Upgrade PC

Fórum pro všechny, kteří chtějí vylepšit své fotografie. Návody všeho druhu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ltfoto 4. 3. 2013 22:22

Zdravím kolegové,

přicházím s prosbou o radu a pomoc.
Mám pocit, že moje stávající PC už pomalu dosluhuje a plánuji upgrade nebo spíš stavbu nového.
PC si postavím sám, s tím problém nemám. Potřebuju spíš poradit čím ho osadit. Na chvilku jsem přestal sledovat vývoj trhu a teď se nějak nechytám :)

Takže mé požadavky:
Hlavně plynulý chod Photoshopu, Lightroomu,...!!!
Samozřejmě že bych si občas rád zahrál nějakou hru, takže grafika by ideálně měla podporovat DirectX 11.

Napište mi prosím komponenty za rozumné ceny ;) Ideální poměr výkon/cena.
Hlavně asi jaký procesor a grafika, mb k tomu pak nějaký najdu, disků mám hromadu :)

Díky
Ltfoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod honcka 5. 3. 2013 10:37

CPU bych si vybral asi i5 3470
grafiku radeona 7850
kazdy za cca 4500
na stary disky bych se vyprdl(pokud nemas nejakyho 10k otackovyho raptora) a k tomu poridil na system za dalsich cca 4500 256 GB SSD a z tech disku, co mas ten nejvetsi na data
JVC DLA-X30
Sonos Playbar
honcka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Vierzbowski 5. 3. 2013 12:01

Procesor aspoň i5, paměť minimálně 16GB, SSD jako pracovní disk a třeba 2x 1TB disk na ukládání dat, a jako grafickou kartu nVidia - rozhodně ne ATI/AMD (ADOBE podporuje CUDA a ne OPEN CL). Od nVidie je asi nejlepší GTX 580, případně po slevě Titan. nVidia 6xx řadu nebrat - má ořezané CUDA části.
Vierzbowski
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ltfoto 7. 3. 2013 21:52

OK, díky za rady. Procesor zatím vyhrál Intel Core i5 3570, chladič Noctua NH-C12P,
Ještě mám trochu problém vybrat grafiku :/
Každý říká něco jiného. Ale popravdě nechci grafiku za 13tisíc... raději něco levnějšího, ale s dostatečným výkonem.

Zkuste prosím ještě něco poradit ;) Díky
Ltfoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Vierzbowski 8. 3. 2013 08:30

Bohužel v obchodech se 5ková řada nVidie už neprodává. 6xx řada má rdukovánu výpočetní CUDA část, takže ji nejde doporučit. Podívej se Aukro, zda-li se tam nenajde GTX 580 či GTX 570. To jsou karty, které budou užitečné.
Vierzbowski
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 8. 3. 2013 09:31

Photoshop od CS6 uz bezi na OpenCL (teda aj CUDA) http://parallelis.com/adobe-photoshop-switch-to-opencl/ Lightroom 4 myslim uz tiez.
SSD disk pokial mas dost pamate je zbytocne kupovat. Grafiku slusnu kupis v pohode aj za 150e, mozno na tom nebudes moct si pustat zvlnene vlasy Lary Croft, ale imho na tom pojde cokolvek v prijatelnych detailoch. Za cenu do 200e si vyberies imho hocico. Ak chces Nvidiu, pozri na ich stranky ake maju typy kariet podla cuda cores a postupne si mozes vybrat .

PS: doporucovat NVidia Titan je pekne odveci :)
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 8. 3. 2013 10:29

Pánové, dnešní grafiky mají co se týče různých Photoshopů a Zonerů takové rezervy, že je úplně jedno co vezmete.

Já mám 9600GT, což je ani ne pětina výkonu nějaké GTX560 / 650Ti a problém při zpracování není.

Kup takovou grafiku, na jakou máš rozpočet, cokoli nad 3000Kč nebude problém. Limitovat tě budou spíše ty hry.
_DAVE_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vierzbowski 8. 3. 2013 10:59

Co se týká OpenCL - díky za rozšíření mých obzorů. Každopádně ATi stejně nebrat :-)

Pokud běží Adobe na OpenCL, tak v tom případě je možné koupit cokoliv od nVidia řady GTX 275 a výš. GT řada 9xxx ti je po výpočetní stránce k ničemu - tedy nebrat.

Zkus se podívat po nVidích GTX560 Ti/570/580/590. To je to pravé ořechové. nVidia GTX6xx je nevhodná na výpočty. Je dobrá jen na hry. No a vítěz je samozřejmě Titan - ale vzhledem k ceně to asi není úplně pro tebe.
Vierzbowski
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 8. 3. 2013 12:02

GTX580 jako nutnost na výpočty ve Photoshopu :roll:

No nevím :oops:
_DAVE_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ltokar 8. 3. 2013 12:23

Vierzbowski: tak, vyzera, ze je to novinka , ze konecne aj Adobe sa spamatalo a pristupilo na standard :D /OpenCl podporuju aj nove integrovane grafiky od Intel, co su priamo v procaku, samozrejme vykon je inde/. Inak ten Titan som myslel odveci /aby to nevyznelo zle/ kvoli tomu, ze je to brutalna novinka, draha a nahraditelna lahko spracovanim 2 kariet ak je potrebny vykon . No a nakoniec, v tomto pripade zbytocna, neviem, ci nie su nejake profi CUDA karty rychlejsie ... (nemam teraz moc prehlad). V TOP OpenCL vedie AMD Radeon http://clbenchmark.com/result.jsp :P

_DAVE_: tak zalezi na tom, ako dokaze ten graficky soft paralelny processing vyuzit. Ak by sa jednalo o lamanie sifier, tak CUDA processing je absolutna nutnost. Taketo spracovanie bezi tisic milionkrat rychlejsie nez najsamviac nataktovany procak.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Vierzbowski 8. 3. 2013 12:45

Itokar: já sem v zásadě řád, že sekli s tím proprietárním řešením a přešli na něco otevřeného. ATi nedoporučuji jen kvůli tomu, že její ovladače mají delší dobu rozjezdu než se vyladí, a také nespolehlivostí - např. ve Vegasu řada majitelů OpenCL vypíná, aby nepadal render.

Ten Titan sem zmínil spíš pro pobavení. Co se týče srovnání s Quadra řadou, tak to by zajímalo i mne jak si vede.

_Dave_: GTX580 zmiňuji jako určitý etalon ve spotřební třídě. A samozřejmě je také potřeba zdůraznit, že u levných karet je CUDA spíše na ozdobu. Stejně tak u celé 6xx řady.
Vierzbowski
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 8. 3. 2013 19:30

Já se ale snažím naznačit že i dejme tomu 8800GT bohatě na akceleraci třeba v Zoneru stačí, to že je daleko rychlejší než i7 je jasné.
_DAVE_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ltokar 8. 3. 2013 22:38

Vierzbowski: no to potesi, to padanie :( .. btw, ma zmysel do notebooku tie mobilne Nvidia kvoli aspon nejakemu CUDA procesingu ? V porovnani s napr. HD 4000 ?
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 8. 3. 2013 22:52

Určitě mají, zvlášť když NB zpravidla nedisponuje tak výkonným CPU jako desktop. Pokud to tedy není úplně ta nejosekanější VGA typu GT620M.
_DAVE_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rousini 10. 3. 2013 11:25

Já jsem tady: http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... 8U0116LF01
něco sesmolil. Zdůvodnit, co, proč a kterou komponentu by bylo na pár stránek. Hlavní je, že nemám cenovou hladinu, tudíž jsem nějak tak zohlednil cena/výkon.
Bez některých komponent se dá obejít, nevím jak je tazatel náročný na ticho, jestli je ochoten zainvestovat vyšší částku do komponent, kde není viditelný přínos, ale dá se spekulovat o delší životnosti...
rousini
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků