Nizka vydrz baterie NIKON d5100

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Fyfka 10. 11. 2013 22:41

Dobry den, rada bych se zeptala na zkusenost s vydrzi baterie Nikon D5100. Fotoaparat mam nekolik dni a baterii jsem podruhe naplno nabila a vydrz byla 150 snimku resp. po cca 120 vyfocenych snimcich mi zacala svitit baterie na displeji cervene. S fotakem jsem si nijak zvlasti nehrala, manualne jsem nezaostrovala, na vsechny snimky jsem pouzila zivy nahled displeje, na 50 snimku byl pouzit blesk. Fotoaparat byl v rezimu ON celkem cca 30- 40 minut. V diskuznich forech jsem dohledala, ze vydrz baterie u Nikonu 5100 je cca 550- 700 snimku, coz absolutne neodpovida poctu 150. Je prosim takto kratka vydrz baterie obvykla? Velice dekuji za odpoved.
Fyfka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 14. 11. 2013 13:57

Tak liveview je žrout baterek jako kráva a blesk tomu taky moc nepřidá, příště zkus hledáček místo displeje a blesk jenom když to bude opravdu potřeba a měla by ses dostat na udávané hodnoty.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod malykrocan 14. 11. 2013 22:25

Ahoj,
To je, bohuzel, docela normalni. Kdyz budes fotit přes hledacek bez liveview, tak cca. 600 fotek udelas jak nic :) ale bohuzel D5100 je, na zrcadlovku, docela maly fotak a i baterka to odnesla. Prvni, co bylo, ze jsem koupil nahradni baterku :) kdyz natacis video, tak se priprav na jeste nizsi vyder...
malykrocan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod D3VL3R 20. 11. 2013 14:27

Baterie je v pohodě, 600-800 fotek na jedno nabití, v zimě (-16 az -25) kolem 300. Fotím teda přes hledáček...
Case: NZXT S340 Black | MB: Asus M4A89TD PRO​/USB3 | CPU: AMD Phenom II X6 3.9GHz | GPU: Gigabyte GTX1060 OC 6GB | RAM: Hyper X 16GB DDR3 | HDD: SSD EVO 850 256 GB, WD 1 TB | Power: Corsair RM550x | OS: Windows 10 64b
D3VL3R
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bartyx 20. 11. 2013 20:25

Jojo, s hledáčkem v pohodě. Live View sežere hodně. Nebo si kup tu novou baterii a aktualizuj firmware, mělo by to vydržet déle. Ale na Live View nevyfotíš 600 fotek. Ten foťák na to ani nijak není moc stavěný. Má hledáček, tak se předpokládá focení přes hledáček.
Bartyx
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 20. 11. 2013 20:41

Jako koupit si DSLRD a fotit přes displej je prosím nebetyčná kravina, už to nechme být, je mi z toho smutno :-(
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 20. 11. 2013 21:16

Na stativu celkem běžně, 100% pokrytí. Detekce obličejů taky funguje jen přes LV. Sice to nepoužívám, ale je to tam, tak to zas taková blbost být nemůže. Všechno chce svůj čas, hledáček člověk časem ocení a netřeba používat silných slov.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 20. 11. 2013 22:17

Lotrandor píše:Na stativu celkem běžně, 100% pokrytí. Detekce obličejů taky funguje jen přes LV. Sice to nepoužívám, ale je to tam, tak to zas taková blbost být nemůže. Všechno chce svůj čas, hledáček člověk časem ocení a netřeba používat silných slov.


Už když jsem ten příspěvek posílal, tak jsem čekal, že se někdo ozve se stativem. To je samozřejmě jasné, že je tam lepší jít přes displej, ale jinak? Detekce obličeje je podle mě úplně nezajímavá. Pokud to neumí svižně zaostřit, tak je to podle mě k ničemu.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 20. 11. 2013 22:48

Viděl jsem profíka jak ve městě fotil přes LV a měl na foťáku takovej ten trychtýř, aby na displej dobře viděl. Je teda fakt, že tak nedělal 100% fotek a nevim, proč to tak dělal, ale asi to k něčemu dobrý bylo. Jinak souhlas, proč si kupovat foťák s optickým hledáčkem, když fotím přes displej.

-- 20. 11. 2013 22:49 --

moje poznámka směřovala k probuzení zvědavosti ohledně hledáčku :)
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 20. 11. 2013 23:10

Mikeczcz píše : ..".. Už když jsem ten příspěvek posílal, tak jsem čekal, že se někdo ozve se stativem.."...


Ono i focení v davu s rukama nad hlavou, v nadhledu či při zemi a i v LV můžou zrcadlovky ostřit fází. Jen to holt mlátí zrcadlem...... :-))

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 20. 11. 2013 23:22

Puntík píše:
Ono i focení v davu s rukama nad hlavou, v nadhledu či při zemi a i v LV můžou zrcadlovky ostřit fází. Jen to holt mlátí zrcadlem...... :-))

Zdravím


Měl jsem do teď za to, že fází na snímači umí ostřit jenom Nikon1. Ale přiznám se, že těla sleduju teď jenom okrajově, spíš jsem se zaobíral upgrade objektivů. Jinak teď vydělávám na D400 :-D ale v mém případě na to mají ještě tak dva roky, dřív asi nebudu chtít měnit tělo. A až to přijde, budu přemýšlet i nad FX.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 20. 11. 2013 23:27

Jo, umí. Doufám že všechny. Ovšem s rizikem FF/BF. :-)
Neostří fází na snímači, ale po sklopení zrcadla zaostří fázovými sektory a opět zrcadlo zdvihne. Jako v seriovém módu. Je to mnohdy rychlejší, než kontrastem z čipu.

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 20. 11. 2013 23:40

Možná už je na mě moc pozdě večer, ale nemám tušení jak bych mohl ostřit přes LV tak aby se mi sklápělo zrcátko a ostřilo to fazí přes AF modul. A to držím foťák v ruce...
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 20. 11. 2013 23:55

U D300 se to jmenuje "Handheld mode" a "Tripod mode". Handheld ostří přes fázové senzory i v Live view a Tripod ostří kontrastem na hlavním snímači. Některá těla mají jen jeden z těchto režimů.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 21. 11. 2013 00:10

Aha, a na 7100 to máš? Já na 7000 nic takového pravděpodobně nemám v Menu už. fcí →autofokus→Af pro živý náhled/video→Režim autofokusu→AF-S/AF-F nebo Režimy činnosti zaostřovacích polí (detekce obličeje atp.)
Mikeczcz
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků