Nikon D7100 nebo Canon D70

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod waaaw 21. 8. 2013 22:26

Chtěl bych poprosit o názor někoho zkušenějšíího na moje dilema. Musím se celkem rychle rozhodnout který z těchto dvou foťáků zvolím: D7100 nebo 70D. Rozhodl jsem se definitivně rozejít s Pentaxem (důvodů je více, ale především nejistota a malá podpora třetích výrobců) a jsem rozhodnutý koupit jeden z uvedených foťáků. Použití hlavně krajina, případně makro a pak od všeho něco. Video nezamýšlím, ale člověk nikdy neví. Měl jsem vybraný Nikon s objektivem 16-85. Časem by byly možná další skla, ale to není parametr pro rozhodování.
Dnes jsem měl poprve v ruce Canon 70D a začínám váhat. Zvažuju pro a proti a proto mne zajímá i váš názor.
Pro Nikon hovoří: otestovaná kvalita, ostrost a mám vybrané i sklo s velmi dobrými referencemi.
Pro Canon: rychlé ostření v Live View módu, wifi, mnohem lépe se drží, HDR (nevím ale zda funguje jak má)
Proti Canonu: málo zkušeností, zatímní recenze a snímky na netu jsou z předprodukční verze a já se musím rozhodnout rychle, nevím jaké sklo v podobném rozsahu a kvalitě jako je ten Nikon, výklopný displej nevím jestli využiju, navíc je menší.
Jak byste se rozhodli vy. City stranou, prosím ne flame war. Děkuji
waaaw
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 21. 8. 2013 22:58

tady, od posledního příspěvku dole viewtopic.php?f=212&t=1186627&st=0&sk=t&sd=a&start=120 začíná vyčerpávající popis šťastného majitele s vysokými nároky na krajinu

nevím jestli má Canon srovnatelné sklo s Nikkorem 16-85, jeho přidaná hodnota je hlavně pro video, na fotografii bych preferoval Nikon
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 22. 8. 2013 00:11

Já bych to viděl celkem jednoznačně:

Chci maximální rozlišení na krajinu a fotit přes hledáček - Nikon D7100 + Nikkor AF-S 16-85mm VR + 10-24mm

Chci hlavně Live View a video s přeostřováním - Canon 70D

-- 22. 8. 2013 01:18 --

Tady jsou dvě fotky z mojí D7100 + 16-85:
http://www.tomx.eu/Fotky/Krajina/DSC_5928.jpg
http://www.tomx.eu/Fotky/Krajina/DSC_4907.jpg

Je na Tobě, jestli Ti takovýhle výstup stačí.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Umbrella 22. 8. 2013 06:10

Predevsim je treba rict, ze i s Canonem dokazou lidi fotit krajinu ze :)

Ale kdyz se musis rozhodnout hned, tak 70D je nepopsany list, nikdo jeste ani nevi s cim se canon vytasil, nikdo ho poradne nezkousel.

7100 je uz overenejsi fotak a na uchop se da po case zvyknout :)
Umbrella
Návštěvník

Odeslat příspěvekod waaaw 22. 8. 2013 07:01

Mam jeste tak tyden cas, tak jeste vydrzim, jak se vyvine testovani Canonu. Maji ho jiz na prodejne, tak snad se nekdo brzy podeli o vysledky. A jake sklo na Canona by nekdo doporucil?. Rad bych zacinal na 16mm, v nejhorsim bych skousnul 17mm. Proste Nikon 16-85 je idealni rozsah
waaaw
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daf 22. 8. 2013 07:09

Canom má sklo 15-85 3.5-5.6 což je obdoba Nikkoru 16-85.
Daf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 22. 8. 2013 07:21

Odpověď je poměrně zřejmá. Pokud je prioritou video, pak 70D a jako návdavek, otočný displej, wifi a atd. Pokud jde o focení, pak D7100. Výkon nového snímače v 70D je srovnatelný se stávajícími modely Canonu. Což je při dvojnásobné hustotě a ostření fáze na snímači pěkný výkon. Ale je to o generaci zpět za D7100. Já myslím, že tohle všechno ale víš, jen potřebuješ ospravedlnit, proč na focení 70D :)).
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FotoABC 22. 8. 2013 07:56

Umbrella: "7100 je uz overenejsi fotak a na uchop se da po case zvyknout"

Sorry, ale pravděpodobně si pleteš D7000 a D7100. Úchop na D7100 už je O.K., přechod z D300 no problem.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod waaaw 22. 8. 2013 08:50

Držel jsem v ruce oba vedle sebe a v úchopu je Canon mnohem příjemnější. Je o něco víc místa na prsty mezi objektivem a gripem. Nechápu, koho napadlo u Nikonu udělat grip tak, že na straně blíž k objektivu je úplně kolmý k tělu foťáku. Ohýbat prsty do pravého úhleu je dost nepřirozené. V tomhle parametru tedy Canon vede na celé čáře. Otázka je jen, jak velkou váhu tomuhle parametru kdo dá.
waaaw
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Umbrella 22. 8. 2013 09:05

FotoABC píše:Umbrella: "7100 je uz overenejsi fotak a na uchop se da po case zvyknout"

Sorry, ale pravděpodobně si pleteš D7000 a D7100. Úchop na D7100 už je O.K., přechod z D300 no problem.


Ja to myslim obecne Nikonne, jak rika waaaw, ze se mu lepe drzi canon nez nikon. Tak jsem neresil moc rozdil mezi modely. Me se drzi Nikony obecne hure nez canon, ale mensi tela jsou pro mne lepsi nez treba D700, u mensich tel tam uz mi ta buclatost gripu tolik nerozvira ruku :) Zas paradoxne u Canonu to mam naopak, tam uz mi zas vadi male xxxD modely a lepe se mi drzi ty vetsi. :)

OK je urcite samozrejme z pohledu Tebe pri prechodu D300 apod. ale z meho pohledu pri prehmatu z Canona, nebo Olyka neni OK nic :D, ale samozrejme kdyz chytnu D3000, tak za chvili uz si zvyknu :)
Umbrella
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 22. 8. 2013 09:08

Umbrella: já to mám naopak, ale co člověk, to jiný pocit.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 22. 8. 2013 09:12

Ak ide cisto o obraz, tak by som bral asi Nikon... ale viac nafotis toho s Canonom - da sa s nim vyhrat vyrazne lepsie, ako s hocicim inym co je v sucasnosti na trhu... Navyse sa drzi uplne fantasticky aj po velmi dlhej dobre (uz aj stare tela boli skvele, ale posledne od 7D su este lepsie). Ekvivalentne sklo od Canonu je 15-85mm
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FotoABC 22. 8. 2013 09:12

waaaw: jsem ochoten se vsadit, že:
Když si koupíš Canon, za půl roku si řekneš: "Jo, vybral jsem si ten lepší."
Když si koupíš Nikon, za půl roku si řekneš: "Jo, vybral jsem si ten lepší."
Teda pokud budeš fotit. Pokud budeš jen testovat a studovat technické rozdíly, tak naopak nebudeš spokojen nikdy.

Ať s Canonem nebo s Nikonem prakticky neexistuje nic, na co by nebyly lepším přístrojem, než ty (a já a my všichni) fotografem. Když držím D7100 třeba týden velké části dne v ruce, nemám problém. Ale je to všechno individuální. Nejen se 70D, ale i s D7100 máš tolik možností, že z nich stejně budeš používat jen zlomek. Nebál bych se toho, že by něco někde chybělo.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 22. 8. 2013 09:18

S tym mozem len suhlasit... chod este do obchodu ak mas moznost, vyskusaj si okrem drzania aj ovladanie a hura do toho. Urcite nesklame ani jeden z nich. Oba systemy su uzasne a limitom je najcastejsie len fotograf...
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qwerts 22. 8. 2013 09:31

Hlavne si vyber ktery system ti vic vyhovuje. objektivy, moznost buzdouciho prechodu a FF apod
qwerts
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků