Výběr zrcadlovky

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod farax 20. 1. 2013 10:04

Dobrý den,
chtěl bych vás poprosit o radu, jakou první zrcadlovku bych si měl koupit... Nebylo by to teď hned, musím ještě něco našetřit, takže počítám tak do srpna :-) Jsem začátečník, a byla by to moje úplně první zrcadlovka, takže bych asi požadoval češtinu :-D kdyby nebyla v češtině, dalo by mi to sice trochu zabrat, ale neměl by to být problém... Chtěl bych, aby mi pomohla do začátků, ale aby dobře posloužila i po delší době :-) Počítám, že bych chtěl fotit přírodu (každý rok škola pořádá fotoworkshop někde v ČR a moc rád bych se konečně zúčastnil! ^^ ). Dále pak fotky lidí, chtěl bych zkusit i portréty nebo třeba nějaký pokus o hezkou uměleckou fotku, co bych si mohl pověsit do pokojíčku na zeď :-D :-D :lol: , a pak takovéto klasické focení na akcích apod. Cenu bych tak viděl kolem 12k-13k (není to moc, ale myslím, že do začátků by mi to mohlo stačit ;-]).
Předem děkuji za odpovědi :-)
farax
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod metyn 20. 1. 2013 12:10

proč chceš radit víc než půl roku dopředu? to už se nebudou některé typy ani prodávat. já být tedou tak se mrknu na bazary třeba paladix.cz a koupím nikona d 90 a k němu 18-105 a si vysmátý, je to sice o 2-3 litry dražší ale je to kombinace k nezaplacení, anebo pokud je financ fakt problém tak okolo 8 litrů koupíš d3100 + 18-55 a běž ihned fotit a učit se jednak ovládat a jednak komponovat, když to budeš odkládat tak se houby naučíš, fotit, fotit, fotit a pak si třeba dokoupíš portrétní 85 až budeš vědět jestli chceš fotit portréty příp 55 nebo 70 - 300 když budeš fotit wilde.
metyn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 20. 1. 2013 12:21

ideální je z bazaru koupit foťák, co něco vydrží a zároveň má přijatelný výstup, zvláště při nedostatku financí. Cca za 8k pořídíš tělo Canonu 40D, v ničem si nezadá se současnými těly od Canonu, výstup rovnocenný a zpracování ještě lepší než nástupci, v něčem i ten výstup. Nikon D90 má lehčí a menší tělo, ale pořád na hony vzdálené od low endu, výstup lepší než jakýkoliv APS-C Canon, ovšem připlatíš si, tělo koupíš v bazaru cca za 9,5k. Odlišná je nabídka skel dost výrazně ve prospěch Nikonu, jedině v nabídce dlouhých zoomů má Canon navrch lepší cenou a šířkou nabídky. Do začátku ti k tělu s přehledem stačí seťák 18-55, pořídíš cca za 2k. Na portréty si můžeš pořídit ultra levnou (cca 2k z bazaru) 50-ku u obou značek, ta od Nikonu je lepší :-) Jestli trváš na novém přístroji, tak jednoznačně lowend Nikon D3100, Canon se totiž pěkných pár let vykašlal na vývoj snímačů a poslední fakt supr model na svoji dobu byl právě 40D.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 20. 1. 2013 14:09

Za 12k se dá koupit i nová Sony Alpha A37 se seťákem 18-55, sice to není zrcadlovka, ale fotí se s ní úplně stejně. Starých a dobrých objektivů od Minolty jsou na ni v bazarech spousty.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Kazu 20. 1. 2013 20:42

Dobry vecer,

prosim o radu , mam stary Canon EOS 20 D a chtel bych si koupit novy Canon, pokukoval jsem po Canon EOS 5 D Markiii, jezdim po horach a tak vlastne jde o prirodu, porad nevim jestli nepockat na pristi rok az vyjde treba nova rada, nechci to uspechat,jak je stary Canon EOS 5 D Markt iii.
Kazu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zzalesak.foto 20. 1. 2013 21:14

farax - pokud chceš něco lepšího, jedině bazar a teď nebudeme odhadovat ceny na srpen. :-) Myslím si, že pro tvé požadavky by mohlo být dobrým řešením Canon 40D + Sigma 17-70. Poté zjistíš, které ohnisko splňuje tvé požadavky pro portrét (cca 30mm/50mm/70mm+) a rozhodneš se, eventuelně tě bude bavit zákoutí přírody a jako mnozí to pokryješ 100mm macro. Uvidíš sám. Polož tento dotaz až budou prašule na stole. :-)

Kazu - nenapsal jsi, jaké máš objektivy, jaký máš rozpočet. Jestli na něj máš a máš na něj co nasadit, je to skvělá mašina. Z toho málo co jsi napsal (nic akčního) bych se upnul na 5D2 a zamyslel se na skly.
Canon EOS1000D + BG + YN460II (+odpalovače) + Canon 18-55IS + Sigma 24-60/2.8 EX DG + Sigma 70-200/2.8 APO II DG Macro + Canon 50/1.8II
zzalesak.foto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 20. 1. 2013 21:16

Chudak Canon. Sotva vydal, po dlouhe dobe, nastupce Marka II, tak uz chtej lidi po nem dalsi :D
Prechod z EOSu 20D na Mark III bude takovej sok a skok Kazu, ze te nenapadne ani pomysleni na to, ze bys chtel neco jeste novejsiho :)
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kazu 20. 1. 2013 21:36

Prominte, ze jsem se zeptal, omlouvam se.
Kazu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vierzbowski 21. 1. 2013 09:49

jééé, tak se hned neurážej - zkrátka nákupem 5D MarkIII neuděláš chybu a budeš moc nadšený. Akorát teda počítej s tím, že za skla utratíš majlant. Ale počítám že vzhledem k výběru těla s tímto nebude problém.
Vierzbowski
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MarkFX 21. 1. 2013 11:43

farax: Chceš fotit přírodu a ale koupit foták chceš až na konci léta kdy už krásy přírody pomalu opadají.. Neříkám že na podzim nebo v zimě se nedají nafotit pěkné fotky, ale hlavní téma je určitě jaro léto :)

Tak šetřit rychleji, nebo něco z bazaru jak radí kolegové výše.. o<:)
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NefroniK 21. 1. 2013 13:14

Kazu píše:Dobry vecer,

prosim o radu , mam stary Canon EOS 20 D a chtel bych si koupit novy Canon, pokukoval jsem po Canon EOS 5 D Markiii, jezdim po horach a tak vlastne jde o prirodu, porad nevim jestli nepockat na pristi rok az vyjde treba nova rada, nechci to uspechat,jak je stary Canon EOS 5 D Markt iii.

Z pohľadu na túto kategóriu DSRL je 5D mkIII ešte "novorodenec". Nečakaj. :-)
NefroniK
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kazu 22. 1. 2013 17:20

Vierzbowski- ja se neurazim, jenom mi pripada zrovna ne fer na slusnou otazku odpovedet stylem co byste vlastne chtel. Canon zase tak na tom supr neni, ze by nepotreboval rychleji reagovat, Nikon je krok ve predu a Canon bude muset reagovat. Nova rada muze vyjit treba ted na jare, proc nakup uspechat, investice to je zrovne nemala. kolega mi tvrdi abych si koupil Nikon D 800, pro krajinu je vhodnejsi, zatim nevim, ale co vim ,ze investice je to vysoka.
Kazu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod NefroniK 22. 1. 2013 19:23

Kolega má pravdu. Na krajinu bude najlepší D800E. 5DmkIII vyšiel 03/2012 a 6D 09/2012. Canon tento rok fullframe v tejto kat. podľa mňa nevypustí.
NefroniK
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kazu 24. 1. 2013 12:43

Kolega má pravdu. Na krajinu bude najlepší D800E. 5DmkIII vyšiel 03/2012 a 6D 09/2012. Canon tento rok fullframe v tejto kat. podľa mňa nevypustí.

Problem je, ze jsem vzdycky smeroval pro Canon, i v 80 letech jsem si nechal Canon privezti z Nemecka, nevim jestli ho tady vubec prodavaly , snad mozna Tuzex, pak jsem mel taky Lubitel, Nikon mi nic neudelal ,ale abych rekl pravdu nesedi mi, vcem je rozdil a nebo vcem je lepsi Nikon nez Canon.
Kazu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod NefroniK 24. 1. 2013 13:34

Keď vezmeme do úvahy konkrétne D800E tak má výhodu oproti D800 v tom, že nemá AA filter, teda čip tak zachytí jemnejšie detaily, no neviem, nakoľko by bol v 5DmkIII AA filter "horší" oproti tomuto. A taktiež má D800(E) viac Mpx, čo je pre krajinu tiež lepšie.
Zaujímave porovnanie v krátkosti týchto dvoch som našiel napr. tu: http://www.fredmiranda.com/5DIII-D800/index.html
NefroniK
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků