, tak aj nejakej ďalšej 23ky a spomínalo to tam aj pár majitelov 85tiek. Určite takýchto kusov bude viac až by som sa to nebál označiť za feature. Ale málokto na to príde. Ako často sa pozeráš do pricloneného objektívu? Pardon za hnusnú fotku, ale je tam vidieť, že ten tvar nie je úplne pravidelný.
Přílohy
IMG_20200907_152945.jpg
Noldo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 7. 9. 2020 14:52

noldo: díky za ukázku, ale třeba novější šarže Viltroxů na tom budou lépe...


XP2 s 56/1.2 @1.2
yegor zabelov moby dick.jpg
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dolgor 7. 9. 2020 15:09

Aspoň víme, proč jsou Viltroxy tak levné.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod foto1977 7. 9. 2020 16:00

Noldo píše:Tento rok ukázalo chorvátsko aj takú osamelejšiu a smutnejšiu atmosféru. X-T20 a Viltrox 23 f1.4 a sem tam nejaký crop...

Nějak se mi ty fotky nechtějí zobrazit...
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noldo 7. 9. 2020 19:47

foto1977: Sú cez img tag a zavesené na mojom wordpresse, vidím ich normálne aj v private browsingu. Má ešte niekto problém?

Ale vlastne sme vo Fuji téme, tak to sem hodím celé. Kto zalistuje hlbšie do webu, tak všetko je z X-T20.
http://michal.cervenansky.eu/croatia-2020/
Tá viltroxácka 23 f1.4 a XC50-230 je fajn cestovné kombo.

Dolgor: Oni práve nie sú až také levné oproti sigmám na sony. Uvidíme čo 56ka, ale už mám Fujinácku, takže to pôjde mimo mňa. Tá 23ka je zaujímavá kvôli cenovému a veľkostnému rozdielu oproti Fuji. Navyše XF23f1.4 tiež nie je dokonalé sklo. Škoda tých drobností, k dobrým sklám im naozaj nechýba veľa. Zabudol som dodať, že tá fotka clony je pri F8. Myslíte, že to niečomu vadí, okrem Bokehu, ktorý pri týchto clonách aj tak nie je?

Ešte by som sa rád spýtal, mám taký čudný problém. Mám pocit, že mi tá X-T20 front focusuje. Fotím na detekciu tváre alebo najmenší AF bod. Mal niekto podobnú skúsenosť? Vykašlať sa na detekciu tváre a prípadne vyskúšať väčší AF bod?
Noldo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 7. 9. 2020 20:50

noldo: teta má delší dobu X-T20 s XF35mmF2, nestěžuje si, ale moc její fotky neprohlížím/neanalyzuju, nechává si to pro sebe mimo FB. Je to klasický cvakálista, řeší obsah než technickou stránku.
Tehdy jsem ji doporučil ostřit v režimu AF-S a nastavil prostřední velikost ostřícího bodu (jestli zvětšuje/zmenšuje dle potřeby netuším) a s prioritou clony, auto ISO od 200 do 12800 s min. ss asi 1/160. Detekce tváře/očí neřeší - pomůže si joystickem/dotykem na LCD a nastaví na oko nebo nos nebo cokoliv jiného. Do hledáčku moc nekouká. Statické věci, dovolené a nějaké momentky z rodiny.
Někdy pomůže k doostření prostě přepnout na MF nebo přidat vyšší hodnotu clony, klidně třeba jen o jeden krok.

Tak na F8 bys měl mít krásně ostré fotky. :-)

Fotky z toho webu se mi tady na foru jen pomaleji načítají na telefonu i na webu (Safari/Opera).
Naposledy upravil wikxzen dne 7. 9. 2020 21:00, celkově upraveno 1
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod foto1977 7. 9. 2020 20:53

V aktuálním Chrome prohlížeči mi to ukazuje toto:
aaa.jpg
aaa.jpg (53.55 ) Zobrazeno 2356 krát

Ale ten tvůj web už funguje dobře a opravdu pěkné fotečky...
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rhinos 8. 9. 2020 08:51

me to vcera doma taky nefungovalo ,ale mel jsem dost velke pingy - problem meho poskytovatele.

V praci se mi to natahlo. Ale vcera jsem to otevrel i doma kdyz jsem si zjistil adresu obrazku a prolistoval pak cely web :-)

Jinak na ENG Fuji foru se rozhorela diskuze o LR/CO1

https://www.fujix-forum.com/threads/future-of-lr.105794/
MacBook Pro RETINA/15.4"/
rhinos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 8. 9. 2020 09:32

Zatím tam toho moc není, ale výsledek je podobný jako tady. Někdo naprosto jasně vidí daleko lepší výkon C1, někdo ne. Řadím se k těm prvním.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rhinos 8. 9. 2020 10:03

ono je to tezky. Treba se tam pise ze odsum je lepsi v LR.
A jinde zase tvrdi pravy opak...

Jinak sleduju na YT jednoho typka a ten ted delal porovnani LR/CO1 pri nocnich portretech.

MacBook Pro RETINA/15.4"/
rhinos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Noldo 8. 9. 2020 10:06

Zbytočná diskusia. Workflow je častokrát dôležitejší ako výsledná kvalita. Tu ale musím povedať, že pri portrétoch je C1 omnoho mocnejší a pohodlnejší nástroj ako LR a vďaka vstvám a dobrému editoru farieb nepotrebujem prechádzať do Photoshopu. Stále mi chýba content-aware fill a spájanie do panorám.

Zrovna dnes som potreboval takto odretušovať nejaké listy, ktoré sa votreli do záberu a už pri C1->TIFF->PS->C1 som zaznamenal, že z fotky niečo ubudlo a pritom nekomprimovaný tiff. C1 má možnosť edit in a tam PS, takže workflow rovnaký ako pri LR.
Noldo
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků