Fotak s wifi

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod martinsvoboda 23. 10. 2013 13:47

Nevite nekdo o fotaku, ktery umi snimky ihned ukladat do PC pres wifi. Tedy ne do nejakych ulozist, ale v ramci me wifi site primo do PC.
martinsvoboda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod popelka79 7. 1. 2014 16:04

Dobrý den, nevím jestli je váš dotaz stále aktuální, :-) ale foťák, který umí přenášet data přes wifi umí např. Samsung NX2000.
popelka79
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 7. 1. 2014 18:31

A co třeba wifi karta? Nikdy jsem takovou neměl, takže přesně nevím jak to funguje, ale podle tohohle parametru vybírat foťák mi přijde mírně řečeno nešťastné.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kultus 8. 1. 2014 07:23

Ano hodne mirne :-D nemluve o funknosti v praxi, pomale zere baterii, problemy s pripojenim...maloktery fotak to ma opravdu zmakle, funkcnost z mobilu necekej. Radeji vytahbu kartu a nahraju to na NTB ktery v te siti je. Wifi karty jsou drahe a je potreba podpora zarizeni
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod honcka 8. 1. 2014 10:27

Dovedu si to predstavit na nejaky casosberny snimani, kdyz chce snimat dejme tomu kazdech 10sec nekolik dnu v plnym rozliseni do rawu, tak na to nebude stacit zadna karta
honcka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kultus 8. 1. 2014 12:41

pro mne osobne trochu nepredstavitelne vyuziti, ale kazdy ma jine priority. Nevim ale o zadnem fotaku ktery by tohle umel...
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 8. 1. 2014 16:11

Četl jsem už řadu pojednání, že z kvalitní implementace WiFi se postupně a nezadržitelně stává jeden z hlavních parametrů, které budou rozhodovat o prodejnosti fotoaparátu a dle některých autorů nekvalitní implementace Wifi a připojení k Internetu způsobí zánik celých tříd fotoaparátů a jejich náhrady fotomobily. Pokud se fotoaparáty nezačnou chovat jako chytré mobily, skončí.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 8. 1. 2014 16:22

Já se teda wifi ve foťáku vůbec nebráním. Přijdu domů, zapnu wifi na foťáku, stáhnu fotky. A už nikdy nezapomenu kartu. O okamžitých náhledech na počítači ani nemluvím :)
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 9. 1. 2014 08:17

kultus: no asi to bude mit vic fotaku, namatkou to (ovladani, stahovani, nahledy) umi i Pentax K-3
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kultus 9. 1. 2014 08:35

no mozna dozral cas to zkusit na mem NEXu protoze jsem to nikda nepotreboval ale ted jsem docela zvedav ;) mne se treba libi alespon zakladni ovladani pres smartphone, bohuzel zrovna na SGS4 mi to nefunguje. Pritom na otcovem SGS3 to jelo paradne, mozna je to problem ROM nevim, kazdopadne mi celkove prace s wifi prijde na NEXe pomala a to nemluvim o spatnem prijmu. Tam kde ma SGS4 alespon polovicni signal se uz NEX vubec nechyta...podobnou zkusenost mam i s par levnejsima kompaktama...
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 9. 1. 2014 09:02

A já zpátečník koupil USB 3.0 čtečku karet, aby se to stahovalo rychleji :)
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jakub.kubaaa 18. 1. 2014 09:25

Asi tak, raději za pár vteřin vytáhnu kartu aby se mi to stáhlo docela rychle než abych stahoval hromadu fotek 10 minut a ještě u toho vyflákal baterii ve foťáku.
jakub.kubaaa
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků