Jaké vybavení ?

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod atomcze 3. 4. 2013 13:13

Zdravím

Nejde mi ani tak o radu jako spíš o vaše zkušenosti. Mám v plánu si zařídit menší ateliér, tak přemýšlím jestli koupit studiové blesky ( maximálně ale 200, jsem totiž chudý student :) ) nebo koupit tři externí blesky, které by se dali využít i v exteriéru kde také hodně fotím, nechci se uzavřít pouze na ateliér.

Tak jestli máte nějaké zkušenosti, připomínky apod. budu velmi vděčný :)

Díky
atomcze
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dadajax 3. 4. 2013 13:35

Osobně bych dal přednost těm externím bleskům. Zvlášť pokud fotíš hodně i v exteriéru, tak je využiješ mnohem více, než studiové blesky. Sám používám k focení jen jeden externí blesk. Dříve jen pro focení venku, dneska ho bez problémů používám i při focení v interiéru. Viz fotoreporty na mém blogu: http://www.fototipy.cz/blogy/dadajax
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 3. 4. 2013 13:41

Tri systemove blesky maji vice kreativniho vyuziti, nez jen jeden studiovy. Tezko za tebe nekdo rozhodne, co a hlavne jak chces fotit. Nekdo si klidne vystaci s jednim svetlem, nekomu jsou i tri zdroje svetla malo :)
Pokud ale pises, ze nechces fotit jen v atelieru, ale i v exterieru, pak je snad volba jasna, ne? ;)
Jeste je tu reseni poridit exterierovy zablesk s vlastnim akumulatorem. Je to vec ale ne zrovna levna. Vyhodou je pak i vyssi vykon oproti klasickym systemovym bleskum, coz se zase muze na fotce projevit, pokud clovek vi co a jak. Napriklad:
http://www.darian.sk/exterierove-blesky ... 00-komplet
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod atomcze 3. 4. 2013 14:12

Taky se více přikláním k těm externím z důvodu praktičnosti.
Sám mám canon speedlite 430exII akorát nevím jaké dva k tomu ještě pořídit. V tomhle se právě moc nevyznám, nemáte nějaké typy ? nejlépe rovnou na nějaký set :)
Jeden stativ s deštníkem už mám k tomu i bezdrátový odpalovač, ale moc ho nepoužívám. Mám totiž 60D a ta si umí odpálit blesky sama, ale nevím jestli to funguje i u jiných neznačkových blesků. Nechci, nebo spíš nemůžu si koupit další dvě 430, kvůli financím právě :/
atomcze
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 3. 4. 2013 14:19

atomcze: mam ted od kamarada pujcene dva Yongnuo 460II. Cumel jsem jak pero z gauce, kdyz na shodnem ohnisku (protoze tenhle model neumi jeste zoomovat) maji temer shodny vykon jako Nikon SB900. A cena? 1600Kc za kus. S dalkovym odpalovanim internim bleskem neni sebemensi problem, SB900 mam nastaveny na TTL a Yongnuo v rezimu S2, s vykonem nastavenym samozrejme rucne.
Obrázek

Osobne pujdu do vyssiho modelu 560II a to zejmena kvuli moznosti menit zorny uhel zablesku.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kentus 3. 4. 2013 16:09

Petr Luňák: Korekce - ani ne 1000 Kč, teď jsem ho bral z eBay na zkoušku. A do 1400 Kč seženeš 560II.
Myslím, že jako doplněk k TTL blesku se to hodí a ve studiu udělá dost dobrou službu i tak. Jenom je otázka, za jak dlouho odejdou kondenzátory...
kentus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod atomcze 3. 4. 2013 16:22

Tak to vidím asi na 2x Yongnuo YN560 III a k té 430 ještě RF-603. na Exteriér myslím akorát ;) a do menšího vlastního ateliéru snad taky :D:)
akorát už půjdu spíš do softboxů než do deštníku, foukne vítr a je to dole :/
atomcze
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milann88 3. 4. 2013 16:38

Nemáte někdo tip na levné blesky, které by měly HSS, ttl atp. nepotřebuji, hlavní blesk mám Nikon SB800. Našel jsem YN-568, které jsou za rozumnou cenu, ale stát ještě o kousek méně, bylo by to fajn.

Zároveň jsem objevil HSS odpalovače Ojecoco H-550 TRX Mk2, které za 600,- vypadají slušně. Třeba to někomu pomůže.
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 3. 4. 2013 20:24

kentus píše:...jenom je otázka, za jak dlouho odejdou kondenzátory...


...a proto nebudu nakupovat v zahranici, abych mohl v pripade potreby uplatnit zaruku.

-- 3. 4. 2013 21:25 --

atomcze píše:...akorát už půjdu spíš do softboxů než do deštníku, foukne vítr a je to dole :/


To jako ze vitr softbox shodit nemuze? :)

-- 3. 4. 2013 21:29 --


milann88 píše:Nemáte někdo tip na levné blesky, které by měly HSS, ttl atp. nepotřebuji, hlavní blesk mám Nikon SB800.


Ja ten Yongnuo 460-II odpalim internim klidne i na 1/8000s. Limitovan ses pouze jeho vykonem na urcitou vzdalenost, ale cas neni problem.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milann88 3. 4. 2013 20:46

To je pro mě nová informace, nemám žádný zkušenosti s YN a to, že jdou odpalovat i na krátké časy bez HSS, zní zajímavě. Obávám se, ale funkčnosti v exterieru na vzdálenosti, kde by to pro mě mělo smysl. Máš otestováno, že se na žádných časech neobjevuje závěrka ve snímku?
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 3. 4. 2013 21:29

milann88 píše:Máš otestováno, že se na žádných časech neobjevuje závěrka ve snímku?


Tak kdyz se neobjevi pri 1/8000s, tak neni duvod, proc by se mela objevit na case delsim ;)
Obrázek
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kentus 3. 4. 2013 21:31

Petr: Až na to, že za ten cenový rozdíl se ti vyplatí koupit rovnou nový ;)
kentus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 3. 4. 2013 22:25

kentus: mozna jednou ano, pak uz ne. Nejlevnejsi 460II jsem nasel za 32$, rovnou z Ciny, takze postovne vyjde na dalsich asi 280Kc (a kdyz je postovne zdarma, tak je zase vyssi cena blesku). Coz je celkove suma sumarum nejakych 920Kc.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 4. 4. 2013 05:30

Já šel čínskou cestou s tím, že jestli blesk chcípne, tak výměna kondenzátoru mně přijde do stovky. Za dvě kila mi přišel i rádiový odpalovač, na focení venku asi jistější způsob, než optický slave.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 4. 4. 2013 08:33

Dotaz na zkušenější. Jaké rozměry by takový domácí ateliér měl mít? I s ohledem na použitou techniku (výkon světel, portrétní objektiv, velikost pozadí)
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků