Canon G15 vs Fuji X20 vs Fuji X10

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod bubu2 8. 5. 2013 15:39

Ahoj. Chtěla bych koupit sestře jeden z těchto fotoaparátů. Určení by bylo převážně na focení dětí - 3 měsíce a 2 roky. Tak jsem vybírala podle rad, světelnost objektivu. Ale co ostatní vlastnosti?
Dík za rady.
bubu2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 8. 5. 2013 16:27

moje čerstvá zkušenost - Fuji X20 má velmi rychlý AF, to je na focení dětí celkem zásadní vlastnost
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod janfran 8. 5. 2013 17:04

Další podstatnou výhodou X20 pro focení dětí je manuální zoom a hodit se budou i zaostřovací body v hledáčku. G15 má zase lepší fotky na vyšších citlivostech (podle toho co jsem zatím viděl), ale stejně bych asi bral X20.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bubu2 9. 5. 2013 08:15

Děkuji za zhodnocení. Takže obrazovou kvalitu budou mít podobnou, ale ta rychlost je tedy významně rozdílná?
bubu2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 9. 5. 2013 09:51

X20 je mnohem rychlejší, než cokoliv za stejné peníze, vyjma Nikon 1 systému a Olympusu E-PM2.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Sakini 9. 5. 2013 12:49

I celkové ovládání, rychlé menu, rychlost - v tom má X20 navrch. Ne že by G15 byl špatný foťák, odezva zoomu na zmáčknutí páčky je rychlá, a ovládacích prvku je hafo (mám ho pravidelně k dispozici, a už napoprve mi naprosto padl do ruky, podle mě nejlepší klasický profi kompakt současnosti), ale Fuji je tak trochu jiný kompakt, člověk ho brzo začne ovládat tak nějak instinktivně a nemusí nad ničím přemýšlet. Třeba hledáčky obou přístrojů jsou jasný rozdíl, a to nemluvím o přenosu dat, už jen pohledově. A rychlost autofokusu, obzvlášť AF-C, je u X20 přímo nečekaná. A při tom světelném objektivu se uživatel na ty vysoké citlivosti prakticky ani nedostane, protože není třeba tolik clonit - ve dne víc než ISO 100 nepotřebuju nikdy, a přes 1000 jsem nešel ani v hodně tmavých interiérech (pak už to je spíš na externí blesk). Ty fotky je třeba vidět na vlastní oči, třeba portréty jsou vyloženě detailní.
G15 je výborný foťák, a každému kdo ho opravdu chce ho rád doporučuji. X20 je ovšem trochu jiná, svá, a nemůžu jinak než ji chválit.
Sakini
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Uživatel2 9. 5. 2013 13:02

X 20 má také větší Chip.
Uživatel2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bubu2 9. 5. 2013 21:39

Děkuji pánové za hodnocení a rady.
Příští týden bychom měly jet do jednoho nejmenovaného obchodu, kde si oba vyzkoušíme. Držení, ovládání apod. Na co se ještě nejlépe soustředit?
bubu2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bubu2 11. 5. 2013 11:39

Dneska jsem byla v jednom nákupním centru a tam mi prodavač ve foto oddělení tvrdil, že X20 má špatné fotky v JPEG, X10 je na tom prý lépe. Takže fotit jen do RAW, tam je kvalita výborná. Co myslíte, je to pravda?
bubu2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 11. 5. 2013 12:25

Ano, jpeg ma pod drobnohledem X10 lepsi, nez X20. Otazkou je, zdali ten nevelky rozdil postrehnes.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubu2 11. 5. 2013 15:40

Děkuji za info. Myslela jsem si, že to nebude tak hrozné. Přece by takový nepovedený foťák nepustili do prodeje. Třeba chtěl prodat jiný foťák.
bubu2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 11. 5. 2013 16:49

Prodavač nelhal, ona X10 je prostě na tom díky EXR s šumem a dynamickým rozsahem lépe, ale na fotografování dětí bych dal přednost lepšímu AF u X20. O třídu lepší video se taky hodí :-)
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bubu2 11. 5. 2013 17:55

Já měla pocit, že je výzazně horší. Nebo jsem ho špatně pochopila, i když.... Spíš budu raději věřit vám. Uvidím příští týden v Praze. Napadá vás, na co ještě se soustředit?
bubu2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 11. 5. 2013 19:59

bubu2 píše:Já měla pocit, že je výzazně horší.


Posud sama. Obrazek si otevri v novem okne, aby se zobrazil v puvodni velikosti:
Obrázek
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metyn 12. 5. 2013 09:11

no nechci tady čířit vodu ale takový nikon p7700 si myslím pro běžné focení je taky dobrý aparát, řekl bych možná o něco lepčí, nemá sice hledáček zato rozsah ohnisek je lepší ( daleko líp se bude fotit portrét na delší ohnisko při tak malém čipu) a světelnost minimálně stejná, obrazový výstup na střední iso se mi zdá taky lepší a v neposlední řadě je o 4 000 levnější no a v cenové kategorii fuji x 20 je ještě poměrně dobrý panasonic g5 se setovým sklem, není sice světelný ale zase to dohání větším čipem tudíž lepší citlivostí a co se af týče tak není asi pomalejší než fuji, možná o chlup, poměrně slušné porovnání všech tří je zde:
http://www.photographyblog.com/reviews/ ... le_images/ a zde
http://www.photographyblog.com/reviews/ ... le_images/ a zde
http://www.photographyblog.com/reviews/ ... le_images/
metyn
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků