Fujifilm X10

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 23. 4. 2013 10:11

S prachem je to tezky. Kdyz se dokaze dostat mezi cocky v objektivu k DSLR, byl by zazrak, kdyz by konstrukce ala X10 byla vuci nemu imuni.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Janovsky 23. 4. 2013 13:31

To jo, ale v par dni starem fotoaparatu nemuze byt nasnezino (trochu jsem to pribarvil).....
Ondrej Janovsky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 23. 4. 2013 14:14

Pokud se fotak po vybaleni z krabice nevyskytuje pouze v laboratornim prostredi tak ver, ze bohuzel muze.
Obrázek
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 23. 4. 2013 14:22

Taky jsem asi dva dny po zakoupení zjistil, že uvnitř objektivu je jeden kus nějakýho smetí. Pochybuju, že bych si toho nevšimnul, takže se to tam muselo objevit až po zakoupení. A podobnou zkušenost má dost lidí, co jsem četl na netu. Každopádně dle AWH lze objektiv za 600 Kč vyčistit...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Ondrej Janovsky 23. 4. 2013 14:26

Podle mne to tam je už od výroby .... jen se to uvolnilo a sedlo na optiku.
Ve čtvrtek si s tím zaběhnu ke Škodovi a uvidíme, co mi řeknou.
Ondrej Janovsky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 23. 4. 2013 21:18

Petr Luňák: Petře, ještě by mně zajímalo, jak je na tom AF při focení - dejme tomu na dlouhém konci, za dobrého světla, režim AF-S - chytne korektně psa běžícího proti tobě?
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 23. 4. 2013 22:09

Tak to jsem nezkousel, nebot tomu neverim :) Chuze zadny problem, ale se sprintem ma leckdy problem i DSLR, takze to fakt nehrozi.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 23. 4. 2013 22:27

strašně by mne zajímalo, jestli je x20 na pořádným světle v rychlosti AF lepší - Fuji tvrdí něco o 0,06s s detekcí fáze, to by bylo asi dost rychlé... Recenze jsem našel zatím jenom na techradar a photographyblog a žel se klasicky omezují na běžné snímky, nic, co by mělo nějakou vypovídající hodnotu o lepším AF :-(
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 24. 4. 2013 20:50

Tak jsem testnul to ostreni na pobihajiciho pseka a docela se to aj caplo parkrat, to jsem necekal :)
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Parkrat to teda udelalo komplet nezaostrenou fotku, ale svetla uz nebylo nejvic, musel jsem jit s iso na 400.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 25. 4. 2013 03:53

i tak to je super, díky
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 25. 4. 2013 13:32

tak jsem mezitím objednal a zase vrátil Fuji X20 - ostření na dobrém světle je fantasticky rychlé, jel jsem na AF-C a chytl pohyb v pohodě, takže hybrid se asi vyplatí, obrovskou změnu prodělalo video, je to supr, včetně AF

nerozdejchal jsem ovšem omezení na 1/1000s na plnou díru na dlouhém konci, to je na hlavu a neskutečně mně to štve
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Janovsky 25. 4. 2013 14:41

No a já byl reklamovat ten kokain v objektivu .... prý to pošlou do Polska navyčištění, doba cca 14dní - 3 týdny .... tak jsem to psychicky nevydržel, popadnul jsem X10 a zbaběle utekl, protože hračku mi na tak dlouho nikdo brát nebude :twisted:
Asi to tam pošlu na podzim, až bude hnusně ....
Ondrej Janovsky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 25. 4. 2013 14:47

reign: absenci ND filtru opravdu nechapu, kdyz uz nejde cas kratsi.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 26. 4. 2013 19:17

...tak jsem udělal blondýnu a prodejci jsem zavolal, ať ten balík nepřijme a tím pošle zpět - znovu jsem si prošel fotky, takové procento úspěšně zaostřených jsem ještě neměl, ovšem největší pecka jsou barvy- po strašně dlouhé době (Nikon D40) vidím neutrál, neříkám že dokonalost, ale pro mně zatím to nej, co mi prošlo rukama... Pak poreferuju :-)

Ještě mám na vás pánové dotaz - jak dlouho vám vydrží baterka? Je to takovej cimprlich, jdu si objednat náhradní a nevím, jestli stačí jedna, nebo raději rovnou dvě, pak už by to chtělo asi i nabíječku....
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 27. 4. 2013 20:01

Kdyz jsem s X10 fotil maturak, tak po par desitkach fotek a asi sedmi petiminutovych full HD videich zaclo jit do tuheho a cely maturak jsem uz neodfotil, nebot dosla stava.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků