Sebrané argumenty proti a pro nástupce D300s

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 27. 2. 2014 19:07

Tak to jo - tu levnější třídu kompaktů nesleduju. A v tý vyšší je bohužeů 24mm docela vzácnost. Ale taky by se mi to třeba na mojí x10 líbilo.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Grimjaur 27. 2. 2014 20:02

lukas_highenergy.cz píše:to Lotrando: Jako že A7 je hračka s FF a EM-1 hračka neni? Mě teda z pohledu focení přijde rozhodně zajímavější A7 jako maličkatej a dobře přenosnej FF než EM1 jako přerostlý m43. Jinak jpeg engine zoufalej je, ale to je věc softwaru a předpokládám, že to ještě odladí... No a co se ceny "profi" skel týče, tak mi teda Olympus i Sony přijdou podobně strašný (ale u Sony si aspoň řikám, že jsou to FF skla). Olympus 12-35/2.8 (tzn ekv. 24-70/4) za 32.000, 35-100/2.8 (tzn. ekv 70-200/4) za 32.000 atd. U Sony to samý v FF kvalitě.

Dovolím si nesouhlasit se zavádějícím tvrzením ohledně skla od Olyka. Tak onen objektiv prodávaný s OMD E M1 je 12-40/2,8 a rozhodně nestojí 32, ale 27,3 (na ofiko ceny jsem se musel podívat, protože mám ceny jiné). Dále žoglování s navyšování clony je jen k vztahu HO. Takže sklo je EQ 35mm 24-80/2,8 . HO je pak ne 4, ale 5,6. Dost mě baví, ža tahle drobnost se v případě m43 stále počítá, ale u APS s tahle věc už tak moc nevidí. Jinak A7 jsem v ruce neměl, takže nemůžu srovnávat, ale nový olouš zas takový macek není a skvěle se drží i ovládá. Ale tohle moudro nehodlám nikomu cpát, protože je to individuální.

A 35-100/2,8 dělá Panas, Olyk bude dělat 40-150/2,8, ale na něj si ještě počkáme asi do konce roku.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 27. 2. 2014 20:54

Jojo za tu clonu se omlouvám - 5.6 tzn. ještě horší. Ono sice to má vztah jen k HO, ale ten vztah vzhledem k možnosti snížení času nemá smysl vůbec při porovnání m43 a FF řešit, protože to celkem bez problémů vykompenzuje FF pomocí výstupu na vyšší ISO. Jinak stejně to počítám i na APS-C.

Ceny skel jak pro Sony tak pro m43 beru podle Fotoškoda, to že sou někde nějaký akce je možný, ale to je tak u všech skel.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod FotoABC 27. 2. 2014 21:01

Mezi budoucí kandidáty na výměnu Nikonu jsem uvedl Pentax, Olympus a Fujifilm a schválně nikoliv Sony. Sony totiž sice umí udělat lecos lákavého, ale budovat systematicky systém Sony, to je jako stavět dům v záplavové oblasti nebo na tekutých pískách. Člověk nikdy neví, kdy Sony se na něco vykašle. No a pokud bych chtěl něco stabilnějšího, než Nikon DX, tak SOny je ještě horší.
Pentax APS-C asi přežije nejvíc a vsadil bych na něj nejvíc. Pentax totiž jako jediný předvedl, jak přežije totální krizi, jak přežije nízké prodeje.
Nikon nebo Canon už by dávno APS-C zrcadlovky v Pentax situacích ...

-- 27. 2. 2014 21:03 --

"Ono sice to má vztah jen k HO"
Ne. Ono to má vztah ke schopnosti při nízkém osvětlení.
Full frame s f/2.8 zvládne kvalitu za nižšího osvětlení, než m4/3 s f/2.8.
ISO 400 na m4/3 znamená stejný světelný signál jako ISO 1600 na FF.

-- 27. 2. 2014 21:04 --

Sigma 18-35/1.8 na DX je jako 28-50/2.8 na FX.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 27. 2. 2014 21:07

Lukáši, v pohodě. Jinak ceny oly jsou na oficiální shopu Oly.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 27. 2. 2014 21:16

FotoABC píše:Mezi budoucí kandidáty na výměnu Nikonu jsem uvedl Pentax, Olympus a Fujifilm a schválně nikoliv Sony.


No já proti těmhle firmám nic nemám, ale Sony sem uvedl proto, že jako zatim jediný uvedl aspoň něco v FF kategorii, tzn. se aspoň o něco snaží v tom top segmentu. Pentax (SF nepočítám, protože to je trochu jiná cílová skupina), Olympus a Fujifilm to zatim furt drží na úrovni m43 a APS-C a nemam pocit, že jejich současný skla sou počítaný na případný vykrytí budoucího FF, pokud teda někdy vydají. Takže třeba já osobně to zatim nevidim jako vhodnou náhradu 7D/6D do budoucna. To Sony sice momentálně taky ne, ale aspoň náznak něčeho v kombinaci s těma novýma Zeiss sklama tam pro mně je...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Puntík 27. 2. 2014 21:36

Lukas_he, Pentax má stále v prodeji objektivy pro FF. Jsou to sice jen pevná skla (35, 43, 50, 77 mm) ale i některé z DX na FF vyhoví. Jak rychle by byl schopen v případě vyjetí s FF tělem obnovovat výrobu, bůh ví. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 27. 2. 2014 21:38

Tak já bych byl docela rád, kdyby se Pentax pustil i do toho FF segmentu. Větší konkurence by se tam hodila.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Grimjaur 27. 2. 2014 22:00

Tak za sebe doufám, že Olympus se do FF nepustí, ani současná optika tedy není výhledově připravena. Uvidíme, co časem vypadne z panasa, ale tam to zatím vidím podobně jako u Oly.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lotrandor 27. 2. 2014 22:08

lukas_highenergy.cz píše:to Lotrando: Jako že A7 je hračka s FF a EM-1 hračka neni? Mě teda z pohledu focení přijde rozhodně zajímavější A7 jako maličkatej a dobře přenosnej FF než EM1 jako přerostlý m43. ...


Oly moc nesleduju, mě už m4/3 přijde malý :), je to subjektivní dojem, tak mě nekamenujte. Proto jsem psal o FUJI. Tam mi to jako náhrada vybavení na street nebo studiovou práci přijde OK. Ne že bych jedno nebo druhý potřeboval.

-- 27. 2. 2014 22:28 --

Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tor47h 28. 2. 2014 00:10

Nedá mi to, přidám se. Je tady hodně názorů, se kterými souhlasím ...
Mám rád Nikon (měl jsem ?), u kinofilmu jsem skončil u F80, která mi zůstala. Nad D90 jsem byl před pěti lety u vytržení a mám jí dodnes. Pošilhával jsem po nějakém upgradu, ale kam jít ? D3000 a 5000 bez horního displeje a s tunýlkem místo hledáčku nechci, FF je pro mě zbytečnost, drahá zbytečnost. Asi patřím do té kategorie "enthusiast", kam dál ??? D7100 je určitě výborná, ale rád bych se na ní díval jako na současnou špičku DX u Nikonu a k té mi tam chybí pár prkotin: ERGONOMIE D300 - nepotřebuju zelený foťáček, přeškrtnutý blesk, "scene" a "effects". Raději mám "QUAL", "WB" a "ISO". Před pár měsíci jsem měl možnost fotit 2 dny s D300s a já tu chybu udělal - půjčil jsem si ji...
Druhá: používáte někdo GPSku GP1 ? Na D90, 7000, 7100 ??? Zažili jste ten kabel ? Dáte foťák do brašny, za chvíli ho vytáhnete a znovu ... kabel vesele trčí ze strany těla (teda pokud tam ještě je). Nevím jak tohle pojmenovat - šílenost, naschvál ? Na youtube je pár ukázek jak takový vylomený konektor v těle foťáku samodomo opravit a na ebay je pak pár nabídek na kabel s konektorem provedeným v pravém úhlu. K šílené ceně GP1 připočtěte ještě 50$ ... A teď porovnejte připojení k tělu D300. K tomu je druhý kabel (naštěstí je už v ceně) a úplně jiný konektor - nic nepřekáží, netrčí a drží.
Chápu, malichernosti ... ale já se chci bavit o ŠPIČCE v DX. Opravdu mi chce Nikon naznačit, že mám prodat svojí skvělou 16-85 a 10-24 ? No, jestli to udělám, tak co mě bude u Nikonu ještě držet ? Nic, koupím si FUJI :-)
tor47h
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 28. 2. 2014 00:41

Je to velmi jednoduché, pojďme se bavit o fotografii. Nejlépe o té papírové. Byla, je a bude, ať budou přístroje jakékoliv. Často se nepozná, zda-li vypadla z čipu D50 nebo D7000.... :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 28. 2. 2014 01:46

tor47h: na dpreview.com je diskuze "Profi DX". Dnes je to název, který už lidem připadá jako výsměch a "Profi DX" je prakticky naříkací diskuze.
"Kde jsi, nástupče D300?" Ústřední téma, které za posledních pár let bylo tématem tolika vláken, že už jsou tam diskutující alergičtí na to, když opět někdo nazve vlákno "...D400..." nebo "... D300 successor...".
Prostě je tam plno lidí, kteří píší: "Když nás Nikone nechceš, koupíme si Olympus, Pentax nebo Fujifilm." Prostě jsou tam samé výkřiky: "Pořídil jsem si OM-D E-M1, jsem happy a jdi se Nikone vycpat." ... "Konečně jsem si včera koupil Pentax K-3 a už nikdy ode mne Nikon neuvidí ani dolar.! ... "Mám 15 Nikkor objektivů a 5 těl, ale za to, jak arogantně se Nikon chová, všechno prodám a koupím cokoliv jen ne Nikon." Nemyslím, že by nějaká značka tak strašně moc štvala své věrné uživatele jako Nikon.
I známý guru Thom Hogan, který napsal asi 25 knih o Nikon fototechnice, v jednom kusu na Nikon nadává. On sám prodal DX a koupil m4/3, nechal si jen FX. Scott Kelby, další publicista, přešel k Canonu po x letech.
Umíte si představit, že by si třeba Olympus nehýčkal své slavné držitele? Nebo znáte někoho soudného, kdo má dlouhodobě Pentax výbavu a nadává a chce přejít jinam? Neexistuje. Pentax, Olympus či Fujifilm jsou rádi za fotografy, kteří za ně utratili až statisíce. Nikon zásadně celou svou politikou říká: "Chci jen nové majitele Nikonu, ti, co už si něco koupili, mě totálně nezajímají. Z nich si statisticky málokdo koupí další Nikon, budou s tělem a jedním objektivem fotit dlouho, takže je jedno jestli to prodají a přejdou jinam nebo ne."
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qwerts 28. 2. 2014 07:50

i Tray Ratcliff prodal D800E a D4 a koupil si nex 7 a nyni A7r. Nicmene je to krajinkar co foti hlavne HDR
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 28. 2. 2014 08:49

Scott Kelby je prd autorita a v tomhle směru mu přestup hodně lidí neodpustilo. Je to v podstatě jistý druh prostituce, používám vybavení toho, kdo víc platí. Potvrdil to sám ve svém pořadu.

V jakémkoliv diskuzím fóru, ať už jde o fototechniku, nebo třeba MMORPG či PC techniku hromadu takových prohlášení. Problém je v tom, že většina potenciálních zákazníků se o tom nikdy nedozví, takže váhu to nula nula prd.

Já věřím, že zákazníky si hýčká FUJI. Tam bych viděl prostor pro přestup, ale jen pro poloprofi, ne pro amatéry. Protože ke štěstí mi tam chybí levné ekvivalenty. Jsou tam jen profi skla, sice za dobrou cenu, ale asi většinou mimo možnosti amatéra.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků