stativ do 5K

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod alexandr_dobrovsky 16. 11. 2013 13:24

zdravím,

našel jsem si 2 stativy, které se mi docela líbí a zajímá mě jaký na ně máte názor a jestli by jste popřípadě nedoporučili něco jiného :)

http://www.alza.cz/manfrotto-190xprob-s ... tm#recenze

http://stativy.heureka.cz/vanguard-alta ... e/#section
alexandr_dobrovsky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MeddlinG 16. 11. 2013 17:59

Ted jsem akorat stativ v tehle cenove hladine kupoval, prosel jsem desitky recenzi a nazoru a videi, a ta Alta Pro je podle vsech lepsi, jedine stativy, ktere jsou udajne na stejne urovni, jsou stativy Giottos.

Tajnej tip - pri koupi z Amazonu ten stativ vcetne postovneho stoji mirne pres 4000 i s hlavou, rozhodne lepsi, nez v CR.
MeddlinG
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 16. 11. 2013 19:15

Manfrotto jasně vítězí v tuhosti, Vanguard zase výbavou. Je na tobě, čemu dáváš přednost.
A pak je také rozdíl mezi těmi dvěma sadami ve stativové hlavě - třícestná vs kulová.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod oldbas 17. 11. 2013 18:32

alexandr_dobrovsky: taky v poslední době vybírám stativ a Manfrotto mi zatím vychází nejlíp. Nejde pouze o cenu. Pro mě je na prvním místě pevnost, na druhém stabilita, na třetím zpracování a až pak multifunkčnost. Z toho mi Mantroffo vychází naprosto výtězně. Jen se rozhoduji mezi 190XPROB, nebo 055XB(nemá výklopný spoupek). U jednoho mi vadí váha(055) a u druhého menší nosnost a výška bez středového sloupku(190). Ale Manfrotto je téměř jistota, pak už zbývá pouze Gitzo pro opravdu movité fotografi. Ale je to o něčem úplně jiném.
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod alexandr_dobrovsky 19. 11. 2013 20:20

nakonec, jsem pořídil manfrotto..nemám sice žádné srovnání, ale jsem plně spokojen.. :)

díky všem
alexandr_dobrovsky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oldbas 21. 11. 2013 22:07

Dnes mi dorazil Manfrotto 190XPROB společně s kulovou hlavou Manfrotto 498RC2. Chtěl jsem ho jako pevnější náhradu za Velbon Sherpa 600R pro c70-200/4L na APS-C. Bylo pro mně velké zklamání, když jsem stativy porovnal. Zkoušel jsem všechno možné a Sherpa Manfrotta prostě převálcovala.
Manfrotto 190XPROB vypadá tvrdě, je perfektně udělané, ale Sherpa je co do ovládání podstatně lepší a o fous pevnější. Nevypadá tak bytelně, ale opak je pravdou. Jediné, v čem Manfrotto vyhrál je pevnost při minimální velikosti(myšleno při první poloze, když jsou nohy rozevřeny co nejmíň). Hodně mě překvapila nestabilita Manfrotta při max. výšce bez vytaženého středového sloupku oproti Velbonu.
A co mě opravdu naštvalo, byl ten výklopný středový sloupek. Naprosto nepoužitelné, hrůza.
Zítra ho posílám zpět do obchodu a Sherpu budu chválit, kde budu chodit. 055 jsem nechtěl, je to těžké a při celodením nošení by mě to asi vadilo. Přeci jenom 3kg s hlavou se nechají nosit.
Možná by to chtělo obsáhlejší recenzi, ale opravdu mě překvapilo, jak je po internetu 190ka vychvalovaná, když je to tokový hadr. Pro základní a širokoúhlé objektivy je asi ok, ale pro mě hoodně velké zklamání. Asi jsme náročný, ale od stativu očekávám především stabilitu a pevnost, což 190ka při sestavě APS-C DLSR + 70-200, nebo 70-300 prostě nesplňuje. Pro mě ne.
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maraou 22. 11. 2013 19:08

Ja kupoval karbonove Benro, za 5500 se uz da sehnat http://www.oehling.cz/benro-c0680tb00-s ... uct-tabs=1
Maximalni spokojenost, tuhost, pevnost i vaha... s karbonovym manfroto porovnatelne dilenske zpracovani. Byl bych s nim spokojeny dodnes, kdyby mi nezustal ve vlaku ve smeru na Olomouc :(
maraou
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LGA 1. 12. 2013 08:00

oldbas píše:Dnes mi dorazil Manfrotto 190XPROB společně s kulovou hlavou Manfrotto 498RC2.

Dík za recenzi.
Já váhám mezi Vanguard Alta+ 263AP a Vanguard Alta Pro 263AP případně něco jiného v ceně do 5kKč. (s 3cestnou hlavou, 3sekční nohy)
LGA
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků