Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod kozakm 10. 9. 2013 20:43

Ganec píše:Ktorý foťák toľko vydrží?


Můj
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 10. 9. 2013 20:46

Radek71: na tužkovky jsem si taky vzpomněl :)
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 10. 9. 2013 20:53

Na slabou výdrž se blbě zvyká, 1000 bylo pro mně se zrcadlovkou běžné číslo, s CSC dělěno čtyřma... Když je velký výlet a fotím a točím...ne, ještě mi neklekla, ale šla hodně dolů, za rezervní jsem rád. A samozřejmě to považuji za velkou slabinu CSC, nedaj tam pořádnej buřt a nedaj, ještě by to mohlo mít grip a to přece nechceme, že >:-(
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 10. 9. 2013 20:58

A to přísahám, že výborný vstup PavlaDS u hlavního článku o 28% rozdílu mezi snímači jsem si přečetl až teď. Ono je pěkné všechno okolo racionalizovat, je to takové vstřícné k světu, třeba moje babička, kterou naučily dvě války, měla ráda lidi co oklepali plíseň z chleba a rozšafně zakrojili nůž s popěvkem, že plíseň nevadí.
Takže jako hodně pozitivní se nám vyrýsovali Rodri a PavelDS, velká gratulace, ostatní se budou snažit dohnat, hlavně brbal Kozák je chvostu peletonu o sestavu s nejlepším poměrem cena/výkon.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kentus 10. 9. 2013 21:02

Lotrandor: Jenom abych tě opravil, tak aretaci otočného voliče měl jako první Pentax, ne Canikon :)

Ganec: Rozdíl ve výdrži na baterii je dosti zásadní. Papírovým číslům se v žádném případě nedá věřit, protože vůbec nereflektují to, jakým způsobem je přístroj běžně používán. Bezzrcadlovek jsem měl v ruce několik a když kterákoliv z nich dokázala pořídit přes 200 snímků, tak to teda bylo hodně velké štěstí. Naopak se zrcadlovkou nemám problém dostat se k 1200-1500 snímků na jedno nabití a to bez gripu.
kentus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 10. 9. 2013 21:05

PavelDS píše:OK, takže pokud bude E-M1 CAF na úrovni zrcadlovek (na úrovni alespoň dobrých/průměrných - vyber podle povahy), tak asi není nic podstatného co by ještě mluvilo ve prospěch zrcadlovek, ne ?


To je dost zvlatsni dotaz. A co mluvi ve prospech bezzrcatek, jako je treba tenhle novej Oly? Treba ten blivajs rozpatlanej co z toho na iso400+ leze? Dekuji nechci. Nebo snad male rozmery, takze kdyz nasadim externi blesk a teleobjektiv, tak budu mit krece v zapesti? Opet musim podekovat, ale nemam zajem. Nebo me ma snad dojmout vydrz, respektive nevydrz baterie? Udelam s EM-1 treba tisic fotek na jedno nabiti?
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 10. 9. 2013 21:11

Koupí kdo má zájem. A mile by ho mohlo překvapit, kdyby výrobce osadil netypickou baterii za třetinovou cenu. :-)
Ale kdo ví..

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 10. 9. 2013 21:18

to není zdaleka rovnocenná dvojice, ale myslím že pro ilustraci hlavní výhody CSC stačí

http://camerasize.com/compact/#440.333,472.30,da,t

na pořádný skla to moc praktické není, ale v rámci systému lze koupit i větší těla, případně nasadit grip, takže můžeš na těžko i na lehko, což se ti se zrcadlovkou v této míře prostě nepovede


...neprobralo se to tady už několikrát?
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 10. 9. 2013 21:23

kentus: v podstatě to znamená, že kopírují všichni mezi sebou.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 10. 9. 2013 21:27

Probralo, nicméně odpovědnost má strana žalující. Když člověk přijde do autoklubu s fotografií nového 1,1l automobilu s třema dmychadlama a moderní karoserií a historkou o poslední padlé modle majitelů starých nemoderních třílitrů, tak tito jsou ve výhodě, protože jenom reagují. Oni to mají tak jednoduchý, že stačí sedět, koukat, usmívat se a takový Ganec sebou 40x bouchne o zem jak bude honit vlastní ocas.
Protože chodit vysvětlovat lidem co všechno už nemá smysl je docela těžký.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 10. 9. 2013 21:30

jo jo, opakování - dcera sklerózy :D
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 10. 9. 2013 21:37

reign: k cemu mi je, ze je to maly, kdyz me obrazovy vystup neuspokojuje? Pokud nepotrebuju "extra kvalitu" (mysleno predevsim vyssi iso), tak me uspokoji kompakt, co stoji ctvrtinu toho, co tenhle novy "zazrak" od Olympusu.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PavelDS 10. 9. 2013 21:39

Kozakm: "Proč to hned hnát do extrémů, nebyl jsi nikdy třeba týden na výletě?".
Byl, ale umim si zabalit nabíječku i rezervní baterku/y.
PavelDS
Návštěvník

Odeslat příspěvekod janfoltyn 10. 9. 2013 21:49

kentus píše:Bezzrcadlovek jsem měl v ruce několik a když kterákoliv z nich dokázala pořídit přes 200 snímků, tak to teda bylo hodně velké štěstí. Naopak se zrcadlovkou nemám problém dostat se k 1200-1500 snímků na jedno nabití a to bez gripu.


Záleží na konkrétním výrobku. NEX-5N se střídáním dvou objektivů přes 500 fotek + několik minut videa za jedno odpoledne.
janfoltyn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PavelDS 10. 9. 2013 21:53

R71 "A to přísahám, že výborný vstup PavlaDS u hlavního článku o 28% rozdílu mezi snímači.... " Mohu jen konstatovat, že jsem to myslel upřímně :) .
PavelDS
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků