Sebrané argumenty proti a pro nástupce D300s

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 28. 2. 2014 17:06

To Ganec: Tak pokud si to zdůvodňuješ stylem "v horším světle nemá smysl fotit pohyb", tak to si pak můžeš zdůvodnit i to, že je nejlepší mít mobila. To samy "pomalý af nevadí, protože mam stejně velkou ho". To je sice fajn a plati i u mobilu bez af, ale co když chci fotit s menší ho nebo při horším světle.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod qwerts 28. 2. 2014 17:09

zaplatte mu prosim nekdo at uz prestane placat nesmysly...
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 28. 2. 2014 17:15

Ganec píše:
Keď už spomínaš ceny, 7D sa ešte dnes predáva za cenu za ktorú sa dá kúpiť D600.
)


Však taky nadávám, že na to Canon kašle a furt prodává tohle starý tělo (který dneska vyniká akorát af) za takový peníze.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Grimjaur 28. 2. 2014 17:34

To Almik, nevím jak jsi k té rybině u 12-40 přišel, Já to sklo mám a fakt nevím čím by ve soudku vybočovalo od ostatních. A věř mi že rybina vypadá jinak. No stejně Raw protáhnu skrz DXO labs a s načteným profilem a výsledkem, který vypadne jsem spokojen. Co se týká difrakce, Jedna věc je kdy se to paptírově projeví a druhá věc, kdy se to dá v p pohodě snést. Takže i když použiju F11, tak to furt není taková havárka jako třeba na F16, kdy to je tedy sakra vidět. Tím nechci napsat že tam mám furt F11, ale prostě se to nechá použít. CO se týká toho fetiše pidimikromini HO, tak fakt záleží co člověk fotí a čím. Ve finále kyž se podívám na fotos co jsem namrskal z D300 a 50/1,4 a hned vedle toho mám fotky udělané Olykem E620 a sigmou 30/1,4, tak jsou to jiná ohniska, jiný EQk 35, ale i ta HO je taková že uspokojí více miniHO fetišistů (netvrdím, že všechny).
Prostě mFT má svoje mouchy, ale at to přehazuju vidlema z jaké chcu strany, tak je to systém, který mi po 3 letech používání (hlavně u videa) začíná vyhovovat i na fotky. Hodně skel (současnosti dost velký výběr. který roste) a konečně solidní senzory spolu s rychlostí AF. Ťamťung me nenadchl, Sony bych kvuli těm sklum co jsem měl v prackách a rychlosti AF u Nexe nechtěl (možná už to zlepšili, ale to už teď vážně nesleduju, ale ani u zrcadel ty objektivy nestály za moc). Canoní a nikoní beznosorožce beru spíš jako pokus o nepovedný vtip a tak jedině Fuji jo to co bych rád vyzkoušel a co se mi líbí. Třeba už mákli na ovládání.. Tak to je ve stručnosti pár velmi subjektivních názorů.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Los Carlos 28. 2. 2014 18:27

V mechanické závěrce problém nebude, když Canon F1HS dokázal v roce 1972 práskat 14 fps. Uznávám, že bez AF.
Los Carlos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 28. 2. 2014 18:36

To umí i dnešní 1DX, proto Ganec píše o 15 fps a víc

-- 28. 2. 2014 18:38 --

Ganec píše:- v "horšom svetle" sa neoplatí fotiť pohyb, v bežnom svetle je dostatočné aj ostrenie fázou na snímači


Fotil jsem teď při F1,8, 1/500 s a ISO 6400, což považuju za zatraceně mizerné světlo a vyplatilo se to, myslím:
http://www.martinkozak.com/gallery/mist ... cich-2014/
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 28. 2. 2014 18:41

Ja se tady z toho poseru. Hlavne at Ganec nejde fotit nejaky ples jako sel fotit ten pingpong.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qwerts 28. 2. 2014 18:45

Martine, mas prepalene zarovky v bokehu
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 28. 2. 2014 18:51

A nabral jsem to nahore kapatkem a ma tam cernou. Pritom existuji naozaj moderne chipy, ktere maji velke DR.

Obrázek
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 28. 2. 2014 19:03

Nezbývá než doufat, že Milan ještě jednou přehodnotí svůj odchod z fóra
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 28. 2. 2014 19:10

Je pravda, ze Ganec to nejak prejde, ale s Milanem by mohl byt legrace. Treba tim jak ta fotka nemoralne a brutalne ponizuje ty co takto nefoti a misto aby se Kozak podelil, tak schvalne provokuje linkovanim.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 28. 2. 2014 19:29

Tady je fakt prča! :-D

Ale konečně se všechno v dobré obrací. Celý problém je v tom, že lidi chtějí fotit všechno možné, a proto je zbytečně produkováno spoustu různých kategorií fotoaparátů. A potom Ganec aby se v tom vyznal.
Takže by měl být hlavním odborníkem vybrán jeden ideální fotoaparát a podle něj pak bude sestaven seznam toho, co se smí a má smysl fotografovat a jak. To se vydá vyhláškou a je to.

"Světlo je povinno býti dostatečné, ale nikoliv přebytečné, anžto by přepaly ošklivé vyvolávalo. Padne-li šero, lidé jsou povinni zpomalit, případně až zastavit, jak certifikovaný expozimetr stanoví. Psi jsou povinni běhat pouze v hloubce ostrosti kolmo na osu objektivu. Skákající pes je povinen se uprostřed skoku zastavit ve vzduchu, srovnat si packy a uši a vyčkat zvuku závěrky. V umělém osvětlení smí se konati výhradně jen mač ve stolním tenisu a v hře v šachy. Tancování a jiné trdlování je povoleno jen v srpnu v pravé poledne venku. Lidé v záběru jsou povinni se šklebit se vtaženými rysy, aby soudkovitý objektiv jim srovnal ksicht do přirozeného vzhledu."
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 28. 2. 2014 19:40

Myslim ze je cas nalinkovat jeste lepsi tanecni fotky z iPhone.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 28. 2. 2014 21:27

kozakm píše:Fotil jsem teď při F1,8, 1/500 s a ISO 6400, což považuju za zatraceně mizerné světlo
Trošku lepšie mám teraz v izbe (a asi také je aj u stolného tenisu v hale).

Tých 1/500 sekundy som nenapísal náhodou: snímač v E-P5 vyčítava dáta 240x za sekundu, teda ak zvláda použiteľný záber na 1/500 sekundy, má určite dostatok svetla aj na zistenie AF.

S F1.8 objektívom sa v uvedenom osvetlení zaostruje bez problémov. No so setovým teleobjektívom (ktorý má horšiu svetelnosť a teda vychádzajú aj horšie expozičné časy) mi za takého svetla už 1/500s nevydá a tam už spomalenie cítiť...

PS: porovnanie citlivosti kontrastného a fázového AF som nenašiel, dá sa ale porovanť "Metering range" (kde je na tom E-M1 o 2 EV lepšie ako modely bez PDAF na senzore...

kozakm píše:To umí i dnešní 1DX, proto Ganec píše o 15 fps a víc
Áno :-) navyše tie čísla sú od FotoABC:
FotoABC píše: Nebo by mohli udělat 11 fps se zrcátkem a optickým hledáčkem a 15-25 fps s detekcí fáze na snímači a EVF promítaným do hranolu.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 1. 3. 2014 07:31

Dílcovou metodou odhadneme vzdálenost tanku a dosadíme do vzorečku...
Melancholický Trol
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků