Canon EOS 650D VS canon EOS 60D

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod oldbas 21. 1. 2013 18:43

Pokud jsi hlavně krajinář, mrkni na pentax k5, k7, k30. Kromě autofokusu si canona podá, kdy bude chtít.
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zzalesak.foto 21. 1. 2013 21:13

Moik píše:Všechno podnětné nápady, díky. Na 7D jsemse taky díval, 25 bez daně bych taky skousnul. Z bazarových kousků mám trochu obavy, aby to nemělo za rok 30tis snímků.


30tis. u 7D by pro mě nebyl znak opotřebovanosti. Samozřejmě, že do 10-15tis. cvaků by se jednalo o opravdu dovolenkový nájezd, ale 30tis. není před smrtí. Ale záleží na zhodnocení stavu. Na paladixu je pár kousků se zárukou okolo 24tis. Kč. :-)

Že nehraje roli datum uvedení na trh moc rád slyším, taky mi to totiž tak připadá. ROzdíl na jedné fotce dpreview mezi 650D 60D 7D a mojí 500D jsem sice poznal - 500D asi víc doostřuje - ale není to nic, co by mělo ovlivnit můj výběr.


500D má jiný čip, takže obraz bude trochu odlišný. Jiné by to bylo ve srovnání s 550D (kde je architektura v podstatě totožná s 600D/650D/7D - o něco lepší kresba v detailech, průběh šumu). Rozhodně mezi 500D - 7D nebude takový obrazový rozdíl jako mezi APS-C a FF - samozřejmě.

Jestli to vyfotí 5 nebo 8 snímků za sekudnu nevyužiju, jsem na krajinky, rodinné momentky, zklamalo mě, že 60D nemá přisvětlovací diodu ....???? Fakt? Osvětluje bleskem, když potřebuje zaostřit? Tam nebudu mít furt 580EX.


Ne, Canony nemají přisvětlovací diodu, řeší se to interním bleskem (se zakázaným odpalem při snímaní, slouží jen k zaostřování, ale je to strobáč), nebo přisvětlováním externího blesku. (krajním řešením může být použití video světla, nebo odpalovací jednotka blesků Canon má také přisvětlení, jen pro zajímavost :-) )

edit: a co ten hledáček? Je to rozdíl?

Ano, je. Zajdi do obchodu a vyzkoušej.
Canon EOS1000D + BG + YN460II (+odpalovače) + Canon 18-55IS + Sigma 24-60/2.8 EX DG + Sigma 70-200/2.8 APO II DG Macro + Canon 50/1.8II
zzalesak.foto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod oldbas 21. 1. 2013 22:41

Porovnání velikosti hledáčků:
http://snapsort.com/learn/viewfinder-size
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ggrand 22. 1. 2013 02:28

Ten oldbasův odkaz ignorujte, to je snůška nesmyslů. D700 a D3 mají stejně velký hledáček. Ono totiž nefunguje přepočet velikosti hledáčku (zvětšení*pokrytí)/crop, jak se skoro všude mylně uvádí. Nelze totiž násobit procentuální pokrytí se zvětšením, to je míchání jablek s hruškama.
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod oldbas 22. 1. 2013 11:39

D700 a D3 mají téměř stejný hledáček. Nikoliv ten samý. V reálu to možná poznat nejde, ale papírově má D700 zvětšení 0,72x a pokrytí 95%, D3 má zvětšení 0,7x a pokrytí 100%.
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ggrand 22. 1. 2013 12:39

oldbas: Když říkám, že mají stejně velký hledáček, tak i papírově. Nikdy tě nenapadlo, proč zrovna D700 má větší zvětšení,ale menší pokrytí a D3 má menší zvětšení,ale 100% pokrytí? Ono jde totiž ruku v ruce.
Když uděláš 95%-ní výřez z obrazu v hledáčku D3 a zvětšíš nový obraz na původní plochu, tak se ti zvětší jeho zvětšení na 0,72x. Ověřeno výpočty.
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 22. 1. 2013 14:18

Pokud jsi hlavně krajinář, mrkni na pentax k5, k7, k30. Kromě autofokusu si canona podá, kdy bude chtít.


Pozor přecházet na úplně jinou platformu když má objektivy a tusím blesk 580 - to je utopie.
Asi bude lepší vybírat Canony.

A k tomu 18Mpix chipu, jsem z něj zoufalý co se týče vyššího ISA do RAW. V jpeg to vyžehlí/rozmarasí a dá se na to fpoho dívat i na ISO1600.

V RAW byl často velký problém i na ISO800. Problém je v tom, že tyhle chipy dost šumí, jen slušně odšumují.

Na 1000D nebyl do RAW na ISO800 problém.
_DAVE_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oldbas 22. 1. 2013 15:59

ggrand: ale u D700 pořád uvidím jenom 95% skutečné plochy.
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ggrand 22. 1. 2013 16:02

oldbas: Vem si dotykáč telefon, promítni si obrázek, zvětši si ho trochu...co se stane? Uvidíš 95% původního obrázku,ale taky ti naroste zvětšení,protože si obrázek prohlížíš na stále stejně velkém displeji= hledáčky D3 a D700 jsou stejně velké.
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moik 22. 1. 2013 16:05

Jednou jsem vybral Canon, nakoupil výbavu,tak už to vydrží, pamatuju dobu, kdy Pentax vstával z mrtvých i kdy nebyl na výši Nikon.

60D bude teda dobra volba? Ju jsem se díval na ty dpreview fotky a nemůžu si pomoct, zklamání nesdilim, výsledek 60d mi přijde lepší jak d7000. Skoro mi to připadá, jestli hráči na trhu zaměstnávají své laboratoře mj vymyslenim nových hodnot, ve který právě exceluji. Honbu za Mpx už vzdali, nechci se dočkat doby 10m AF bodu atd.

Jiná věc je, když čip sumi...
Moik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oldbas 22. 1. 2013 16:09

ggrand: to zvětšení mi přijde nepatrné, ale pokrytí 95% oproti 100% dost patrný rozdíl je.
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ggrand 22. 1. 2013 17:05

oldbas: Přijde ti nepatrné,ale výpočty nekecají. Mimochodem, opravdu je 100% a 95% PLOCHY takový rozdíl ? ;)
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 22. 1. 2013 17:19

Ja teda u D700 vnimam orez obrazu v hledacku celkem markantne, oproti D7000. Tam to bylo "WYSIWYG", ale s D700 musim presnou kompozici odhadovat. Spodek a prava strana zhruba sedi, ale vrsek zaberu a leva strana jsou orizle.
Mimochodem, to pomoce pribleskavani u Canonu pri ostreni je fakt neco otresneho. Pritelkyne ma 1000D, da se to nejak u tohoto fotaku vypnout (tak, aby mohl byt blesk vyklopeny)? At jsem hledal jak jsem hledal v menu, nenasel jsem.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DUDISKO 22. 1. 2013 17:54

_DAVE_ píše:
V RAW byl často velký problém i na ISO800. Problém je v tom, že tyhle chipy dost šumí, jen slušně odšumují.

si myslím že postprocesing to vyrieši..
60D a ISO 12800 (WB som nedotiahol :-) )
http://flog.pravda.sk/dusanh.flog?foto=484293
http://img.flog.pravda.sk/2012/11/28/mU ... 3_orig.jpg
záleží aký šum je už škodlivý- každý to vidí inak..

60D ,: + počet záberov na jedno nabitie a životnosť závierky - nikto to nespomenul a myslím že dosť podstatné info.. či ti foťák sedí v ruke - ergonómia, ....

za mňa 60D ak canon
ale treba zvážiť aj iné možnosti..
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod oldbas 22. 1. 2013 18:07

ggrand: nikomu to třeba nevadí, ale má 450d také zobrazí pouze 95% a dost mě to štve. Ale v celku je to detail, pokud je to v těle jako D700.
Jinak přechod na jiný systém se většinou prodraží, takže souhlasím s řadou xxD od Canonu. Ale i tak bych zvážil 50D z bazaru, pokud se nebude točit video. Líp se drží, atd.....
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků