Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod FotoABC 9. 3. 2013 16:26

kozakm: zajímavé čtení a opravdu živě to popisuje praxi, chvílema jsem měl pocit, že to zažívám.

Ještě dotaz: v případě sériového snímání 10 fps - po jaké době umře/zamrzne hledáček?
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 9. 3. 2013 16:36

9 fps jsem nezkoušel, poněvadž při tom foťák neostří. To jsem mohl ještě dodat, že AF-C pracuje jen při pomalé sekvenci, tuším 4,5 fps
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rodri 9. 3. 2013 18:43

Kozakm, natrvalo hledáček samozřejmě zapnout jde. Jde nastavit i tlačítko Fn1 na ostření palcem, bohužel tohle tlačítko je utopený za opěrkou palce a hůře se mačká, za to bych tomu vývojáři, co to vymyslel, nakopal ....., však víte co. Jinak prakticky souhlas se vším. U hledáčku taky záleží, jestli máš vypnutej náhled fotky po vyfocení a u AF jak velkej bod zaostření nastavíš. Dá se nastavit i potvrzení zaostření (to máš ty, proto ti foťák nefotí pokud si myslí, že není zaostřeno).

FotoABC - při 10 fps hledáček nezamrzne, dřív se ti naplní bufer a foťák zpomalí.

Údajně má Oly připravenej novej hledáček s rozlišením 2.5 b, Ganec psal i něco o tom, že zvládne i nepřetržitej obraz při sérii.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 9. 3. 2013 19:02

Teď, v klidu domova, jsem to všechno v menu našel... díky za tipy. Zkusil jsem si dát ostření na FN1, uvidíme, jak to půjde.
Expozici bez zaostření u AF-C mám nastavenou, přesto to při trackování často nefotilo.

Jinak narozdíl od minula mám tentokrát k OM-D i grip, s ním se foťák drží o poznání lépe, bez něj je to dost hrůza. Co je ale vtipný, že ovládací prvky na vertikálním gripu jsou o mnoho lépe umístěné, v porovnání s klasickým horizontálním držením (mluvím o Fn1 a zadním rolleru)
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rodri 9. 3. 2013 19:14

Jde ti nastavit na vertikálním gripu ostření palcem? Mě se to nepovedlo. AF tracking prakticky nepoužívám, nemám s ním dobré zkušenosti, na něco rychlejšího je podle mě nepoužitelnej.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 9. 3. 2013 19:35

jj, B-Fn1 mi ostří:

Menu A. AF/MF - AEL/AFL - S-AF -> mode 3
Menu B. Tlač/Ovladač - Funkce Tlačítka - Fn1 Funkce -> AEL/AFL
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rodri 9. 3. 2013 19:38

Dík, zkusím to naladit :-) .
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 9. 3. 2013 21:36

Všechny fotky jsou tady, můžete studovat:
http://www.ulozto.cz/x38LnWJ/hokejbal-zip

(fotografováno do jpg, ISO 1600, bez úprav, pouze jsem je trochu zkomprimoval, za hnusnou redukci šumu ale komprese nemůže, redukce je bohužel nevypnutelná, i když ji v menu vypnutou mám)
Přílohy
P3090423 (2).JPG
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rodri 10. 3. 2013 10:21

MK, dík za fotky.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod oldbas 10. 3. 2013 10:47

kozakm: odkaz mi nefunguje
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 10. 3. 2013 10:49

taky díky, obzvláště za postřehy - jen se chci ujistit, opravdu jsi myslel AF-C a ne AF-S?
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rodri 10. 3. 2013 11:56

I podle exifu je to C-AF.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 10. 3. 2013 12:14

děti mně ještě nepustily na počítač :-) díky
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 10. 3. 2013 17:46

rodri: vtipný, dnes mi B-Fn1 na ostření nefungoval :(

reign: jasně, že AF-C

-- 10. 3. 2013 18:10 --

Ještě jedna věc, která možná vyplynula z mého dlouhého příspěvku: jsem zvyklý ostřit palcem a mám stále nastavený režim AF-C. Délkou stisku palcem pak rozlišuju mezi AF-C, AF-S či úplným MF. To u OM-D nejde, protože při použití AF-C ostření neustále osciluje a není garantované, že krátkým stiskem palce přesně zaostří.

-- 10. 3. 2013 18:25 --

Dnes jsem třeba fotil pomalu proti mně jdoucího koně. V hledáčku to vypadalo, že je ostření v okamžiku stisku spouště úplně mimo, přitom všechny fotky byly zaostřené. Tohle mi vadí asi úplně nejvíc.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod maraou 10. 3. 2013 18:28

Ovsem daleko horsi by to bylo, kdyby to bylo naopak... ze :-/
maraou
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků