Který fotoaparát

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod trebakuba 10. 5. 2013 14:00

Který by jste mi doporučili fotoaparát Fujifilm Finepix S4500 nebo Panasonic LUMIX DMC-LZ20 ?
trebakuba
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ziki 10. 5. 2013 15:00

Kdybych vybíral jen mezi těmito fotoaparáty, tak bych volil asi Fujifilm FinePix S4500, protože má hledáček, poloautomatické režimy i plný manuál a o milimetr je širokoúhlejší :-D, ale to jsou mnou upřednostňované parametry, které mohou být odlišné od vašich.
Tady se můžete mrknou na srovnání obou fotoaparátů http://www.fotoradce.cz/produkty-porovn ... ukt=fotaky
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Návštěvník

Odeslat příspěvekod trebakuba 10. 5. 2013 16:40

I já se přikláním více k Fuji, ale na Heuréce při dotazu odpověděl někdo z megapixelu a říkali, že lepší je panasonic " Zajímavější parametry, možnosti videa, novější". Když jsem se ale ptal na stránkách fotoškoda tak tam mi zase doporučili Fujifilm "vše mluví spíše pro Fuji. Lepší grip, hledáček, lepší barevné podání a 14MPx je si myslím zcela dostatečné." Pořád jsem spíše pro Fuji ale nevím nevím o ty 2 mpxly a menší zoom, bez hledáčku. nevím nevím :D
trebakuba
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ziki 10. 5. 2013 18:09

Rady lidí z magapixelu bych bral hodně s nadhledem. Myslím, že u nich rady nerozdávají fotografové nebo odborníci přes fototechniku, ale spíš obchodníci tj. při výběru ze dvou foťáků doporučí ten, který mají zrovna skladem nebo ten který je prostě dražší. V megapixelu doporučuji nakupovat jen pokud víte přesně co chcete a jdete si to v podstatě jen koupit ;-) .
Panasonic LUMIX DMC-LZ20 je sice o půl roku novější, má větší rozlišení jak snímače tak i displeje, ale jinak žádné "zajímavější parametry" nevidím. Tady máte srovnání obou foťáku na dpreview http://www.dpreview.com/products/compar ... ic_dmclz20

Možná lepší řešení, než se furt ptát někde na heuréce, u fotoškody, nebo tady na fóru, bude když si zajdete do nějaké prodejny např. megapixelu nebo fotoškody a necháte si oba foťáky předvést a uvidíte, který vám lépe sedne. To který z foťáků vám lépe padne do ruky, který se vám bude lépe ovládat může být nakonec ten nejdůležitější parametr ;-).
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hajnej Vojta 28. 12. 2013 00:17

Trošku bych rád toto téma oživil. Vlastním Panasonic Lumix DMC FZ 45. Poslední dobou mi přijdou fotografie nějak rozostřené či jak bych to popsal. Žádné čisté tváře při portrétu, kostičky. Jsem fotograf amatér a tak se blbě zeptám - je možné, aby byl špinavý čip, jako tomu je u zrcadlovek? Často ho nosím v batohu do lesa.
A tak se dostávám k věci. Rozhoduji se pro koupi jiného fotoaparátu. Rád bych opět Ultrazoom asi opět od Panasonicu, kvůli jeho světelnému širokoúhlému objektivu, kdy světelnosti 2,8 snad konkurence ani nedosahuje. Alespoň jsem si nikde nevšiml. Doporučili by jste mi nějaký model, který by mně mohl třeba jen o krůček posunout oproti FZ 45 kupředu pro fotografování přírody a zvěře? Krajiny, makro, zvěř atd.
Moc se nevyznám v čipech a tak netuším, zda se někam svou kvalitou posunuli od FZ 45. Koukal jsem po FZ 62 nebo 72 ( u toho mně ale odrazuje ten 60x optický zoom, který mi asi moc neposlouží kvůli slabšímu chipu, nebo ne? )

Díky za každou radu nebo postřeh.

Vojta
Hajnej Vojta
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bob222 28. 12. 2013 08:31

S konstantnou svetelnostou 2.8 je FZ200 a olympus stylus 1. Ale ten je aj s tou novou sony cenovo dost vysoko, aj ked parametrovo su fajn. Co som pozeral, tak ten oly dopadol vyborne aj vprvych testoch.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kejkval 28. 12. 2013 08:33

Je možné, aby bol špinavý čip, aj u kompaktu. Sám to tak mám. Tá špina sa tam časom asi predsa len môže dostať. Prejavuje sa to ale inak, než popisuješ.(Ospravedlňujem sa za tykanie, ale takto na nete mi to pripadá prirodzenejšie).
Zistiť sa to dá tak, že nastavíš max. clonové číslo a odfotíš modrú oblohu, alebo v byte nejakú bielu plochu, najlepšie chladničku. Ak je čip špinavý, prejaví sa to na fotke tmavými čmuhami, fľakmi.
Kejkval
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hajnej Vojta 28. 12. 2013 10:39

Ano FZ 200 je cenově pořád dost vysoko. 11-12 tis. Kč je hodně. Viděl bych to tak do cca 7 000 Kč. Za 10 tis. Kč jsem myslím tady nalezl D3100 se setovým objektivem 18-55 a druhým objektivem -200. Ovšem zrcadlovka pro mně není skladná při tom všem vybavení, co nosím s sebou do lesa.
Zkoušel jsem fotit ledničku a bílou stěnu s max. clonovým číslem, ale žádné fleky nebo čmouhy jsem nezaznamenal. Nevím, jak sem vložit foto pro ukázku. Jde spíše o to, že je ohromná zrnitost na celé fotografii a to i při focení za denního světla se základním ohniskem ( prostě bez zoomu ). Nejsem schopen vyfotit portrét, krajinu, prostě nic. Mohl by být snad chip poškozen? Nebo by mohlo pomoci resetovat všechna nastavení fotoaparátu?
Foto rád případně pošlu.
Hajnej Vojta
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kejkval 28. 12. 2013 20:38

Tak s tým nepomožem, neviem, čo by to mohlo byť. Snáď keby si zavesil fotku v plnom rozlíšení na nejaký server, trebars edisk.cz, tak sa niekto nájde.
Kejkval
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hajnej Vojta 1. 1. 2014 22:23

Tak mi opravdu nikdo neporadí za jaký jiný UZ vyměnit můj stávající Panasonic FZ 45? Rád bych nějaký UZ s větším čipem abych se zase posunul o něco dále ( fotím zvěř, krajiny, květiny, prostě přírodu jako takovou, takže aby měl hledáček ) .... Nemám zase takový přehled ....
Hajnej Vojta
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 1. 1. 2014 23:33

Chces nemozne. Jako ostatne miliony lidi, takze v tom nejsi alespon sam.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 2. 1. 2014 02:06

Z bazaru Panasonic FZ150 cca za 7k - je to poslední UZ Panasonicu s nějakým přínosem, od té doby čistý downgrade. Jestli ti stačil FZ45, tak tady budeš spokojenej taky.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hajnej Vojta 2. 1. 2014 08:48

Dobrý den,pane Luňák, já zase takový úplný trotl nejsem, jak si asi myslíte :-) Mně je jasné, co od UZ mohu očekávat a že z toho nebudou fotky pro national geographic. Hodně čtu recenze, foto fóra atd. Jen nemám prostě přehled ve fotoaparátech a každou chvilku někdo vypustí nový model a technika jde dopředu.
reign: Děkuji za věcnou odpověď, ano o FZ 150 jsem přemýšlel. FZ 45 mi stačila, přesně jak píšete. Já fotím pro radost, jsem fotograf ,,amatér" a na to abych pořídil na wildlife zrcadlo za min. 25 tis. nemám :-)
Četl jsem o Fuji HS 30, údajně má největší čip který současné UZ nabízí, což mně hodně zaujalo kvůli použitelnosti vyššího ISA atd. ovšem panasonic má zase světelnější objektiv. Nelpím úplně na panasonicu, klidně to může být UZ jiné značky i když Pan je v Uz ( nebo alespoň byl ) špičkou. Co myslíte, je FZ 150 lepší volbou? Děkuji
Hajnej Vojta
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kultus 2. 1. 2014 09:52

HS30 ma pouze 1/2" BSI CMOS senzor a ten je jen o malinko vetsi nez bezne snimace v kompaktech a ma 16Mpx! Vem si, ze profi kompakty maji nejmene 1/1,7" cipy (kdyz nepocitam oluympus XZ-10) a ani tam se s ISO zadne hratky nekonaji. Kdyz jsem kupoval NEXe (APS-C) tak jsem koukal na srovnani jednotlivych systemu nikon/olympus/panasonic... Urcite to nekdo zase pohani, ale koukni se na stranku http://www.dpreview.com/reviews/sonynex5n/6, pro predstavu co se tyce vykonu pri ruznych citlivostech to bude stacit...s tou svetelnost i na to jdes dobre ale moc si nevyberes...pro lepsi prehled zkus tohle http://www.digimanie.cz/doporucene-foto ... 013/5340-4. Fujifilm XS-1 nebo panak FZ200 by uz stal za zamysleni...
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 2. 1. 2014 11:07

posledni dva jmenované UZ mají žel mizerné objektivy, takže FZ150 rulez. Panasonic míval i skvělé kapesní ultrazoomy, ale žel s prodlužováním zoomu úplně zabili světelnost objektivu - cca o 1EV. Ale v čem jsou naprosto geniální, to je video, je to k nevíře - po shlédnutí fotek a videa člověk nemůže uvěřit, že pocházejí ze stejného přístroje.
Naposledy upravil reign dne 2. 1. 2014 18:38, celkově upraveno 1
reign
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků