Fujifilm X10

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ondrej Janovsky 19. 4. 2013 15:11

Uživatel2 píše:..... Jenže to už člověk může koupit rovnou zrcadlo.


No zrdcadlovku mám, Sony Alpha 200. Ale ta FUJI je pro mne doplňkový kompakt, který mohu tahat všude sebou a dělat s ním poměrně kvalitní fotky. Tedy kupoval jsem ji s tímto předpokladem.
Ondrej Janovsky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod feanoor 19. 4. 2013 15:44

Tady tvrdí jeden majitel že problém s white orbs by se už neměl vyskytovat u kusů se sér. číslem začínajícím dvojčíslem 23.
Těžko říct zda je to pravda.
3. recenze shora

http://digitalni-fotoaparaty.heureka.cz ... nepix-x10/
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Uživatel2 19. 4. 2013 15:52

Ondrej Janovsky : Já mluvil o kompaktu s výměnným objektivem. Tam,že už je otázkou,zda nekoupit rovnou zrcadlo.I když má X 10 problémy dá se tento fotoaparát i přez vysokou cenu považovat za ideální rodinný foťák. Já ho tak používám. I když LX 7 je možná rodinnější :D
Uživatel2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 19. 4. 2013 18:17

Ondrej Janovsky píše:No a teď ukázky ze včerejšího večera. Lampy jsou kulaté jak vánoční ozdoby, ale horší je to na oknech paneláků, která se díky bloomingu nafukují mimo své obrysy.

http://www.flickr.com/photos/93537625@N02/8662788754/in/photostream
http://www.flickr.com/photos/93537625@N02/8661687409/in/photostream/
http://www.flickr.com/photos/93537625@N02/8662806764/in/photostream

Ale abych jen nehaněl, v ruce sedí pěkně a je s ním radost fotit.

http://www.flickr.com/photos/93537625@N02/8662815158/in/photostream/


Hele, me se to nezda teda nijak zly, takhle fotky rozhodne u me X10 pred vymenou snimace nevypadaly, vypadaly podstatne hur, takhle:
Obrázek
Obrázek
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 19. 4. 2013 20:06

janfran píše:Jedinou šanci vidim v tom stáhnout odšum co nejníž, ale takovou fotku jsem ještě neviděl tak nevim jakej to přinese efekt.


Obrázek
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 19. 4. 2013 22:00

Jeste teda prihodim lampy po vymene snimace:

Obrázek

Cili podle meho nazoru snimac novy mas ;-)
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Uživatel2 20. 4. 2013 05:31

Také si myslím,že má. Ale nový snímač to tedy zcela nevyřešil.
Uživatel2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 20. 4. 2013 08:18

Pánové, mám na vás dotaz. X10 měl takové 2 nemilé vlastnosti - displej neměnil jas při korekci expozice, takže kontrola horší a na plnou díru závěrka nešla rychleji, než 1/1000s. Vyřešil něco z toho nový firmware?
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Uživatel2 20. 4. 2013 08:48

Budu za blbce ,ale nevím. :mrgreen: Téměř vše fotím v EXR režimu a korekci vůbec nepoužívám. Chudák foťák se u mně nudí jako sprostý rodinný automat. 8-P
Uživatel2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kezic 20. 4. 2013 08:59

Souhlasím s Petrem Luňákem - můžu potvrdit z vlastní skušenosti starý snímač dělal koule přesně tak jak jsou na jeho ukázce. Ondřeje Jankovského můžu uklidnit má tam již nový snímač . :-)
kezic
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 20. 4. 2013 11:00

reign píše:Pánové, mám na vás dotaz. X10 měl takové 2 nemilé vlastnosti - displej neměnil jas při korekci expozice, takže kontrola horší a na plnou díru závěrka nešla rychleji, než 1/1000s. Vyřešil něco z toho nový firmware?


Me se jas obrazu pri korekci meni. Cas ale kratsi nejde.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 20. 4. 2013 11:22

Petr Luňák: děkuji, tak alespoň tak :-)Petře, psal jsi, že video nic moc, co jsem tak o tom našel a pobral i z ukázek, tak při rychlém švenku se objeví rolling shutter a rozlišení full HD je zřejmě jenom přepočtené z 720p - což mně nevadí, HD mi stačí a rychlé švenky nemusím. Co jsem ale nenašel je nějaké solidní ukázkové video s testem AF. Jak bys to zhodnotil? Udrží třeba AF zaostřenou osobu alespoň v mírném pohybu?
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 20. 4. 2013 16:21

Nejvetsi problem kontinualniho AF je v tom, ze ostri na stred zaberu. Jakmile bys natacel "portret" a nechtel bys stredovou kompozici, tak mas smulu. X10 zaostri na pozadi, misto na cloveka, co je u kraje zaberu. Alespon takova je moje zkusenost. Co se tyce rychlosti ostreni pohybu, tak mrkni na tohle:
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Uživatel2 20. 4. 2013 16:25

kontinualnÍ AF můžu potvrdit. Také jsem se chvilku divil,proč je pozadí ostré a osoba v popředí neostrá.Hned mi to také nedošlo
Uživatel2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 20. 4. 2013 17:52

Petře, děkuji, to mně mohlo napdnout, že vylovíš ukázku :-)
Není to marný, celkem mně to mile překvapilo. Vyptávám se proto, že Svoji NX aparatúru jsem zredukoval na tělo s pancakem, ten je sice opticky supr, ale dostal jsem se do slepé uličky s rychlostí AF, je podstatně pomalejší , než klasický seťák, tem mi zase nestačil opticky. Tudíž po delším marném boji "naučím se" jde Samsung z domu a já hledám náhradu co umí obstojně i video, X10 se mi líbí, ještě prohledám youtube a vimeo... Hlavně je to pocitově nejmilejší foťák, o jsem kdy držel.

edit: portréťák 85/1,4 jsem střelil taky kvůli pomalému AF, díky té pomalosti nebyl na plnou díru vůbec použitelný
reign
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků