Levné a výkonné Blesky mimo fotoaparát?

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod OceanBoy 23. 1. 2013 07:52

Zdravím,

potřebuju tip na nákup nejlépe použitých blesků, které by se daly za deštníky a uměly by se spustit po odpálení hlavního blesku.

Uvítal bych i tip na rádiový odpalovač blesků - do 30 m. Nějakou levnější variantu.

Děkuji všem co se zúčastní diskuze.
Hudební guru :)
OceanBoy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zzalesak.foto 23. 1. 2013 12:33

Taková ověřená klasika je Youngnuo 460-II (YN-460-II - to 2 je novější verze s rychlejším nabíjením, i u nás se dá sehnat nový za 14 stovek). Ebay ještě líp. :-)

Spustit po odpálení hlavního blesku se umí ale!, čidlo pro spouštění se nachází v reflektoru blesku, ne v červeném krytu na těle blesku (ten je jen naoko), takže musíš zajistit, aby se tam "řídící záblesk" dostal. Což je většinou nemožné. (vzdálenost, síla dopadajícího řídícího blesku, difuzor)

Rádiové odpalovače rozebíral i M.Kozák na blogu, tam bych něco pohledal. Osobně bych koupil něco lepšího okolo 1tis Kč alespoň.
Canon EOS1000D + BG + YN460II (+odpalovače) + Canon 18-55IS + Sigma 24-60/2.8 EX DG + Sigma 70-200/2.8 APO II DG Macro + Canon 50/1.8II
zzalesak.foto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod OceanBoy 23. 1. 2013 12:57

Měl bys nějakej tip na sadu odpalovače? Je zapotřebí pro oba blesky, nebo když 430 EX II umí bejt odpalovaná dálkově, tak tam být přijímač nemusí?

Děkuju za vysvětlení, rozumím dálkovýmu odpalování jak bulharštině :-)
Hudební guru :)
OceanBoy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Callgaro 23. 1. 2013 13:01

Youngnuo mám a za ty prachy si nemohu absolutně stěžovat. Kupoval jsem ho nový z DX za 700... K odpalování používám základní odpalovač od Phototools za cca 1000, ale byla to odměna ze soutěže, jinak bych ho koupil taky na DX s plně nabitými bateriemi pracuje spolehlivě. A co se týče toho čidla, nevím kde se to vzalo, ale pokud zakreju rukou tu červenou plochu blesk se zábleskem z těla neodpálí...
http://www.flickr.com/photos/ticmartin
Callgaro
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 23. 1. 2013 15:02

Yongnuo YNII jsem kupoval pár týdnu zpět pro kamaráda, fotí s tím zatím jen doma, má malý kompakt Sony WX-5 a zatím neměl jediný problém s odpálením, i když měl blesk za sebou. Zpracování je překvapivě vynikající, vylepšili i vkládání baterií. Když na to neskočí celníci, tak přijde na 930,-Kč.

ještě detail - vypnutím se neresetuje nastavení, ale zůstává poslední použité, což je velké plus
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod OceanBoy 23. 1. 2013 20:23

Řekneš mi, kdes ho za tu cenu koupil? :-)

Vidíte jako problém při rádiovém odpalování blesků na difuzní deštník absenci TTL?
Hudební guru :)
OceanBoy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zzalesak.foto 23. 1. 2013 21:12

Pokud bereš v potaz jako blesk YN-460, tak tě absence TTL nemusí trápit, protože je to manuální blesk bez ttl. :-) Pokud by jsi chtěl odpalovat systémové automatické blesky, pak se ttl hodí.
Canon EOS1000D + BG + YN460II (+odpalovače) + Canon 18-55IS + Sigma 24-60/2.8 EX DG + Sigma 70-200/2.8 APO II DG Macro + Canon 50/1.8II
zzalesak.foto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod OceanBoy 23. 1. 2013 21:16

Mám vizi, kdy bych pod jeden deštník umístil hlavní 430 EX II + dva tyhle blesky, abych se pokusil poprat s protisvětlem - tak uvažuju, jestli ttl v tomhle případě potřebuju
Hudební guru :)
OceanBoy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 23. 1. 2013 21:57

OceanNoy: http://www.ebay.com/itm/YONGNUO-YN-460I ... 2a1e97b238 nenech se mást specifikací pro Canon, je to univerzál vyjma staré patice Sony/Minolta
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod OceanBoy 23. 1. 2013 22:01

Jak to chodí, pokud se to nebude celníkům pozdávat?
Hudební guru :)
OceanBoy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 23. 1. 2013 22:32

no, napaří ti clo, což je zanedbatelná částka, ale i DPH 19 či 20%, teď nevím. Jasně že odesílatel to vždy označí jako dárek, ale cifršpioni jsou někdy důkladní...
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod martin79 23. 1. 2013 22:34

Ocenej a na poste na dobirkovou slozenku zaplatis dph. Pokud mas jiny zpusob dopravy tak nevim jak to chodi.

Tak koukam, ze nez jsem to dopsal, iz to nekdo napsal. Dph je 21%.
martin79
Návštěvník

Odeslat příspěvekod OceanBoy 24. 1. 2013 21:38

Přátelé, to mi tu vážně nikdo neumí poradit? :-D

Tři blesky pod jedním deštníkem - 430 Ex II umí TTL, ale pokud by to rádiový odpalovač neuměl je to při portrétní fotografii venku takové neštěstí pracovat bez něj?
Hudební guru :)
OceanBoy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zzalesak.foto 24. 1. 2013 22:13

No fungovalo by to tak, že přiběhneš k deštníku, nastavíš manuálně výkon blesků, odkráčíš, vyfotíš, zkontroluješ na displeji a znova a znova, dokud to nebude ok. :-) A nebo z bodu "odpaliště" :D se budeš jak pán hrabat v menu a nastavovat vše na dálku. Když pomineš komfort používání (dá se nahradit asistentem :D) tak relativní opravdové minus tohoto konceptu je to, že při odpalování bez ttl automaticky nedosáhneš na HSS. (otázka světla se dá řešit ND filtry, ale na rychlé skejťáky to nebude). Taky ttl odpalovače mi nějak postrádají smysl, pokud všechny blesky nebudou automatické. :-)
Canon EOS1000D + BG + YN460II (+odpalovače) + Canon 18-55IS + Sigma 24-60/2.8 EX DG + Sigma 70-200/2.8 APO II DG Macro + Canon 50/1.8II
zzalesak.foto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Callgaro 24. 1. 2013 22:26

Ne, není, fotím bez TTL běžně. Udělám pár zkušebních snímků, poladím expozici a pak už toho není moc co nastavovat. Blesk se dá nadálku rovněž řídit clonou a ISO citlivostí, respektive ne řídit, ale řekněme lehce korigovat. Foťák mám rovněž v M je to pro mě pohodlnější. Velké studiové záblesky také nemají TTL. Pokud jde o to protisvětlo... Sílu by ty tři blesky měli mít už dost velkou, nicméně tohle se nedá paušálně říct, záleží jak moc bude ono protisvětlo intenzivní. Také mám obavu že pokud by jsi chtěl srovnat bleskem popředí a pozadí dostaneš se za hranici synchro času, nebo budeš muset dost clonit, takže nepočítej s líbivou portrétní HO. Lepší je na tohle odrazka, ale ne každá holka jí snáší. Teoreticky můžeš použít ND filtr, ale zkus přes něj komponovat :)
http://www.flickr.com/photos/ticmartin
Callgaro
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků