Zrcadlovka +-15 000,- (hlavně focení přírody)

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod kelav 24. 11. 2013 12:31

Puntíku, myslím, že tazatel bude spokojen. To že je D5100 starší model neznamená, že by nedělal pěkný fotky. Někdy mi přijde, že starší těla dělaly hezčí snímky, než ty dnešní "nabušený" mašiny :-)

Já sám jsem se například přestal honit za novějšími a novějšími modely (a že jsem jich vystřídal) a radši jsem si koupil kvalitnější skla. Dřívávějc jsem fotil D70,80,90 a D300. Nakonec jsem skončil u Canonu 550D. K tomu mám Canon 17-55 s nějakými pevnými skly. Pro mé amatérské focení, kdy si sem tam vyfotím nějakou zakázku, mi tenhle stařičký Canon stačí.

Proto si myslím, že tazatelovi bude výprodejový D5100 plně vyhovovat.
www.fotovalek.cz
kelav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 24. 11. 2013 12:59

kelav - v tom nejsme v rozporu. Ovšem nejsme schopni posoudit tazatelovo budoucno a z tohoto hlediska (a přihlédnutím k finančním možnostem) bych volbu výprodejového modelu neoznačil jako výbornou, ale optimální. Zda - a jak dlouho s ním bude spokojen a za jak dlouho poběží pro nový - nevíme. Jistě že s ním po nějakou dobu bude spokojený. Přeju mu, aby tato doba byla co nejdelší. :-)

Osobně jsem vždy přecházel na vyšší model až po úvaze, zda mi bude přínosem. A nikdy jsem nelitoval, zpět bych se nevracel. Proto také vždy doporučuji - kup co nejlépe vybavené tělo, i s rizikem, že tazatel nepochopí, vo co go. Například soudobé tělo s výborným objektivem umožní výřezem dosáhnout téhož, k čemu bych se starším tělem potřeboval ještě teleobjektiv. Taktéž rychlá serie resp. BKT na tlačítku Fx nahradí zdlouhavé vyhledávání korekce +/- EV, aniž by důvod snímku pominul. A jiné..... :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 24. 11. 2013 13:02

kelav: to by ma vazne zaujimalo, co Ta prinutilo k tomu odist po tolkych telach a predpokladam aj sklach ku Canonu ?
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Ganec 24. 11. 2013 15:24

kelav píše:myslím, že tazatel bude spokojen
určite bude .. bol by isto aj s tým staručkým Panasonicom G2 (ktorý sa už asi ani nikde inde nepredáva)

Puntík píše:Osobně jsem vždy přecházel na vyšší model až po úvaze, zda mi bude přínosem.
Ja som si skôr všimol že prechádzam na model tej istej triedy, ale novší (no tiež po zvážení)
Dokonca aj v prípade auta: [Ganec bloguje] Foto-prirovnania 3: kúpa auta
Puntík píše:A nikdy jsem nelitoval, zpět bych se nevracel.
detto

landov píše:kelav: to by ma vazne zaujimalo
aj mňa...
(osobný tip: Fuuuuulllllllll Hááááááádééééééé video?)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nephilim 24. 11. 2013 15:31

kelav píše:Puntíku, myslím, že tazatel bude spokojen. To že je D5100 starší model neznamená, že by nedělal pěkný fotky. Někdy mi přijde, že starší těla dělaly hezčí snímky, než ty dnešní "nabušený" mašiny :-)

Já sám jsem se například přestal honit za novějšími a novějšími modely (a že jsem jich vystřídal) a radši jsem si koupil kvalitnější skla. Dřívávějc jsem fotil D70,80,90 a D300. Nakonec jsem skončil u Canonu 550D. K tomu mám Canon 17-55 s nějakými pevnými skly. Pro mé amatérské focení, kdy si sem tam vyfotím nějakou zakázku, mi tenhle stařičký Canon stačí.

Proto si myslím, že tazatelovi bude výprodejový D5100 plně vyhovovat.


Naprosto souhlasím s doporučením pořídit D5100. Stále všem opakuji, že fotku dělá z víc než 50% objektiv. Kdo si dneska vzpomene na začátky DSLR? Už Canon 350D fotil nádherně. Stejně tak řada Nikonů D40-D70. Výborné foťáky. Fotky z těchto fotoaparátů byly v National Geographic a mnoha dalších renomovaných publikacích. Kdekdo dodnes nad nimi slintá aniž by věděl že byly pořízeny právě takovými "dědečky" jako 350D, ale když si má koupit svou zrcadlovku tak má pocit, že jedině nejnovější model je zárukou dobrých fotek.
Nephilim
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 24. 11. 2013 15:34

hlavně náš férový Pentax kolega zapomíná na to, že stejný snímač jako ten hrozně zastaralý D5100 má i doporučeníhodný nový Pentax K-500
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Unzoned 24. 11. 2013 15:49

Díky všem.

V tom případě bych asi zustal u D5100, ale ještě jsem se chtěl zeptat jestli k tomu bude lepší:

18-105 AF-S DX VR
nebo
18-55 AF-S DX VR + 55-200 AF-S DX VR
:?:
Unzoned
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nephilim 24. 11. 2013 16:10

Kombinaci 18-55+55-200 důrazně NEdoporučuji. Ne, že se s nimi nedalo fotit, měl jsem v ruce mnohem měkčí bláto, ale technologicky je Nikkor 18-105 citelně lepší. Velmi důležitým hlediskem je pro mnoho fotografů také univerzálnost. Stačí si vyjít v létě do ZOO, pomocí dvou rukou párkrát prošejkrovat objektivy, na jejichž výměnu by bylo lépe mít ruce tři a hned je jasné proč. Doma pak přijde druhé vystřízlivění v podobě nečistot na snímači.
Nephilim
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 24. 11. 2013 22:47

Nephilim píše:Naprosto souhlasím s doporučením pořídit D5100.
Teda Nikon už nemá dôvod pracovať na nových telách (D5200, D5300 sú teda zbytočnosti) a objektívoch (nech už Nikon vydá hociaký objektív, doporučovaný je len 18-105 .. na všetky príležitosti), lebo všetko potrebné tu už je a žiadna zmena nie je potrebná?
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KarelV. 24. 11. 2013 23:07

Ganec, říká ti něco poměr cena/výkon? Asi ne.
KarelV.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 24. 11. 2013 23:15

Ganče, kdyby jsi nachvilku zapnul selský mozek, co bys bral? Chápeš že všeobecně to je tak, že za vylepšení novinky zaplatíš ztrátou něčeho jiného? Nemyslím vyloženě faily jako neodladěný AF modul z D7000 který je ofiko v poho a tudíž putoval i do D600, ale třeba změnu barevného podání, nebo zhoršení barevných přechodů... Add sklo - nástupce už je taky a nemám teda zato, že zrovna u nás půjde na dračku a 18-105 budou muset přidávat k rohlíkům zadarmo... Ostatně, proč teď Pana&Oly dokola recyklují Sony snímač 16mpix? Nechtělo by to něco nového? Ty s tím novým za každou cenu jednou budeš čumět :-)

(nejsem proti inovacím, ale proti ku*rvení fungujících věcí)
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Nephilim 24. 11. 2013 23:28

Ganec píše:
Nephilim píše:Naprosto souhlasím s doporučením pořídit D5100.
Teda Nikon už nemá dôvod pracovať na nových telách (D5200, D5300 sú teda zbytočnosti) a objektívoch (nech už Nikon vydá hociaký objektív, doporučovaný je len 18-105 .. na všetky príležitosti), lebo všetko potrebné tu už je a žiadna zmena nie je potrebná?


Pokud bylo zadání jaké bylo, pak jaká je jiná volba jak získat od Nikonu za "málo" peněz co nejvíc muziky?
Nebo z druhé strany. Co tak zásadního přináší novější modely, aby se za to vyplatilo tolik připlatit?

A proč si kupovat jako svůj vstupní základní objektiv do světa DSLR jiný než 18-105VR? Bylo by lepší jim radit, že ačkoliv nevědí pomalu nic o DSLR, tak si mají rovnou pořídit 14-24/2.8 G, 24-70/2.8 G doplnit to 70-200/2.8 VRII? To by byla ta správná rada? A co jim rovnou vnutit na všechno pevná ohniska? Vždyť na pokrytí rozsahu 14 až 200mm stačí nějakých směšných půl milionu. A to se vyplatí, že? Zvlášť pro začátečníka, který si pořizuje svou první zrcadlovku.
Nephilim
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 24. 11. 2013 23:42

Keby som bol na jeho mieste a nechápal prínos bezzrkadloviek, tak asi Sony A58: menej stojí, vďaka slabšiemu AA filtru a viac megapixlom má viac detailov, ...

reign píše:proč teď Pana&Oly dokola recyklují Sony snímač 16mpix?
Panasonic ho má použitý len v 1 modeli (GH3), Olympus ho používa len v modeloch jednej sezóny (v E-M1 je už iný senzor) .. o akom recyklovaní hovoríš?

Nephilim píše:Co tak zásadního přináší novější modely, aby se za to vyplatilo tolik připlatit?
Dlhšiu výdrž batérie ;-)
Viď: Nizka vydrz baterie NIKON d5100
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 24. 11. 2013 23:53

tak to Je hotovo - co to meleš, to jako když ti napíšou, že nový snímač tak myslíš jakože fakt nový, jo? Recyklace kamaráde, recyklace... A s tou A58 jsi ulítl, není to špatný foťák, ale na D5100 nemá a smutný je, že jakožto koncept SLT super na video, tak ta kvalita je slabá a i tady Nikon vede, navíc je to taková živá mrtvola, pohrobek zařiznutého systému
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 24. 11. 2013 23:59

reign píše : hlavně náš férový Pentax kolega zapomíná na to, že stejný snímač jako ten hrozně zastaralý D5100 má i doporučeníhodný nový Pentax K-500


Nezapomíná, ale K-500 má ergonomii zrcadlovek střední třídy. Proti tomu u D5100 stojí pouze výklopný displej, nebo D5300 s čipem o vyšším rozlišením a bez AA filtru. Tedy na focení přírody.
Každý má své. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků