Fotoaparát na cestovanie do 300 eur (8200 Kč)

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod MisoB2225 22. 1. 2014 05:23

Ahojte,
chcel by som sa s vami poradiť ohľadom kúpy nového fotoaparátu (som rád, že som konečne našiel nejaké schopné fórum, kde sa môžem popýtať a nemusím za pridanie novej témy nič platiť ani nič podobné :-] ).

Pravdepodobne by som mal začať tým na, čo ho budem používať - takže rád cestujem čiže fotky miest, prírody, krajinky, atď (preto by som bol rád keby fotoaparát robil, čo najkvalitnejšie fotky), taktiež ak sa bude dať v tejto cenovej relácii aj fotky nočného mesta (chápem, že to nebude moc kvalita ale aspoň čosi :) ) a taktiež makro. Full HD video by taktiež nebolo na škodu smiling smiley taktiež som už počul aj o HDR funkcii, čo to proísm vás je?

Najprv ma dosť zaujal Nikon CoolPix P520 (neviem či to nebolo len tým jeho zoomom aj keď ten asi nebude pri mojom fotení až taký dôležitý - možno trochu), už už som sa skoro rozhodol pre jeho kúpu, keď som zrazu objavil Fujifilm FinePix F660 EXR a Olympus PEN E-PL3 ten som našiel v akcii s bleskom - Olympus PEN E-PL3 white +14-42mm silver + externý blesk FL-LM1). Začal som potom objavovať aj iné fotoaparáty ako Olympus XZ-10, Olympus XZ-2, Nikon P330, Panasonic Lumix DMC-TZ40 a už som sa do toho pravdupovediac dosť zamotal nice Dosť dôležitá je aj tá cena, už aj 300 eur (cca 8200 Kč) je pre mňa dosť, ale nejak by som to ešte zvládol :)

Tiež sa chcem opýtať - mám teraz Canon Powershot SX130 IS - oplatí sa mi vôbec meniť? Pretože nečítal som na nete o ňom nejaké zle veci, asi ho len neviem ovládať alebo neviem :D

Oplatí sa mi ísť podla vás skôr do ultrazoomu, kompaktu, bezzrkadlovky alebo...?

Čo by ste mi teda poradili?
Vopred pekne ďakujem :nenapadne

P.S. - Všimol som si, že tu dosť odporúčate fotoaparáty s 12 megapixlami. Stačí to? Nie je to napr. pri foťákoch, ktoré majú výmenný objektív prekážkou? (už som počul názor,že na MP nezáleží, ale aj tak sa pýtam)
MisoB2225
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod reign 22. 1. 2014 06:56

myslím že by se ti do ceny vlezl Samsung NX1000 s objektivem 20-50 - získáš APS-C snímač a zároveň velmi ostrý objektiv
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MisoB2225 22. 1. 2014 14:51

Lepší ako pri Olympuse E-PL3? :)
MisoB2225
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod reign 22. 1. 2014 23:10

každopádně lepší
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MeddlinG 23. 1. 2014 00:15

V ty cenovy relaci sezenes entry level zrcadlovku se setovym objektivem, ktery na to, co pises, bohate staci, vystup budes mit zdaleka nejkvalitnejsi.

Pokud jsi tedy nepsal, ze nechces zrcadlovku, snazil jsem se to v tom textu rychloctenim nejak najit, ale nenasel jsem.

http://eshop.fotolab.cz/product/digit-l ... fotoknihu/

http://eshop.fotolab.cz/product/digit-l ... fotoknihu/
MeddlinG
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mas0n 23. 1. 2014 09:05

Klasika, nabidnout kazdemu hned nejakou zrcadlovku, jako by se bez ni nikdo neobesel...
Pokud je pro tazatele 300e dost penez, asi tezko bude priplacet dalsi tisice za objektivy. Navic podle toho jak dotaz polozil, zrcadlovku (zatim) urcite nepotrebuje.

Ja bych doporucil napriklad Fuji X10, momentalne v electroworldu za super cenu
mas0n
Návštěvník

Odeslat příspěvekod enkydu 23. 1. 2014 11:01

Skusal si sa pozriet aj na Nikon P330? Ponuka velmi pekne parametre v malom tele. Navyse ma svetelny objektiv s f1,8 vdaka comu robi krasne fotky aj v miestnostiach bez pouzitia blesku a taktiez pekne fotografie nocneho mesta. Ja osobne mam predoslu generaciu Nikon P310 a tento rok som kupoval rodicom novsi model Nikon P330. Na kompakt to robi naozaj velmi pekne fotky.
Canon 70D (Canon EF 24-70mm f/4L IS USM, Canon EF 40mm f/2.8 STM, Canon EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM, Canon EF-S 18-55mm f/4.5-5.6 IS STM) | Nikon P310
enkydu
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 23. 1. 2014 17:10

MeddlinG: ty seťáky nesahají tomu sklu od Samsungu ani po krytku :-)

kluci, s těmi kompakty opatrně, Fuji X-10 mám, vím proč ji mám, ale pokud není velikost priorita (můj případ) tak je zbytek v součtu vždy kompromis.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milan_a 23. 1. 2014 17:48

MisoB2225, v žiadnom prípade ti neodporúčam ísť do kompaktu s malým pidisnímačom, začni veľkosťou minimálne od fuji x-10 a vyššie (ako ti radia reign a mas0n), nebudeš ľutovať.... Zrkadlovka dnes už nie ani zďaleka synonym lepšej triedy, skôr opak už začína byť pravdou, na to pozor!
milan_a
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mas0n 23. 1. 2014 18:16

Kompromis to urcite je, ale pokud pise "300e je pro me dost, ale nejak bych to jeste zvladl", tak mu toho moc poradit nemuzes...
Prece investice do DSLR nebo CSC zdaleka nekonci koupi tela a zakladaku.

A kdyz zvladne pokrocily kompakt, bude se chtit posunout dal, a nasetri nejake penize, tak muze koupit i tu (bez)zrcadlovku
mas0n
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 23. 1. 2014 18:22

milan: když vezmeš v potaz poměr cena/výkon tak zrcátko většinou vede, ale každé řešení má svoje...
K těm snímačům - 2/3" proti 1/1,7" je minimální rozdíl, podívej se na reálné ohniskové vzdálenosti objektivů, téměř na stejno při přepočtené stejné hodnotě.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MisoB2225 23. 1. 2014 23:17

Takzeeeeee? :D E-PL3 (moj favorit) alebo Fuji X10? :P
MisoB2225
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod reign 24. 1. 2014 07:43

jestli máš pouze tyto dva kandidáty, tak jednoznačně Fuji
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milan_a 24. 1. 2014 07:54

keby sa ti podarilo pozháňať ešte 200€, odporučil by som ti jednoznačne FUJI X-A1:

Obrázek
špičkový výstup siahajúci až k high-end foťákom triedy APS-C (už profi trieda) a výborný vymeniteľný objektív. Dá sa kúpiť už za 480€. Keby si chcel potom lepší, predáš buď telo alebo aj set, alebo dokúpiš nové objektívy, alebo kúpiš nové telo a využiješ starší objektív. Máš jedinečnú šancu....
Naposledy upravil milan_a dne 24. 1. 2014 08:16, celkově upraveno 1
milan_a
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 24. 1. 2014 08:09

Tak low end alebo profi trieda? Lebo low end je to najnizsie z najnizsieho... ;)

-- 24. 1. 2014 08:13 --

Inak vsimol som si Tvoju poziadavku na makro. Ak nezoberies kompakt, ktore nejake to "makro" jakz takz zvladnu, tak musis ratat s investiciou navyse, minimalne s nejakou tou makropredsazkou.
bob222
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků