výběr kompaktu s hledáčkem

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod zmasabob 6. 10. 2013 17:04

Dobrý den, můžete mi prosím poradit kompakt s hledáčkem do 10tisíc, děkuji
zmasabob
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 6. 10. 2013 18:01

Jediny kompakt s hledackem (jeli myslen opticky), ktery stoji za rec (velikost, jas), ma Fujifilm X10. Stoji 10.990Kc.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 6. 10. 2013 21:08

Jediny kompakt s hledackem (jeli myslen opticky), ktery stoji za rec (velikost, jas), ma Fujifilm X10. Stoji 9280Kc :-D
http://www.megafoto.cz/fujifilm-x10-black.html

promiň Petře, musel jsem :-)

jinak miniverze s EVF:
http://digiarena.e15.cz/panasonic-lumix ... -hledackem
no a CSC:
http://digitalni-fotoaparaty.heureka.cz/nikon-1-v1/
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 6. 10. 2013 22:50

Jenze ho nemaj skladem, tak jsem bral skladovy megapixel. Jestli je jinde do 10k, tak samozrejme tim lip.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 7. 10. 2013 09:38

mimochodem, kámoš si ho teď pořídil a i když jsem četl něco o problémech s rawem, tak musím říct, že o třídu lepší, než z mé rádobyzrcadlovky (strašně se mi ten termín líbí)

-- 7. 10. 2013 09:38 --

...a nějak se mi zdá, že X-20 je na tom teda hůře
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 7. 10. 2013 10:21

Pritelkyne ma X20 a co jsem si prohlizel fotky, tak vystup ma X10 lepsi, nema takove digitalni artefakty v drobnokresbe, zachovava predevsim prirozenejsi strukturu sumu, X20 to ma takove divne "roztrepene". Posuzuju jen moznosti jpegu, jak to vypada v RAW nevim, nemam zadny konvertor.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Janovsky 7. 10. 2013 11:18

Ahoj, X10 mám, hledáček má, ale moc dobře se mi s ním nefotí. Asi největší mínus je, že při focení s hledáčkem netuším, kam se zaostří. I když mám zvolený středový ostřící bod, díky paralaxe to občas nevyjde jak chci.
X20 má již zobrazování místa zaostření do hledáčku pokud vím.

Co se týká RAW z X10, tam jsem zatím neúspěšný. Všechny konvertory pro Linux dělají pouze 6Mpx fotky, i když fotím na max. velikost 12Mpx. Zkusil jsem nový Lightroom pod WIN, tam mohu dělat 12Mpx fotky, ale nějak nejsem schopen dosáhnout kvality interních JPG. Ale to je asi rukama a hlavou.

Oja
Ondrej Janovsky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 7. 10. 2013 12:19

co se týká x20, tak já zas nemám zkušenost s jpeg :-) ale vyvolané RAWy dělaly na mně přesně ten dojem artefaktů - takový chlupatý obraz, u krajiny skoro plus, u portrétů velmi rušivé

-- 7. 10. 2013 12:53 --

...a řekl bych, že i barvy jsou dost jiný - X10 mi přijde téměř totožná s X100 a to se mi líbí velice, X20 možná přesnější, ale už to je "míň Fuji", pro mně to nemá ten šmrnc
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 7. 10. 2013 13:23

A to k tomu fuji nedava raw konvertor?
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondrej Janovsky 7. 10. 2013 14:09

bob222 píše:A to k tomu fuji nedava raw konvertor?

Dává, pro WIN, je to upravená verze SilkyPix. Já jsem linuxový, proto jsem se do RAW nehrnul.
Minulý týden jsem do málo používaných WIN nainstaloval LR 5.2 a chvilku to zkoušel a zatím mi to moc nešlo. S tím dodávaným jsem také chvilku strávil, ale u mne je to opravdu asi v mojí nešikovnosti.
Ondrej Janovsky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 7. 10. 2013 15:18

Silkypix je na ovládání trochu těžkopádný a odšum nemá tak dobrý jako Lightroom - tam stačí klidně jen export bez nějakých úprav, výchozí profil je velmi koukatelný
reign
Návštěvník