Zrcadlovka pro začátečníka

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod peterer 20. 8. 2013 08:06

Pentax K-50 je jen o 700,- dražší jak K-30.
Za objektiv DA18-135 si v setu připlatíš 4800,- Tu sigmu 18-125 překonává jak cenou tak i kvalitou. Popř. ho levou zadní prodáš obratem za 7000,-
http://www.vkfoto.cz/pentax-k-50-da-18- ... st-zdarma/
Pentax má deklarovanou provozní teplotu od -10, pro mne velmi důležité. I když mnoho lidí to zde nepochopí, já si vybral pentax právě kvůli objektivům. Nosit po kapsách pár placiček ti nikdo jiný nenabídne. A výběr skel je dostatečný i mimo limited třídu. Nechci a nemusím fotit vše, zoomuju nohama a v 95% mám sebou jen DA35/2,8ltdMacro.
Být připraven na vše a mít sebou v batohu tunu skel co jsou spíš roury ke kamnům, pro mne ne.
Od Nikonu D7100 s Tokinou 35/2,8Macro je taky fajn kombinace na zvážení. Jen bych dával bacha na levou stranu a upatlaný čip. Já měl na tohle dvakrát smůlu...
peterer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wailord 20. 8. 2013 11:32

Třeba zde: http://www.megafoto.cz/pentax-k-30-kit- ... 55-mm.html je k-30 za 14400, vzhledem k tomu je rozdíl mezi k-30 a k-50 pokud dobře počítám a hledám 2500 Kč :(
Zvýšená odolnost je to co mě k K-30(50) přivedlo.
Máte nějaké zkušenosti při focení za zhoršených podmínek (nízká teplota, prašno, déšť) bez zvýšené odolnosti fotoaparátu popřípadě projevili se neblahé následky?
wailord
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 20. 8. 2013 13:38

Ne. Pokud jsem zcela důvěryhodně slyšel o nějakém poškození zrcadlovky, tak to vždycky byla taková drsná příhoda, při které se zničí odolné i neodolné zrcadlovky.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 20. 8. 2013 14:03

Zle podmienky...ehm... lacne zrkadlovky preziju drsnejsie podmienky, nez ake su ochotny znasat ich majitelia pri foteni...
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 20. 8. 2013 15:37

No já zas četl o tom, jak někomu na Nikon stříklo pár kapek čaje, jedna z nich vklouzla kolem tlačítka dovnitř a opravu bych nikomu hradit nepřál. Pravda, četl jsem to jenom jednou. Ovšem nedávno si tu stěžoval opět někdo na foťák zničený vlhkem, ono se občas to ucho utrhne.
Tedy, když ne vlhkem, tak pádem na beton. A i ten můj, tehdy *istD, přežil bez ůjmy. Jen z něj vylétly tužkové baterky. Ale po druhé už ten pokus v žádném případě nhodlám dobrovolně opakovat. Tak snad jen kdyby mi odněkud spadla brašna.... :-))

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 20. 8. 2013 21:16

Co se tyce odolnosti - taky jsem neslysel, ze by nekdo mel problem s tim, ze mu odejde fotak. DSLR zpravidla snesou horsi zachazeni (deklarovana 0, foceni pri -20), u toho Pentaxu je ale clovek klidnejsi, znam majitele jinych znacek, kteri se v mrholeni boji vytahnout fotak ...

... co je ale u Pentaxu uzasna vec - rada limited objektivu. Jak se clovek nauci chodit "nalehko", tezko si zvyka na jine. A neni to o kompromisech v opticke kvalite.
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wailord 20. 8. 2013 21:26

Tak se ještě zeptám je lepší aby objektiv používal motorek v těle nebo měl svůj?
Pentax smc DA 18-135mm f/3,5-5,6 ED AL (IF) DC WR a pochopil jsem že tento objektiv užívá svůj motorek?
wailord
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 20. 8. 2013 21:55

Ano, ten ma svoj. Vyhoda je viac menej len to, ze je uplne tichy. Idealne je, aby po pokazeni vlastneho motorceka vedel pouzit aj skrutku v tele. Ale to niektore nevedia.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wailord 21. 8. 2013 19:45

Ještě jeden dotaz jak si stojí Pentaxí 18-135 proti nikonu 18-105 co se týče obrazových vad?
wailord
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 21. 8. 2013 21:36

http://www.photozone.de/pentax/597-pentax_18135_3556
http://www.photozone.de/nikon--nikkor-a ... 81053556vr

podle photozone je 18-135 jeden velký kompromis, 18-105 velmi dobrý objektiv
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 21. 8. 2013 22:36

wailord píše:co se týče obrazových vad?
Pentax by mal opravovať vady u všetkých svojich DA objektívov.
Tuším aj Nikon (viem že dáke lowendy korekciu aberácie nemali, ale už neviem ktoré).
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 21. 8. 2013 23:58

reign, kompromis u DA 18-135 se může jevit papírově. Oproti 18-105 doplácí (zřejmě na větší rozsah) kresbou v krajích na nejdelších ohniskách, oproti němu nemá (pochopitelně) tak nervózní bokeh. Oba objektivy byly také testovány na tělech s různou hustotou snímačů.
Co vím, tak zkušenosti s jeho použitím jednoznačně špatné nejsou, někdo ho sice haní, někdo dost chválí. A pokud vím od makofoto, jak je to nikoliv s výsledky testů, ale s jejich okolnostmi, tak se výsledkům nedivím. Jeho slova jsem si zaznamenal :

.."..Mám takovou zkušenost, že skutečně ty první objektivy jsou lepší, než třeba vyrobené po roce někde jinde. Domnívám se, že je tomu tak proto, protože tyto první kusy objektivů jsou dány k dispozici redakcím odborných časopisů a testerům na celém světě. Těmto prvním stovkám (tisícům kusů) je věnována zvláštní pozornost. Podle prvních testů na celém světě dostane tento objektiv "nálepku" a laická veřejnost se těmito testy řídí. Pokud dostane nějaký vyhlášený profesionální fotograf přímo od Nikonu objektivy k testování, buďte si jisti, že dostal ty nejlepší kusy z "X" možných...?..

Zatím co Pentax odkazuje testery na obchodní síť, kde se občas nějaké mimotoleranční kusy najít (jako u každého výrobce) mohou. Soudí se také obecně, že u složitých a současně levných optických soustav se vyskytuje velká kusová variabilita, což se v nepříliš velkých nárocích uživatele nemusí projevit.

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 22. 8. 2013 00:08

BoD: Tebe bych si vybral jako obhájce k soudu, jak tak čtu Tvůj příspěvek, tak Ty bys mě vysekal ze všeho! :tleskani
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 22. 8. 2013 00:09

z toho photozone to hlavně vypadá na špatnou kresbu mimo střed, žel jsem neviděl nikde nějaké uklidňující fotky krajiny, které by to vyvracely - nejlepší je zagooglit a posoudit, jestli mi to sandál rozhodí, nebo mi to bude šumák
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 22. 8. 2013 00:15

Jo, pentaxytyda, to je pekne zakerna viroza. Dozivotni.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků