fotomobil

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod celim 6. 9. 2013 12:00

Synovi se rozbil mobil . Nyní řešíme, jaký koupit. Vzhledem k tomu, že ho docela zajímá fotografování(foťák odmítá, ale s mobilem toho už nafotil mnoho a snad jednou dojde k foťáku, jak doufám), tak mu chci pořídit nějaký smartfone s alespoň trochu použitelným foťákem. Zatím jsem žil v domnění, že i nejlevnější kompakt je lepší než jakýkoliv mobil, ale viděl jsem některé fotky z mobilů a už to až tak hrozné není. Jaký smartphone byste doporučili(pod 10000)? Využití vidím kromě telefonování, SMS a internetu hlavně to focení. Hry hraje max. strategie, MP3 neposlouchá a na filmy se skoro nedívá(TV má před obrazovkou trvale květináč), on hlavně dost čte.Díky.
celim
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vanDave 6. 9. 2013 13:08

Co jsem se tak díval, tak nejlepší jsou asi Nokie, ale je tam Win:(, pak asi Samsung a ááááž pak Sony, přitom Sony Err dřív měly snad nej foťáky v mobilech. Časem totiš uvažuji o upgradu na něco kolem 6000 s 8MPIX a dvoujádrem (Miro třeba při prohlížení FB dost funí) a lepším displejem.
V čínských/taiwan značkách nevím.

PS: Pro srovnání: Mám Sony Miro 5MPIX a švagr Samsung Ace 5MPIX a jeho fotí líp.
Kamarád má Nokii N8, se kterou má neustálé problémy se zamrzáním i po přehrání sw (není sám), je tam ještě Symbian, ale fotí perfektně. Další kamarád má Nokii 808 a taky moc pěkné fotky, ale v ruce jsem ho neměl.
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kultus 6. 9. 2013 13:57

jestli novy mobil tak na foceni rozhodne Nokii 808 ale tam je zaostaly system, ty nove windowsy nevim, ale lidi si je celkem pochvaluji kvuli rychlosti ja je zase kvuli malo aplikacim a jeste jinym vecem zavrhl, tak do 10K pak asi ta Nokie 920 ikdyz ty fotky zase tak super jak se o nich pise nejsou,samsung GS3 taky nefoti spatne a uz je to moderni telefon s androidem...ale pro nekoho velky
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 6. 9. 2013 15:23

Sony teraz predstavili zaujímavú vec: plnohodnotný foťák (teda objektív so seznorom) pripojiteľný na smartfón (ktorý je využitý ako jeho displej).
Sony reveals QX10 and QX100 camera modules for smartphones.
No do 10000 to celé (aj modul aj smartfón) asi nebude...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Umbrella 6. 9. 2013 15:47

No me prisly Nokie dost vystupem spatne, ale to je asi model od modelu a jak ja mobilem nefotim, tak mam stesti na modely s nic moc fotaky :)

Jinak od pristiho mesice budou Nokie oznamovat ze cocka fotoaparatu neodpovida a proto bude uzavrena, pokud potize pretrvaji kontaktujte spravce mobilu. :D
Umbrella
Návštěvník

Odeslat příspěvekod daikatana_ 6. 9. 2013 18:26

Osobně bych doporučil Samsung Galaxy S4, ale to je cenově trochu jinde. Na to, že je to mobil, tak foťák je super. Pak určitě Samsung Galaxy S3, oproti S4 je to dost znatelný rozdíl, ale v té cenové hladině se asi lepší nesežene. Do Nikie bych nešel, Samsung má ten foťák lepší a nemá Windows :)
https://www.foto-pro.cz
https://www.karlsitretro.com
https://www.youtube.com/channel/UC8W-uMYsZewyFiKl4WrxcXQ
daikatana_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Umbrella 6. 9. 2013 18:51

Ostatne luxusni foceni s mobilem je asi toto:

http://www.dpreview.com/news/2013/09/04 ... title_0_10
Umbrella
Návštěvník

Odeslat příspěvekod celim 9. 9. 2013 07:33

Tak jak jsem tak koukal a četl, tak sice ten adaptér od Sony fotí určitě slušně, ale stojí cca tolik, kolik bych ani do toho mobilu vrazit nechtěl. Když jsem to tak všechno pročítal, tak mi vychází asi jako optimum ta Nokia 920. Fotí určitě podstatně lépe než ten synův Sony Ericson 800, který kleknul a dá se koupit za7390Kč. Což sice není málo, ale zase to není tak hrozné. Uvažoval jsem o tomto:
http://www.alibaba.com/product-gs/12650 ... anced.html
Bylo by to dokonce levnější (300USD), ale má to jen roční záruku(a to ještě možná s problémy) a ta Nokie má dvouletou. A kdož ví, jaký to má foťák(má 13Mpx, ale kdož ví, jaký to má objektiv - nedělám si iluze).
celim
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Umbrella 9. 9. 2013 07:51

Samozrejme s 920 se toho da delat mnohem vic nez jen fotit :)
Jinak fotaky u tehle mobilu maji jen jedno ohnisko, k tomu kus od kusu nejaky digitalni orez jakoze zoom, ale to by mohlo byt pro kreativitu pro dite treba omezujici.

To Sony udelatko je trochu takovy ulet do sfery luxusu pro mobil, ale uz je to defakto plnohodnotny kompakt s optickym zoomem a slusnou optikou.
Umbrella
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Nivelle 9. 9. 2013 21:13

Windows Phone rozhodně není negativní vlastnost :) 920 není špatná, já si počkám, až se mi rozbije 800, a půjdu do 1020. Ale v dané cenové kategoii je 920 výborná. Aplikací na WP je méně, ale na mé gusto i tak až moc. Co potrebuju, to mám, a zadara. Hry nehraju, neposoudím. Sms, email, kalendář a office na jedničku. Bookviser na ebooky super. Rychlost (mám jedno jádro, jsem strašně out) je parádní, neseká se to. Ale já nemám rád apple a androidu nevěřím, takže mou radu ber s rezervou :) (Samsung obdivuju, jak rychle vyrostl, z applu se po Jobsovi stává ždímačka na prachy a windows phone s Nokií zaspali, ale co už).
Nivelle
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Puntík 10. 9. 2013 11:41

Samsung SIII 9100 vlastním, fotky spokojenost. Ale - a to je asi problém všech mobilů - je ochrana přední optické plochy (která pokud je zapatlaná) značně degraduje výsledek. Pořídil jsem k němu power pack, který sice zvětšuje jeho tloušťku, ale není nutné čistit optiku po každém vzetí do ruky, nebo položení na stůl. Bonusem je zvětšení kapacity baterie ( přístroj má defacto dvě).
Zacházet s ním podobně jako s foťákem je iluzorní, snad jen blesk a (digit.) zoom, nastavení má celkem poskrovnu.

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kentus 10. 9. 2013 13:13

Lumia 920, konkurence prakticky neexistuje. Jediným výrazně lepším mobilem je opět Lumia, tentokrát 1020, ta se u nás zatím ale ještě neprodává a bude stát bez pochyby přes 15 tisíc.
kentus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kultus 10. 9. 2013 15:16

njn skromnosti neni nikdy dost :D zkus byt trosku objektivnejsi, neprehanej a radeji napis co je na te nokii tak skvele ze ji tady tak prodavas...jinak je tvuj prispevek bez nejake vetsi vypovidajici hodnoty
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kentus 10. 9. 2013 20:52

Prostě je to nejlepší fotomobil, jaký se dá do 10 tisíc koupit, není potřeba nic vysvětlovat.
kentus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LucassX 11. 9. 2013 21:34

Lumia 920 má před ostatními telefony v kategorii náskok hlavně za horšího světla, za dobrého světla jsou její fotky srovnatelné, nebo i o něco horší než od stejně míněné (Galaxy S3, iPhone 5) konkurence. Jenže ta konkurence na ceně nijak extrémně neklesla, kdežto 920 ano (o 50%), takže jako fotomobil za 8 tisíc už vlastně vůbec soupeře nemá. Takže jediná otázka je, jestli je WP vhodný systém, což si ale musí každý posoudit sám, podle mě mu pořád ještě chybí moc aplikací a je omezenější než býval iOS. Nabízí se tedy koupit třeba z aukra iPhone 4S (cca 8 tisíc i se zárukou), který fotí za světla podle mě lépe, za slabšího docela výrazně hůř. Ale systém má oproti WP podle mě podstatně lepší.
LucassX
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků