Panasonic GX7

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod HONZIK63 26. 10. 2013 18:39

Aha ,tedy standartní situace ,kterou se není třeba zaobírat. No mě to nevadí ,sice je to zmršená fotka ,ale o ty tady asi nejde.
HONZIK63
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 26. 10. 2013 19:01

Ne nejde. HDR ve foťáku je pro amatéry. Rozhodovací hodnota HDR ve foťáku je pro mě přesně 0. Spíš by mě zajímalo jak jde nastavit bracketing. :D

Dle tech fotek z divadla bych řekl, že docela zajímavý foťák, byť je to odšuměné a zmenšené (by mohlo po DxOmark PRIME vypadat zajímavě..).
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Puntík 26. 10. 2013 23:08

Daemonius píše : ..."..HDR ve foťáku je pro amatéry..."..


Proč ? Pokud se nsastaví odskok třeba 0,5 Ev - jde jen o zvýšení DR o 1EV. Nebo se mýlím ?

Ostatně, asi máš pravdu, profík kmitá v potu tváře mezi mateřskou školkou, gymnáziem a obřadními síněmi........ :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 27. 10. 2013 05:48

Pokud foťák umí jen 0.5 eV, tak to nemá ani smysl. Tohle konkrétně měl Panasonic v bezzrcadlovkách pěkně dlouho, že max bylo 0.5eV. A když si chtěl víc, tak to znamenalo udělat tuším 7 fotek.

Většinou se to dělá tak +/- 1eV aspoň. Ideálně když to jde nastavit, tak +/- 2eV, což Ti ve výsledku dá nějaké 4eV navíc. Záleží dost co zrovna fotíš..

HDR ve foťáku je pro amatéry, nebo lidi co jim na tom nesejde. Většinou to HDR vypadá poměrně děsně a možnosti volby nejsou nějak úžasné. Navíc je výstup JPG, což je to nejhorší.

Seskládané RAWy v PC mají takřka neomezené možnosti, jak chceš aby to vypadalo, od úplně přirozeně prolnutých expozic, po ukrutně tonemapované příšernosti. :)


Obecně je HDR ve foťáku to co se označuje hezkým anglickým slovem "gimmick". Prostě taková zbytečnost, která je tam "aby tam byla". Kdyby to výrobci mysleli vážně, tak daj plnou kontrolu nad HDR a výstup do 32-bit DNG. Což by podle mě zvládnul aktuálně asi jedině Ricoh (Pentax). Kromě nich a Leicy myslim DNG nikdo nepoužívá a pochybuju, že by kvůli tomu ostatní výrobci dělali speciální HDR RAW formát.

Ono i kdyby to bylo hodně propracované ve foťáku, tak se Ti stejně může stát, že prostě narazíš na něco co automatika nedá a jinak než přes PC to nepůjde.


Pro mě je HDR stejná kolonka užitečnosti jako dotykáč, wi-fi, GPS apod. Samozřejmě neříkám, že je to tak pro všechny. :) Ale mě je to nanic, já od foťáku chci jen aby fotil a čím méně podobných věcí má, tím lépe.
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod HONZIK63 10. 12. 2013 13:21

Tak se musím tomuto foťáku omluvit. HDR sic z něho leze ,,komické,, ale jinak je to skvostná konstrukce.
A vůbec celý systém se mi začíná líbit čím dál tím více. No a celkové pojetí obrazového výstupu není taky špatné. Nepřehání to s přehnanou konturací hran jako Olík . Nu mám asi vybráno.
HONZIK63
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 4. 2. 2014 22:10

Aha na aké odvážne tvrdenie som v jednej diskusii narazil, heh :-D:
I would shoot against any Nikon DSLR with a GX7
I bet I would have:
better exposure – no overblown shots
better white balance
more shots in focus
better video
better in camera black and white
better natural reactions when shooting people and pets
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metyn 5. 2. 2014 08:52

najznámější slovenský vyhledávač "ujo Googlnec" opjet v akci, uf , heh, Meta
metyn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 5. 2. 2014 13:25

Vďaka že uznávaš moje vyhľadávacie schopnosti :-)

Ale články o foťákoch negooglim: mám niekoľko obľúbených stránok (43rumors, z ktorej je tá diskusia, je jedna z nich) na ktorých bývajú zaujímavé odkazy. Tie si občas pozriem, keď stíham. Google používam len vtedy keď píšem príspevok/článok a chcem potvrdiť svoje slová odkazom, ku ktorému sa neviem rýchlejšie dopracovať iným spôsobom.

-- 5. 2. 2014 13:28 --

Ale k veci:
tá diskusia pokračuje ďalej a voľakto tam tiež porovnáva D600 a GX7 (a tvrdí že GX7 je lepšia :) ):
@TR . . . because you are a reasonable and knowledgeable person, I will post a few comparison photos taken with the Nikon D600 35mm f1.4 vs the GH3 and GX7 and will leave you a link. I WOULD appreciate any insights you might have about using the D600.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FotoABC 5. 2. 2014 16:00

Jasně, v diskuzi majitelů m4/3 někdo vyjmenoval řadu samozřejmých výhod D600 proti GX7, napsal, že D600 hraje jinou ligu, ale pak napsal, že mu menší GX7 stačí.
Ganec se tam vmísil do diskuze s tím, že dotyčnému diskutujícímu napsal, že vlastně tím chtěl říci, že je GX77 lepší, než D600, která hraje jinou ligu pouze tím, že je dražší, no a nám to sem linkuje už jako fakt, že je GX7 lepší, než D600.

Jakýsi diskutující to sice řekl naopak, ale Ganec ví, co vlastně chtěl říci, čímž to jasně nezpochybnitelně dokázal. :-D

"Někdo mně včera povídal, že je tráva zelená, ale evidentně se splet a chtěl říci, že je tráva modrá, takže konečně máme důkaz, že je tráva modrá! Hurá!"

-- 5. 2. 2014 16:03 --

Radek71: vím, co na to chceš napsat, čemu se divíš, všichni ví, co bys napsal, takže ani nemusíš. Bylo by to furt dokola.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 5. 2. 2014 16:14

Ganec: lepsie by si spravil, ak by si studoval fora, kde sa zaoberaju technikami fotenia, nie fotoaparatmi. Ver mi, je to omnoho prinosnejsie. Plus zbytok usetreneho casu venovat obcasnemu foteniu. Napriklad s bleskom a stativom. To tiez dost pomoze :)
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 5. 2. 2014 16:31

FotoABC: znak ">" znamená citovanie, teda niečo čo napísal TR predtým.
Ja som tam napísal niečo úplne iné...

A inak diskutujú tam dvaja čo majú aj D600 aj GX7:
1) TR hovorí že:
- D600 hrá inú ligu (šum, DR), ale že používa oboje
- no neskúšal ich porovnávať (to písal v odpovedi na moju poznámku o stabilizácii)
2) dolbydunn:
- fotil (so synom) oboma naraz "Las Vegas", "Bellagio Hotel Fountains" a "the Dam Helicopter ride"
- teda to vyskúšal; a na jeho prekvapenie zábery z D600 neboli lepšie

Teda ten čo vravel že D600 hrá inú ligu ich neporovnával, ten kto to skúsil tvrdí že GX7 produkuje lepšie zábery :-)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FotoABC 5. 2. 2014 16:39

Ganec: znal jsem jednoho, ten jezdil Trabantem a naboural ho. Pak si pořídil BMW a naboural ho taky. Jasný důkaz toho, že Trabant je lepší, než BMW.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 5. 2. 2014 16:48

ltokar: tým chceš povedať že tu nie sú ľudia ktorí vedia fotiť?
(ani nikto kto má vlastný názor, kto by dokázal povedať aj niečo iné ako Lenin?)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigglesO27 5. 2. 2014 17:33

Von je foťák furt jen kus neživý hmoty, takže ano Ganče, je dost možné, že jednomu a tomu samýmu jedincovi poleze možná i hezčí výstup z GX oproti FF od Nikonu. A to proto, že u toho FF se jaksi předpokládá jiný použití než "kouzelnej" AUTO mód. V takovým režimu a do JPEG možná bude i ten GX pro fejsbůůůk "lepší".
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Grimjaur 5. 2. 2014 18:55

Ganec,zrovna dnes jsem prodal znamemu s Nikonem D600 sklo 24-70/2,8. Dan si pro zmenu rad a se zajmem sahl na noveho Olyna E M1 s 12-40/2,8. S novym olykem se foti opravdu skvele a pocitam ze vystup je plus minus autobus obdobny jako u GX7, ale neodvazil bych se tvrdit, ze je to lepsi stroj. To je snad sakra jina kategorie. A jestli je nekdo jelito a s ff neumi fotit, tak pochopim, ze na IA (0slovsky rezim) ma pocit ze z m43lezou lepsi fotky. Jinak tohle hloupe tvrzeni nechapu. Prosimte prestan vest svaty dzihad za m43, jako olympusak te o to prosim snad dva roky..... A o tom jak bude vypadat fotka rozhoduje ten neprenosny element mezi hledackem, gripem a podrazkama bot. DxO testum navzdory.....
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků