Nizka vydrz baterie NIKON d5100

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Fyfka 10. 11. 2013 22:42

Dobry den, rada bych se zeptala na zkusenost s vydrzi baterie Nikon D5100. Fotoaparat mam nekolik dni a baterii jsem podruhe naplno nabila a vydrz byla 150 snimku resp. po cca 120 vyfocenych snimcich mi zacala svitit baterie na displeji cervene. S fotakem jsem si nijak zvlasti nehrala, manualne jsem nezaostrovala, na vsechny snimky jsem pouzila zivy nahled displeje, na 50 snimku byl pouzit blesk. Fotoaparat byl v rezimu ON celkem cca 30- 40 minut. V diskuznich forech jsem dohledala, ze vydrz baterie u Nikonu 5100 je cca 550- 700 snimku, coz absolutne neodpovida poctu 150. Je prosim takto kratka vydrz baterie obvykla? Velice dekuji za odpoved.
Fyfka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pali55 10. 11. 2013 23:20

Ano je to obvyklé. Skúste fotit bez besku a živého náhľadu , nafotíte aj tych 500-600 snímkov. Mám tiež D5100 , kôli tomu som si dokúpil náhradnú batériu a používam externý blesk . Mal som predtým D90 a u neho bola výdrž baterie neskutočná. No čo už.
Naposledy upravil pali55 dne 10. 11. 2013 23:31, celkově upraveno 1
pali55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daf 10. 11. 2013 23:26

Jestli fotíš všechny snímky přes živý náhled tak se není co divit. To je největší žrout ;)
Daf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mogen 11. 11. 2013 12:07

Nehledě na to, že focení se zrcadlovkou přes LV je holé barbarství :twisted: :-D
Mogen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 11. 11. 2013 12:29

Mogen, to ovšem není moudrý názor. Historie zná spousty zrcadlovek, které žádný hledáček neměly.... Ostatně na matnici se komponuje daleko lépe, než jedním okem přes hledáček. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 11. 11. 2013 13:18

Fyfka píše:na vsechny snimky jsem pouzila zivy nahled displeje
Prečo práve D5100?
Na také fotenie sa moc nehodí...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hoax 11. 11. 2013 13:38

Tak to je rada nad zlato ganče :) Já bych se spíš zeptal proč právě živý náhled, proč ne hledáček?
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qwerts 11. 11. 2013 13:48

Tak on se Ganec pta spravne, proc D5100, kdyz na foceni pouze pres LV se nehodi.
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 11. 11. 2013 13:53

Co když je tazatelka prostě jen zvyklá fotit přes displej? Aspoň tak to na mě působí.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ziki 11. 11. 2013 13:57

Kamenem úrazu bude onen živý náhled, který je patrně žrout baterek napříč všemi značkami zrcadlovek. Když občas využiji živý náhled u Pentaxu, tak mi baterka mizí doslova před očima :D.
Jinak na focení přes LV u zrcadlovky nic špatného nevidím a v některých případech je LV dokonce k nezaplacení. Jestli tu někdo chce opět polemizovat a hádat se o hledáčku vs displeji, tak na to tu je jiné nekonečné vlákno ;).
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 11. 11. 2013 14:04

Puntík: ono hodně záleží na situaci -

Skupina situací, na které se Live View hodí:
- na stativu
- klidné záběry, které počkají
- lehký objektiv
- pomalý nebo žádný pohyb
- objektiv s krokovým motůrkem optimalizovaný na ostření kontrastem
- video

Skupina situací, na které se Live View nehodí:
- fotografování z ruky bez výklopného displeje
- fotografování z ruky s těžkým objektivem nebo i tělem
- fotografování pohybu, kdy s okem na hledáčku se mnohem lépe chytá pohyblivý cíl, než otáčení foťákem v rukou se zpětnou vazbou na LCD displeji, což člověk mnohem hůř zvládá, než když přes hledáček míří jakoby on sám celým tělem, na což je v celém životě víc zvyklý
- velké změny jasu a osvětlení, kdy ruší vyvažování elektronikou, oko se rychleji adaptuje, LCD ukáže přepaly, tmu, po chvíli se adaptuje a je to rušivé
- objektivy konstruované na detekci fáze
- pohyb a kontinuální ostření
- přes hledáček se člověk mnohem lépe ponoří do děje, protože má odstíněné okolí a to, že okolo výřezu je nic - tma, mnohem lépe umožní posoudit samotnou fotku, než když vnímáme prostředí okolo nás a v něm koukáme na malou obrazovku
- jakmile vyvoláváme z RAWu a upravíme si WB, jas, kontrast, rozdíly světlo-stín a barvy podle sebe, tak často na LCD pak koukáme na defaultní zpracování ve foťáku ještě s nepřesnými barvami a jasem na něco ošklivějšího, obyčejnějšího, než co vidíme v hledáčku, a může nás to odradit od úmyslu fotit, zatímco v hledáčku něco vidím a řeknu si, že si to z RAWu vyvolám takhle
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 11. 11. 2013 14:09

zikipíše - : ....Jestli tu někdo chce opět polemizovat a hádat se o hledáčku vs displeji, tak na to tu je jiné nekonečné vlákno .



Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 11. 11. 2013 14:12

ziki: tak to si mě asi nepochopil.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ziki 11. 11. 2013 14:32

hoax: Nevím, možná nepochopil. Ale určitě jsem pochopil původní dotaz ohledně nízké výdrže baterie, na který jsem snad i správně odpověděl a fertig :).

Že se tu někdo pohoršuje nad focením se zrcadlovkou přes LV, tak to je jeho problém. Ale je fakt srandovní, jak původní dotaz, který se týkal BATERIE, se opět přehoupl k tématu displej vs hledáček, výhody, nevýhody, věčná polemika. Nebo proč si autor dotazu pořizoval zrovna Nikon D5100 :D.
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qwerts 11. 11. 2013 15:13

Ale tady nikdo neresi zda je lepsi hledacek nebo LV, jde o to, ze pokud je tazatelka zvykla na foceni pres displej, proc si sakra kupuje zrcadlovku kdyz to, cim je zrcadlovka zrcadlovkou nepouziva, nebyl by pak zdaleka lepsi mirrorless nebo profi kompakt ktery je lehci a touhle cestou mnohem lepe ovladatelny? To ze je LV velky zrout baterky je zrout se uz reklo. Tazatelce nezbyva nez se naucit fotit pres hledacek, nebo poridit fotak ktery pri foceni pres displej zvladne fotek vic nez 150
qwerts
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků