Fujifilm X a GFX

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod tomashr 25. 3. 2021 19:41

Ještě doplním - pokud je baterka prodaná úplně vybitá, tak je to buď opravdu zcela vadný kus anebo to muselo někde strašně dlouho ležet skladem (pojmem "dlouho" míním opravdu dlouho, třeba dva roky). Jinak se samozřejmě LiION dodávají nabité na cca 80% a jelikož samovybíjení je minimální, tak i třeba po 6ti měsících skladování bude stav nabití naprosto OK.

-- 25. 3. 2021 19:53 --

wikxzen píše:Asi to pravda není, ale myslím si, že vyjma orig. Fuji baterií, ty ostatní se vyrábí v jedné fabrice. Jen se to přetiskne jiným logem a popisky.


Už jsem to tu psal v jiné diskusi - LiION články reálně vyrábí jednociferný počet výrobců (spíš jen cca 5), přetisk je do důsledků vzato i to Fuji, vlastní články nevyrábí. U "značkových kompletací" je jistá šance, že to při kompletaci poctivě vybírají a kontrolují, zrovna Fuji má pověst dobrou, ale zase bych ty alternativní nějak nedémonizoval, LiION už je hodně zvládlá technologie.
V trochu jiném oboru mi například prošlo rukou cca 200 různých samostatných článků, které jsem opravdu honil analyzérem, takže žádné dojmy. Značkové Panasonic (u daného typu špičkové) byly opravdu perfektní, ale měl jsem taky lowend z Aliexpressu, které byly fakticky fake právě toho Panasonicu (padělané potisky) a upřímně rozdíl kvality nestál za řeč. Jo, taky jsem potkal totální "odpad", ale to byly opravdu extrémní úlety už od prvního pohledu na popis, které moc nestojí za řeč...
Poznámka - Panasonic je právě jeden z těch skutečných výrobců LiION, ale přirozeně to je jiná divize koncernu, s fotodivizí je vazba jen okrajová.
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wikxzen 25. 3. 2021 19:57

Ten rozdíl je vždy v posledních 15% kapacity. Orig. Fuji baterie jede klidně až do 3% kapacity, ikonka bliká blížící červený "happy-end". Neorig. baterie okolo 15% způsobí vypnutí fotoaparátu bez varování. Tohle není dojmologie ani měření, ale běžná zkušenost z terénu. Jako při běžným cvakání blbostí to nevadí, ale na akci, kde fotím/točím (bejvávalo) to prostě nemůžu takhle mít. Takže mi vlastně je fuk, kde orig. Fuji nechává vyrábět, ale mám tam větší jistotu, že to prostě pojede až do konce.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kultus 26. 3. 2021 07:42

Dik za reakce, ani jsem necekal takovou diskuzi. Nejak jsem byl rozladenej tak jsem to sem hodil. Roky jsem na profikompaktu pouzival cinu z aliexpressu za par dolcku a bez problemu. Jdu to vratit, jsem zvedavy jak se k tomu postavi. Nebudu lhat ze jsem ji ani nevyndal z krabicky, ale zase nehodlam cekat az to poslou na reklamaci. Jinak to ze byla uplne vybita pise vyrobce v pribalovem letaku ;)
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomashr 26. 3. 2021 08:05

To je ale naprosto blbě, LiION se nesmí úplně vybít! Není v tom letáku spíš formulace "před prvním použitím se baterie musí plně nabít"? To OK je, píší to všichni...
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rhinos 26. 3. 2021 08:43

nevím co máte vy...já mám Patonu a ze by se mi vypl foták při 15% se mi jeste nestalo. Mam NP-W126 a bez S. A mám ji už docela dlouho....Dokonce nejsem schopen rict jestli je rozdil ve vydrzi mezi original a touto baterii.
Jedine ze by se to za tu dobu zhorsila kvalita
MacBook Pro RETINA/15.4"/
rhinos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Stan35 26. 3. 2021 09:03

Osobně u všeho používám originály už několik desetiletí a můžu si za to sám:-)
Jinak měním při jedné čárce, když to jde.
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 26. 3. 2021 11:39

rhinos píše:nevím co máte vy...já mám Patonu a ze by se mi vypl foták při 15% se mi jeste nestalo. Mam NP-W126 a bez S. A mám ji už docela dlouho....Dokonce nejsem schopen rict jestli je rozdil ve vydrzi mezi original a touto baterii.
Jedine ze by se to za tu dobu zhorsila kvalita


Poznáš podle toho, jak to obstojí při intenzivním nasazení. Takže si vymodeluj situaci, že jsi na akci, kterou je třeba nafotit a proložit videem. Akce trvá 45 minut, nacvakáš 150-400 fotek (RAW, bez JPG konverze) a získáš 20 min videa (1080/60, pokud je třeba tak 4K). Záloha dat do druhého slotu karty. Ideálně vysokorychlostní karty s průchodností nad 100MB/s třeba. A fotoaparát vypínat, když zrovna se nic neděje nebo je pauza.

Za sebe mohu tedy na 100 % říci, že orig. od Fuji obstojí a dělá přesně to, co od toho čekám, jak jsem psal výše. "S" verze se méně zahřívá a vydrží díky tomu asi o 10% déle (třeba, bez měření). Neorig., v mém případě 4x Jupio (verze 2018 s bílým potiskem), vydrží kratší dobu a je třeba počítat s tím, že hranice 20% znamená de facto už čas na výměnu.

Focení dovolené, portrét a další rekreační typy focení jsou postačující i pro neorig. baterie.

Na druhou stranu musím uznat (aspoň tedy doufám), že kvalita neFuji baterií se jistě posunula a dnešní šarže jsou zase o kus dál. Takže bych mohl, možná s klidným svědomím, nakoupit dvě tři Patony Premium "S" a jít s tím fotit koncert nebo kulturní akci s intenzitou, jak jsem popsal výše. Nenafouknou se...? Neselžou...? :-)
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rhinos 26. 3. 2021 13:36

hele ja rekreacne fakt nefotim. Na posledni akci jsem fotil od 10h do 18h.
A uplne se stydim rict kolik jsem toho nacvakal aby me nekdo neobvinil ze jsem cvakalista :D
Mam XT2 a zaplnil jsem skoro i druhou kartu.
Ta moje starenka byla i celkem horka takze zabrat dostala slusne.
Jediny co nedelam jsou videa.
MacBook Pro RETINA/15.4"/
rhinos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kultus 26. 3. 2021 14:35

Samozrejme jsem to napsal blbe (asi v afektu) ...v letaku je ze se musi plne nabit. Vybita byla tak ze se fotak ani nezapl, mnel jsem ji vyndat a vratit rovnou. Nabijel jsem ji v origo nabijecce
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 26. 3. 2021 19:11

Já se za počty cvaků nestydím. Ale můžu si třeba právem klepat na čelo při importování z karty do Capture One. A pak třídění... mazání... To si pak klepu na čelo několikrát za sebou. :-)
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod linecur 12. 4. 2021 16:21

Měl bych dotaz - o víkendu jsem zkoušel nějaké makrozáběry, nicméně to není úplně ono... fotil jsem XF18-55, ale rád bych se zeptal na porovnání XF60 vs. použití XF18-55 s makrokroužkem MCE-X? Přibližují se výsledky s kroužkem tomu pevnému sklu prioritně na makro směřované?

TOMS1753a.jpg
linecur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LoboC 13. 4. 2021 15:11

LoboC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Stan35 13. 4. 2021 17:17

linecur píše:Měl bych dotaz - o víkendu jsem zkoušel nějaké makrozáběry, nicméně to není úplně ono... fotil jsem XF18-55, ale rád bych se zeptal na porovnání XF60 vs. použití XF18-55 s makrokroužkem MCE-X? Přibližují se výsledky s kroužkem tomu pevnému sklu prioritně na makro směřované?

TOMS1753a.jpg


Asi záleží na tom, co si člověk představí pod pojmem přiblížit. Ale asi bych to shrnul ... s makroobjektivem se pracuje komfortněji, ostří na nekonečno, kdežto z mezikroužkem je to o trpělivosti a neostří na nekonečno.
Sám mám Viltrox mezikroužky a spolu s 18-55 to jde, hanbu to opticky neudělá, to spíš zkazím já.
Dále mám levný makroobjektiv Tamron 90, který spolu s adaptérem nemá chybu. Chtěl jsem také XF 60, ale na to, jak často tyto témata fotím mi to bohatě stačí.
Stan35
Návštěvník


Odeslat příspěvekod Titan_66 19. 4. 2021 19:39

Fuji maká na 23 1.4 Mark II, sice mi mark I stačí, ale asi to hodně lidí ocení. Lepší AF a WR bude asi samozřejmost, ale když se to nazývá mark II, tak to asi bude mít stejnou optiku ? No uvidíme.

https://www.fujirumors.com/breaking-fuj ... -1-4-mkii/

A druhej na kterym makaj je 56, tam ten lepší AF bude lákat
https://www.fujirumors.com/breaking-fuj ... -1-2-mkii/
Titan_66
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků