Sigma 30mm f/1,4 DC HSM Art vs. Nikon 35mm f/1,8 AF-S NIKKOR

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod lukasostrava 19. 10. 2013 18:08

Ahojte.

Uvažuji o pořízení pevneho skla pro mou zrcadlovku D5200. Mam ve výběru tyto dvě skla.

Nikon 35mm f/1,8 AF-S NIKKOR G DX
Sigma 30mm f/1,4 DC HSM Art

Máte někdo zkušenosti s touto Sigmou? Oplati se dvojnasobna cena?
Dekuji vsem za informace.

Lukas
lukasostrava
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pemar 19. 10. 2013 19:47

Na této adrese najdeš fotografie s tímto novým sklem od Sigmy:

http://www.lenstip.com/2040-news-Sigma_ ... mages.html

je jasné, že každý má jiné potřeby, ale pokud tě zajímá můj názor, já bych hlasoval pro Nikon 35mm F/1,8 G. Žádný objektiv ale není bez chyb, takže záleží na tom, co od něj chceš. Podívej se na testovací fotografie a udělej si názor sám.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod hadravam 20. 10. 2013 08:40

Já vlastním tento objektiv asi týden.Měl jsem i Nikon 35.Můj názor je,že sigma je perfektně materiálově vyrobená a myslím,že dělá i lepší snímky.
Ftografie mají takový příjemnější nádech barev.Jsem velmi spokojen.
Používám jí na tělě Nikon D7100.
hadravam
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 20. 10. 2013 09:30

Tohle je portét kočky na Nikon 35/1,8G

Obrázek

tohle je jídlo na Nikon 35/1,8G:

Obrázek

Sigma 30mm F1.4 EX DC HSM:

Obrázek

Sigma 30mm F1.4 EX DC HSM

Obrázek

Tyto fotografie nejsou bohužel srovnatelné, ale umožňují si udělat základní obrázek o možnostech obou objektivů. Srovnání obou objektivů pak člověk najde na specializovaných serverech, kde dělají srovnání za laboratorních podmínek.

Třeba na DxoMark.com ze srovnání

Sigma 30/1,4:

Obrázek

Nikon 35/1,8:

Obrázek


vychází lépe Nikon 35/1,8G.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod pufko 20. 10. 2013 10:10

Nepozeral som žiadne recenzie, ale myslím že Sigma 30mm f/1.4 EX DC HSM a Sigma 30mm f/1.4 EX DC HSM ART budú podávať rozdielne výsledky
pufko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 20. 10. 2013 10:24

Ze srovnání Sigmy a Nikonu bych si odvodil, že Sigma se lépe hodí na portrétní a reportážní práci, Nikon do krajiny.

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 20. 10. 2013 12:15

Nikon je lehčí a plastovější, což je výhoda a zároveň i nevýhoda. Ve středu snímku jsou oba objektivy zhruba ostré, na okrajích vypadá o dost lépe Nikon. Oba objektivy zaostřují relativně dobře, Sigma se mi zdá při ostření méně přesná, občas zaostří jinam, ale je zase rychlejší a tišší. Díky cloně 1,4 lze u Sigmy lépe rozostřit pozadí. Sigma má delší záruku.

Chromatická aberace by u Sigmy mohla být menší, to podle mne platí i u zkreslení a astigmatismu.

Kdyby Sigma stála méně než Nikon, tak bych váhal. U Sigmy možná stojí za to si připlatit za kvalitu uprostřed snímku a celkově solidně vypadající provedení a za clonu 1,4, v této cenová hladině nemá moc konkurenci, snad jen Samyang 35 mm F/1,4 (který ale nemá AF).
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod ltokar 20. 10. 2013 12:15

Sigma ART je niekde uplne inde, ako bezne Sigmy...
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 20. 10. 2013 12:30

Mate pravdu, ze verze Art by mela byt lepsi, ale bohuzel nemam srovnani o kolik.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod hadravam 20. 10. 2013 13:27

Myslím, že kromě kvalitního zpracování se hodí i těch 5mm, ale samozřejmě nevím jestli je cenový rozdíl adekvátní a je také fakt, že pěkné fotografie nedělá objektiv, ale fotograf a oba objektivy jsou naprosto dostatečné a rozdíly se spíše zkoumají pod lupou což pro běžnou fotografii není vůbec podstatné.

-- 20. 10. 2013 14:31 --

A ještě jedna věc je, že objektiv používám na Nikonu D7100 což by mohla být trošku výhoda o proti té 35.
hadravam
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukasostrava 20. 10. 2013 17:55

Děkuji vám za odpovědi. Po dlouhém rozhodovaní zakoupím ten Nikon 35mm. Na to moje foceni stačí až, až. :-D :-D Tu Sigmu bych koupil jenom kvůli clony 1.4 a "asi" je ostřejší. ^^ Ale nevidim v tom pro mne tu dvojnásobnou cenu. :oops: Ještě jednou diky. Lukas
lukasostrava
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod landov 20. 10. 2013 18:28

Myslim si , ze 35mm od Nikonu ma taky priaznivy pomer cena/vykon, ze pre amatera nema ziadnu konkurenciu...:-)
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 20. 10. 2013 19:28

Já nejsem expert na Sigmu a mám v tom možná trochu hokej. Našel jsem

Sigma 35mm f/1,4 DG HSM Art pro Nikon za 19 890 Kč
Sigma 30mm f/1,4 DC HSM Art pro Nikon za 10 990 Kč

Ten první vypadá hodně ostře, jen má pro mne nezvyklé podání barev a la Sigma. Navíc jsem četl na Art verze stížnosti na backfocus s nutnou korekcí okolo 10, což většinou funguje pak např. na dálku a na blízko můžete mít stejně problém nebo naopak, je to nepříjemné, kvůli tomu jsem jednou vyměnil i profi objektiv od Nikona. U Sigmy Art se to podle diskusí na Flickr zdá být dost časté, např. na:

http://www.flickr.com/groups/sigma30mm/ ... 329870427/

a nevím, ale možná existoval ještě nějaký dřívější Sigma AF 30mm f/1.4 EX DC HSM někdy z roku 2009, který mi připadal jako nepoužitelný.

Nikon 35/1,8 dává super ostré snímky už od clony 2,8 od clony 8 viditelně vadne. Jako lehký reportážní objektiv nemá chybu. Má pěkný bokeh, horší je to se zkreslením a aberací. Rychlost ostření je ok, ale není to super rychlík. Na D7100 je to můj nejoblíbenější objektiv, spolu s Nikkorem-Micro 40/2,8 pro fotografování na blízko a na clony nad clonu 8. V souvislosti s cenou není o čem váhat, objektiv s lepším poměrem cena/výkon neznám.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod qwerts 20. 10. 2013 19:32

ta 35/1,4 je FF objektiv

ta 30/1,4 o ktere jsi psal vys je stare sklo ktere neni nijak vyjimecne, ta nova 30/1,4 Art by mela byt odost lepsi
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 20. 10. 2013 20:07

pemar píše:...jen má pro mne nezvyklé podání barev a la Sigma


Tahle prohlaseni me vzdy vyvolaji usmev na tvari (FotoABC moc dobre vi proc). Kdyz ti sem predlozim identicky zaber ze trech ruznych objektivu (Nikkor, Sigma, Tamron), ses presvedceny o tom, ze dokazes bez vahani urcit, ktery je ze Sigmy?

PS: do pekneho bokehu ma 35/1.8G jeste daleko.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků