Nikon vs. Canon z hladiska príslušenstva

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod hal_sk 31. 12. 2013 17:33

Zdravím,
Rozhodujem sa kúpiť svoju druhú zrkadlovku. V súčastnosti mám Sony Alpha 200.
Chcem si kúpiť zrkadlovku do 1000 EUR. Jedná sa mi hlavne asi o to, aby som mam z čoho vyberať keď si bude postupne dokupovať príslušenstvo, alebo keď budem príslušenstvo predávať. Taká nejaká škodovka medzi foťákmi.
Je zhruba jedno či Nikon, alebo Canon, alebo je tam výraznejší rozdiel medzi ponúkaným príslušenstvom? A čo cena príslušenstva pre Nikon a Canon.
hal_sk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 1. 1. 2014 10:02

Není nic snazšího, než se podívat na e-shop některého z velkých fotografických obchodů a začít porovnávat, podle toho, co budeš chtít koupit, jestli další objektivy, blesky, bateriové gripy, dálkové spouště atp.

Je to otázka preferencí, ceny jsou docela podobné.

Já bych se podíval hlavně na objektivy, hlavně podle toho jaké typy budeš do budoucna dokupovat. Pokud chceš solidní tělo, mírně bych navýšil limit, aby se tam vešly Canon 70D nebo Nikon D7100.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Shoehardt R. 1. 1. 2014 11:09

sam jsem resil podobne dilema (prechod z A100), cenove me prisel sympatictejsi canon (i kdyz az tak vyrazny rozdil to nebyl), tak jsem koupil tehdy novinku 550D (druhy kandidat byl D90). nakonec mam canon skla jen 2 (50/1:8II a 35/2) a pak nejake sigmy (a spokojenost).. vyhoda u nekterych nikonu (D90 napr.) je ostrici motorek v tele, takze moznost pouzivat stare (levne) objektivy. osobne bych do drazsiho tela nesel (radsi za usetreny peniz nejake to sklo), 550D toho se mnou prezila dost, ale to je otazka osobnich preferenci.asi bych se taky rozmyslel, co fotim )jake prislusenstvi budu kupovat), podival se na ceny a rozhodl se podle toho (a nakonec to asi stejne vyjde vicemene nastejno))).
Shoehardt R.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod snopa 1. 1. 2014 12:57

No tak to hodně záleží na Tvé nátuře. Tzn. , jestli budeš systém pitvat a hledat nedostatky, nebo používat a nacházet to dobré, co tě posune dál. :hm
snopa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 1. 1. 2014 13:29

ono hlavně by bylo fajn vymezit pojem "příslušenství", takhle to je široký jak fotbalová brána

co plánuješ za skla, rozpočet...
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Los Carlos 1. 1. 2014 14:41

Ona je to asi plichta. Dělal jsem si srovnání pro svoje potřeby a něco má levnější Nikon, něco zase Canon (porovnával jsem i Pentax, ale vychází docela draze). U Canonu teď byla nabídka na CashBack, některé věci to zvýhodnilo a u některých to cenu srovnalo. U třetích výrobců je to úplně jedno. U mě nakonec rozhodla ergonomie.
Zkus napsat, co potřebuješ. Jaké objektivy, jestli blesk etc.
Los Carlos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod oldbas 1. 1. 2014 17:46

hal_sk: rozhodni se podle toho, co hodláš fotit. Podle toho vyber objektivy a značku. Pokud to bude většinou krajina, nebo něco, kde vyžaduješ velkou ostrost a dynamický rozsah, ber nikon D7100. Na teleobjektivy a video zase canon 70D.
Cenově se skly to dáš dohromady za +- stejné peníze, nikon nepatrně dráž, ale to neřeš. Nejde o peníze, ale o fotku. Raději došetřit a fotit, než nadávat a nefotit.
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hal_sk 1. 1. 2014 18:16

Už som sa zapozeral do Nikon D5300. Nie som vy-profilovaný fotograf, fotím všeličo, takže postupne by som si chcel kúpiť objektívy od rybieho oka až po 300mm. D7100 má rýchlejšie spracovanie dát a väčšiu výdrž aku. U D5300 uvítam zabudovaný GPS modul a robenie videí v 1080p/60. A pri side-by-side porovnávke mi lepšie vychádza Nikon D5300 než Canon 70D a to aj cenovo.
Jo a plánujem kúpiť postupne aj blesk.
hal_sk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 1. 1. 2014 18:46

S D5300 udělá člověk parádní fotky za minimální vynaložené náklady, ale musí počítat s tím, že mu u D5300 budou jednou chybět ty "profesionální" drobnosti, které u D5300 mít nikdy nebude, protože to tak marketing Nikonu chce mít odstupňované.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod reign 1. 1. 2014 18:46

největší rozdíl mezi D7100 a D5300 je kromě provedení těla AF modul, jestli bych byl nucený koupit tělo nižší třídy, tak bych vzal D5100, on totiž cenový rozdíl mezi nima je větší, než reálný přínos pro fotografa, zato cenový rozdíl kolem 6k mezi D7100 a D5300 je vzhledem k naprosto odlišné užitné hodnotě směšný. Jednoduše - na to, jak je D5300 ošizená je kur+evsky předražená
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hal_sk 1. 1. 2014 19:12

Díky za komenty. Nechám si to prejsť hlavou, neponáhľam sa. Možno medzi tým vyjde D7200, ktorá bude mať niektoré výhody rady D5xxx.
hal_sk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 1. 1. 2014 19:24

Pokud se chce clovek foceni seriozneji venovat, mysleno nevystaci si s cvakanim na automatiku se setakem, s nadsazkou receno, jsou penize za entry modely vyhozena investice, nebot casem stejne prijde na to, ze "potrebuje" model vyssi.
Kazdemu, kdo vaha mezi entry a stredni tridou, velmi vazne doporucuji jit si ty fotaky osahat do obchodu. Jen malokdo pak odejde s nizsim modelem.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Los Carlos 1. 1. 2014 20:05

5300 má sice stejné rozlišení čipu, ale jiný AF modul. Má sice GPS, ale taky má horší hledáček. D7100 má robustní utěsněné tělo, má podstatně více možností nastavení ovládání, má horní stavový displej a možná spoustu dalších detailů, na které budu postupně přicházet. Osobně vidím D7100 jako dospělý foťák, který sice nemá všechny vymoženosti, které se dnes nabízí, ale v podstatě stojí na vrcholu. Možná bych ho srovnal s Pentaxem K-3, který má rychlejší sériové snímání a možná má některé detaily vyřešené jinak. Pokud hodláš dokupovat blesk, tak D7100 podporuje bezdrátové CLS, u D5300 musíš připojit SU-700, abys dosáhl stejných možností bezdrátového ovládání. Je to prostě jiná liga.
Los Carlos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 1. 1. 2014 21:40

D7100 má rychlejší a přesnější 51 bodový autofokus, je lépe chráněná proti vodě a prachu, umožňuje připojit kvalitní externí mikrofon pro natáčení videa, zvládá 6 sériových snímků (nejslabší moment D7100) proti 5 snímkům u D5300, D7100 má o 25% rychlejší synchronizaci blesku, má 51 oproti 39 zaostřovacím bodům, umožňuje režim 24p pro video, umožňuje dvakrát kratší čas závěrky, má zabudovaný zaostřovací motor a padne lépe do ruky a pasuje s velkými objektivy. Další výhoda D7100 je ověřená spolupráce se staršími objektivy a velmi dobře fungující AF Tuning až pro 10 objektivů.

Naproti tomu, D5300 má Wifi a GPS, což u D7100 jde jen za cenu dalších investic, WIFI stojí asi 2 tisíce a GPS asi šest, to Wifi doporučuji dokoupit (WU-1a) a GPS doporučuji řešit jinak. Co se WIFi týče, jsem tu na fóru takový místní Daffyd Thomas, jediný kdo ovládání fotoaparátu přes telefon a tablet používá.

Výhody D7100 převyšují nevýhody a vyšší cenu.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod hal_sk 12. 1. 2014 01:16

Bol som si v obchode oťažkať D5300 a D7100. Ten váhový a rozmerový rozdiel je citeľný. Stále sa neviem rozhodnúť medzi vami spomínanými výhodami D7100 a kompaktnosťou, GPS a otočným displejom D5300.
A ešte otázka k internému AF motoru u D7100. Nemusím sa potom báť preferovať lacnejšie AF objektívy pred drahšími AF-S? Aký je rozdiel medzi ostrením cez motor v objektíve a v tele foťáku?
hal_sk
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků