Vyvolávání fotografií Brno

Tiskneme a vyvoláváme digitální fotografie

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Do fóra se už nepřihlásíte přezdívkou, je potřeba e-mail. Hned teď se podívejte, jakou e-mailovou adresu tady používáte a zapište si ji: odkaz Uživatelský panel v hlavičce –> záložka Profil. (Podrobnosti)

Odeslat příspěvekod never 28. 5. 2012 10:50

Přátelé, opět zde mám jeden připadá mi, že už klasický problém :-)

Kde v Brně tisknete fotky? Myslím tím malé rozměry, 10x15; 13x18 apod.. Až donedávna jsem nechal vyvolávat fotky ve Vaňkovce v AZ fotu... Ale za poslední měsíc (změnili tiskárnu, nový laborant??) jsou fotky naprosto nepoužitelné. Barevně v háji, ořez v háji, kolikrát fotky mnohem kontrastnější, než je zdrávo.. Prostě tam už neholdám páchnout...

Googlil jsem, ale bohužel jsem nenašel nic, čemu bych důvěřoval... Jde mi především o tisk kolem sto fotek, většinou ze svateb... Takže klidně připlatím, ale potřebuji kvalitu, né bláto...

Moc díky za tipy..
Canon EOS 6D...víc na webu :-)
never
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zzalesak.foto 28. 5. 2012 18:38

Megapixel - prijde mi ok, jak kiosek tak plotr.
Aaron - kiosek tahne do hneda, vetsi sem tam netiskl :)
Bez zkousky par kusu bych velkou serii netiskl nikde.
Canon EOS1000D + BG + YN460II (+odpalovače) + Canon 18-55IS + Sigma 24-60/2.8 EX DG + Sigma 70-200/2.8 APO II DG Macro + Canon 50/1.8II
zzalesak.foto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Sepulcher 28. 5. 2012 22:41

Já mám dobrý zkušenosti s Megapixelem
Sepulcher
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod durandal 29. 5. 2012 17:37

Já jsem dělal fotky u Fotolabu, z důvodu ceny, ale jak je vidím, pořád mě to štve. I když jsem jim řekl ať nezvyšují kontrast, ostrost a podobně tak stejně jsou fotky přeostřené s vypálenýma oblastma (mám zkalibrovaný monitor). V tom AZ fotu ve Vaňkovce jsem dělal A4 (když měli akci) a byli hodně dobré (skoro stejné jako na monitoru). Pravda jednou jsem dělal A3ky, a to byly špinavé, upatlané a nějaké tmavé. Já mám dobré zkušenosti z labem u Vágnera (cestou z náměstí na českou). Jsou také pod stejnými stránkami jako ten ve Vaňkovce (fosh.cz), u nich jsem dělal A4 a vždy velmi spokojen. Cena malých fotek je ale asi o dost vyšší než u Fotolabu, který jsem zmínil výše. Ale dlě mě to stojí za to, kór např. portrétní fotky ze svatby bych tam udělal, momentky na připomenutí stačí asi v tom Fotolabu.
durandal
Návštěvník

Odeslat příspěvekod calidore 29. 5. 2012 18:40

Já jsem na Brno rezignoval a posílám to raději do Ostravy. www.gradiva.cz . Lepší ceny než v Brně, při určitém objemu i slevy, jsem spokojen. Nikdy žádný problém, vlastně byl, ale bez problému jsem vyreklamoval. BW fotky úplně super, barevný jsou jak na mým počítači, jen o tón tmavší.
calidore
Návštěvník

Odeslat příspěvekod klariiiska 21. 2. 2013 11:57

já mám velmi dobrou zkušenost s tiskem spíše ale větších formátu cca od A4 a větší na těchto stránkách http://www.srgbprint-brno.cz/. Pán co se tiskem zabývá mi i poradil jak fotky upravit atd...
klariiiska
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maraou 21. 2. 2013 13:55

Ja jsem byl spokojeny na v ProFoto Kozi je pravda, ale ze jsem tam uz nejakou dobu nebyl.
maraou
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flor.cz 21. 2. 2013 14:34

Právě i kvůli špatné zkušenosti s různými minilaby jsem založil projekt Přesné barvy - http:// www.presnebarvy.cz/

Tisk v Brně tam zatím nabízí jen Viktor Šulc - http://www.flor.cz/presnebarvy/viktor-sulc/ - kalibrovaný, s možností osobní asistence.

Možná by se vyplatilo na velký formát vytisknout spoustu fotek a pak rozřezat.
✔️ Galerie pro fotografy:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Herbertson 15. 6. 2016 10:37

Já chodívám vytisknout fotky do foto studia http://www.fotojursa.cz/new/71K-fotostudio-brno . Tam mají vše co potřebuju. Jinak jo aj ten Mega pixel by šel. V Brně je taky jeden, ale nevim kde přesně. někde v Obřanech asi. Netuším.
Herbertson
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod durandal 16. 6. 2016 06:57

Ahoj,

já jsem si fotky letos ze své svatby dělal u Fotolabu i s fotoknhou (58 stran velkého formátu, parádní kvalita,fotky dělané klasickou mokrou metodou), můžu jenom doporučit.

Fotky jsem měl od fotografa parádní, fotky na papíře vypadají stejně jako na mém sondou skalibrovaném monitoru, takže jsem velmi spokojen (žádné doostřování, zvyšování kontrastu, když jsem nechtěl).

V té Vaňkovce jsem také kdysi dělal fotky, zejména na firemní nástěnku, a je pravda, že ten ořez je pokaždé jiný a i kontrast zvyšovali, i když jsem nechtěl. Takže jsem tam skončil.

Za mě cenově i kvalitou v dnešní době jedině Fotolab. Foto ze svadby parádní (a to ja jsem škarohlíd a velmi náročný na kvalitu).

Jinak je potřeba si obecně pohlídat vyvolání fotek klasickou cestou (mokrý nebo suchý proces) a rozhodně žádný digitální tisk.
durandal
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků