Náhrada Panasonic DMC-ZX1

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Gordon_Flash 15. 9. 2013 16:10

bob222 píše:Ten kompakt od nikonu nemá väčší čip ani náhodou, tie rozmery nie sú rovné zlomkom v matematike. Obecne tieto zooomove kompakty s mizernou svetelnostou stoja za prd ale samozrejme niekomu stačí to a inému tomto.

-- 15. 9. 2013 12:21 --

Inak alza to má samozrejme špatne. Čip tam je 1/2,3 a nie 2/3.


Ano, dle výrobce to je:

11mm (1/2,3“) obrazový snímač CMOS; celkem cca 16,79 milionů pixelů,

ale nevím zda to porovnávám správně, nicméně 11 mm je pořád víc, než 9,8 mm, ne?


A co tedy ta možnost koupit starší zrcadlovku?
Gordon_Flash
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bob222 15. 9. 2013 20:27

Tu máš tie velkosti čipov.
http://digiarena.e15.cz/zrcadlovka-kompakt-ci-ultrazoom

K zrkadlovke iba toľko, že by si musel riadne pritlačiť na rozpočet. Aj stará, spravidla s nič moc seťákom chce ďalšie investície. A kúpiť za 200 E nejakú rozhrkotanú plečku, tak to radšej využi radu FotoABC na ten akciový nikon 1V1. Tá cena je parádna...
Manželka má HX-9V (to je tiež taký kapesný ultrazoom s kopou vychytávok s malým čipom a biednou sveteľnosťou), ale je to tak na dokumentáciu a foto tak max. 13x18. Neurazí ani neoslní. (Ale občas pekne farebne uletí)
Pozri recenzie tu, na digimanii a ephoto (.sk), najmä pán šurkala na digimanii programovo ako jeden z mála seriózne testuje aj kompaktíky. Ak ťa nejaký kompakt zaujme pozri recenzie overených serverov.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Gordon_Flash 16. 9. 2013 05:39

Jeste nerozumim te velikosti. Kdyz tedy ten nikon ma 1/2,3 a v zavorce pisou 11 mm, jaktoze tahle sonka, kterou mi poradil jeden zkusenejsi clovek, ma 1/2,3, ale 7,7?

http://www.alza.cz/sony-cybershot-dsc-w ... .htm#popis

Co si myslite o tomto?

Jinak tedy beru v potaz, ze vy doporucujete bud ten nikon 1v1 nebo olympus xz-1 a moc dekuju.
Gordon_Flash
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rousini 16. 9. 2013 08:21

Jeden zkušenější člověk.... :lol: no docela jsem si spravil náladu po ránu. Jen víc takových kameňáků.
Ohledně velikosti čipu nemusíš u kompaktů nic hledat. A když už tak na nějakém fotowebu a ne u prodejce výpočetní techniky. Kompakt má čip 1/2,3 Profikompakt 1/7 (nebo větší) a ostatní kategorie mají jen větší čipy.
Prohlídl sis ten odkazovaný obrázek? Přečetl sis ten text kolem? Asi ne, jinak bys měl polovinu zmatků vyřešenou a lidi, co ti navrhnou fialovou hrůzu s 16x zoomem F3,3 posílal rovnou do zádele.
rousini
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Gordon_Flash 16. 9. 2013 15:51

On se mi asi snazilporadit to nejlepsi z nejhorsiho. Kdybych se tedy rozhodl pritlacit nejakou korunu, nasel by se kompakt s lepsim chipem,objektivem a zoomemem? Co třeba tenhle kanón?

http://www.alza.cz/canon-powershot-s110 ... 361607.htm

-- 16. 9. 2013 17:09 --

rousini píše:Jeden zkušenější člověk.... :lol: no docela jsem si spravil náladu po ránu. Jen víc takových kameňáků.
Ohledně velikosti čipu nemusíš u kompaktů nic hledat. A když už tak na nějakém fotowebu a ne u prodejce výpočetní techniky. Kompakt má čip 1/2,3 Profikompakt 1/7 (nebo větší) a ostatní kategorie mají jen větší čipy.
Prohlídl sis ten odkazovaný obrázek? Přečetl sis ten text kolem? Asi ne, jinak bys měl polovinu zmatků vyřešenou a lidi, co ti navrhnou fialovou hrůzu s 16x zoomem F3,3 posílal rovnou do zádele.


Prohlédl a přečetl. Ten obrázek je jasný. Co není jasné je, že 11 mm je víc, než 9,7 mm. Asi to tam mají taky blbě.

-- 16. 9. 2013 17:18 --

Eventuelně ještě toto...

http://obchod.fotoskoda.cz/nikon-coolpix-p330-cerny/

líbí se mi, že narozdíl od Canonu má vestavěné GPS.
Gordon_Flash
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rousini 16. 9. 2013 17:54

Napiš mě prosím tě, jakou ty foťáky mají světelnost na dlouhém konci.
rousini
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ghost_sk 16. 9. 2013 19:14

Ten Canon a Nikon uz je lepsie ako si tu postoval dovtedy :)

Stale by som vsak nevylucoval ten olympus XZ-10, ktory ma sice mensi cip, ale foti vyborne.

Dokonca podla tejto recenzie, ten mensi cip v porovnani s vacsim nie je az taky velky rozdiel:
http://www.digimanie.cz/recenze-souboj- ... 117/5094-4

Takze ak nevadi trocha vyssia cena (6690czk), tak si skromne myslim ze je to dobra volba :-[


PS: na wifi, nfc a GPS sa pri fotakoch vykasli ;-)
Ghost_sk
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gordon_Flash 17. 9. 2013 11:42

Aha, takže ve finale, ani kompakt s malým čipem nemusí být špatný... Ten jen ještě vybrat některý do 5k a budu spokojený :-). Jinak svého lumixe jsem složil, optika je čistá. Jenže vydrží jen chvilku a pak hodí systémovou chybu stabilizátoru O.I.S. a nebo hlášku, že je potřeba jej vypnout a znovu zapnout. Takže stejně je něco špatně.
Gordon_Flash
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Gordon_Flash 17. 9. 2013 17:28

A jelikož jsem rejpal, tak jsem se v tom zase rejpal a povedlo se mi utrhnout motorek. Takže už je definitivně v křemíkovém nebi a na aukru na součástky...

Zkusím se ještě zeptat jinak. Zkuste v sobě zapřít veškerý rozum a řekněte mi... třeba ten Nikon, co jsem sem házel za ty 4300,-, nebo prostě něco v té kategorii do 5000,-, bude fotit o něco líp, než ten Panasonic? Když se rozhodnu přitlačit, tak už mám jasno, ale fakt se mi kvůli dovolené jednou za rok a pár fotkám dětí nechce dávat 6000 a víc. Takže dotaz zní, zda se dá okolo 4000,- pořídit něco rozumného. Díky za trpělivost a sebezapření :-).
Gordon_Flash
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Gordon_Flash 21. 9. 2013 06:40

Ještě se zkusím zeptat jinak. Řekněme, že dám víc, rád bych se vešel do 8000,-, ale strop je 10000,-, myšleno tak, že bych se rád vešel do osmi, ale pokud by bylo něco výrazně lepšího třeba za devět, tak to dám. Požadavky stejné, tzn. foťák pro rodinné použití, většina fotek na automatický režim. Malé rozměry - rozumně. Focení pouze do jpeg, bez následných úprav. Rozumný zoom a ideálně i nějaké ty funkce, ocením GPS a wifi je taky plus, nikoliv podmínkou (pro stahování fotek, na facebook nic nahrávat nebudu). Taky bych chtěl aby foťák automaticky otáčel snímky pořízené na výšku. A aby byly fotky lepší, než z Panasonicu DMC-ZX1, zejména za horších světelných podmínek. Co jsem koukal, narozdíl od intervalu 0-5000,-, je v kategorii 5000,- - 10000,- výběr daleko řidší, takže jsem zvědavý, jestli se tam najde nějaký "ideál". Na druhou stranu jsem si tu pročítal forum a v jednom příspěvku chtěl někdo kompakt za 14000,- + nějaké požadavky na kvalitu a funkce a bylo mu řečeno, že za 14000,- sežene sotva fotak, ktery bude dělat jakž takž slušné fotky. A na funkce ať zapomene. Doufám, že se nikdo neurazí, vážím si rad zkušenějších, ale je potřeba, aby se zkušenější dokázali vžít do role tazatele uživatele, který chce prostě fungovat. Díky:-)
Gordon_Flash
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků