Proč jste přešli z DSLR na bezzrcátko?

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod reign 29. 8. 2013 19:28

Protože se tady tak nějak kontinuálně odehrává čistý flame na podobná témata, začíná to vypadat že CSC má jediného uživatele, navíc se zcestnými důvody k jeho pořízení :-) Jestli máte chuť, napište svoji cestu od špíglu k bezšpíglu, snad to nebude zase boj jednoho rytíře - vím, že je tady pár hodně zdatných fotografů s praxí co takovou cestu ušli...

Sám se nepovažuji za nějak výjimečného fotografa, jsem téměř monotematický rodinný dokumentarista, krajinka je u mně v těžké defenzivě. Moje cesta od zrcadlovky k CSC vedla sktze rozměry a požadavky na video, čili čistý kompromis.

Jak to máte vy?
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Umbrella 29. 8. 2013 22:58

Neboj nema jedineho uzivatele :D, jen v nasi bande asi 30 lidi uz ho ma skoro kazdy a to to byla puvodne olympocanononikonacka sebranka, jen ti dobri o tom furt nezvanej a vesele fotej. :)
Umbrella
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 29. 8. 2013 23:49

Míro, a to jsi zapomněl na DavidaB, ten je olympusosonák :)

Zpět k zadání. O EVILech jsem už psal dříve, takže stručně mft. Protože redukce a tělo mi doplnilo zrcadlovku Olyka E620 a další důvod byl, že třeba panas GH2 skvěle doplnil podstatně dražší kamery při natáčení živáků. Dále následoval hack VK a ladění dalších možností co že se dá z panasku dostat. Později jsem přikoupil GF1 a G3, tedy stroje na které už bylo v dalších aktualizacích pamatováno a nakonec jsem zjistil, že při natáčení klipů dávám přednost fotákům a při tůrách se mi nechce tahat ogripované zrcadlo. Navíc mám tu možnost, stejně jako kamarád Míra si s předstihem osahat nové stroječky od Olyka a protože OM-D se mi moc líbilo, tak objednání EP5 jakožto dalšího prcka viselo ve vzduchu. Na mft oceňuju solidní a vynikající skla, senzory od Sony jsou napohodu a hlavně to fotí. Znám klady i zápory a na DSLR jsem nezanevřel. K tomu focení často ještě přiberu i mobil. Ještě dorobnost, když si vezmu sebou kamkoliv kameru, tak je to jakobych měl na rameni lehky kulomet, to se týká i velkého fotáku s velkým sklem. Když si vezmu prcky, tak nebudím tolik pozornosti a mám větší klid na focení. Tolik praktická zkušenost jak od fotáku, tak z pod kamery.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 30. 8. 2013 07:15

Me brzdi skla, ktery mam a ktery nema a asi nikdy mit CSc nebude. Pak mam iracionalni problem, vzit "horsi" digitalni stroj, pokud bych nechtel to nejlepsi co mam, vezmu vzdy chemii, budto FM2, polaroid nebo si pujcuji M8. Tedy CSc co mame doma vubec nepouzivam.
Pokud nejak, tak to vidim na nejaky geronto stroj ala FF s pevnou 35 jako ma Sony. Ale k tomu musi clovek dozrat, to bude tak 10 let jeste trvat.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Umbrella 30. 8. 2013 07:27

Me tedy pri jizde brzdi desticky do brzd, ale muzu to zkusit se sklama, treba budou lepsi. :D


Radime s tou velikosti souhlas :), obcas vidim jak na Vaclavaku si dela kameraman ilustracni zabery do reportazi a lidi okolo div nenarazi do stromu jak se ohlizeji a tvari jak dementi. :D
Umbrella
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 30. 8. 2013 14:13

Add velikost- na výletě s dětmi jsem se místo jim věnoval technice, takže první přestup byl extrémní, Samsung NX200+pancake 30/2
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 30. 8. 2013 15:08

reign, co teď aktuálně používáš a jaké máš praktické zkušenosti?
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 30. 8. 2013 15:51

teď mám Panasonic G5 a kromě seťáku mám ještě Helios 58/2

moc jsem se těšil na hledáček, sice mi chybí focus peaking, ale při té velikosti se dá v pohodě ostřit manuálně i bez něj

už párkrát jsem měnil foťák kvůli videu, vždy jsem si vyrobil optický nástavec na displej, ale není to vono :-) jinak G5 mně mírně zklamala výstupem i v RAWu, ale posun ve videu je obrovský, takže zklamání hravě zastíněno. Vlastně se s ním ještě pořád učím, hlavně využití displeje je pro mně novinka a na děti se to velmi hodí. Říkal jsem si, že až budu mít pocit, že jsem jeho základní možnosti vyčerpal, zkusím vyrobit nějakou opěrku, follow focus a koupit externí monitor, ale to jsou zatím jenom plány, ani nevím jestli ten monitor jde připojit :-)
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kolega 30. 8. 2013 17:20

No když jsem se přes několik ultrazoomů (Oly C740, Pana FZ20 a FZ50) dopracoval k DSLR, hned jsem šel do E-3 s několika HG skly. S tím jsem se po našich kopečkách tahal celé 3 roky, ... ufff, když si na to vzpomenu. Tehdy, když se objevily bezzrcádka, jsem se rozhodl pro MFT, sice nejprve pro Pana G1, ale pak už PENY, vystřídal jsem E-P2 + VF-2, E-PL1, E-PL2 a E-P3. Při tom mi postupně přibývaly další skla až jsem dospěl až k E-M5. A spokojenost maximální !! Je to lehké, skladné, jsou k tomu pevné světelné skla (což pro FT moc nebylo) a fotí to lépe, než tehdejší E-3. Jenom těch HG skel je mi líto, že jsem je tehdy musel pustit ;-). Teď by se šikly k E-M1, který díky PDAF už je bude umět využít, hlavně sqělý záklaďák 12-60mm, ale ten už brzo bude mít snad důstojnou náhradu v nativním M.Zuiku 12-40/F2,8 :hm
OM-D E-M1 a M.Zuika |12-40/2,8|45/1,8|60/2,8|75-300/Rll|
kolega
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 30. 8. 2013 21:10

Stručne:
Váha, rozmery, váha, rozmery.
Presvedčil ma konečne funčný rýchly AF počnúc GF-1, EPL-1, cez EPM-1 až po EPL-5.
a neskutočná ponuka pevných sklíčok.

P.S. Ale nikam som neprešiel, zrkadlovku mám na takové to domácí žvýkání.... Ale vonku už nebola roky.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod FXE1 30. 8. 2013 21:15

Som už bohovo starý a 45 rokov som vláčil všelijaké (ťažké zrkadlá), a čím ďalej tým menej som bol ochotný ten batoh s DSLR nosiť zo sebou. Tak že teraz k plnej spokojnosti F-XE1, 18-55 a 55-200 , možno doplním o 10-24 keď bude v predaji. Batoh (lowepro) je síce rovnako veľký ale zmestia sa do neho všetky doklady, GPS, zbraň,kamera a aj niečo na pitie.
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod reign 2. 9. 2013 12:17

rozděleno viewtopic.php?f=205&t=1198487&st=0&sk=t&sd=a&start=45

největší zastánce bezzrcátek spolehlivě zabil vlákno o bezzrcátkách >:-(
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 2. 9. 2013 13:15

FXE1 píše: 55-200 , možno doplním o 10-24 keď bude v predaji.

Tieto skla teda moc lahke nie su :-) .. to si si velmi nepomohol, pokial si nevlacil FF
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 3. 9. 2013 09:04

Pomohol som som si výrazne , a o rozmeroch ani nehovoriac . Telo N D300 váži toľko ako FXE-1 so sklom 55-200 :)
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ltokar 3. 9. 2013 09:26

Telo ano, ale skla urcite nie. Urcite vies najlepsie, co potrebujes, ale celkom ma to zaujalo, kedze aj tento Fuji je APS-C. Pozrel som si specifikacie, 350g telo, 900g D300. Ale 55-200 od Fuji vazi 600g, kdezto Nikon 55-200 ma 340g. Toz nevidim moc rozdiel... aj ked kvalita je ina vec. Ale i tak .. celkom ma zaraza, ze vazi 600g , hmm.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků