Jak fotit děti

Fotografové radí fotografům: kompozice, použití filtrů, příklady

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod obr-fotograf.cz 18. 11. 2012 15:40

Přeložil jsem vcelku obsáhlý článek Darrena Rowse, který příchází se zajímavými nápady, jak fotit děti.

Použijte prioritu clony
"Pojďme se podívat, jak nastavit fotoaparát, před tím, než poprvé zmáčknete spoušť.
Přepněte fotoaparát do režimu priority clony. To se dělá nejčastěji otočným kolečkem, nebo v menu. Toto nastavení umožní kreativně kontrolovat hloubku ostrosti. V praxi to znamená, že můžete ovlivnit, nakolik bude rozmazané pozadí za dítětem. U portrétní fotografie to je základní dovednost."

....

Po podrobném průvodci jak nastavit fotoaparát následují samotné tipy, jak pracovat s malým modelem např:

Foťte v kontinuálním módu
Zkuste na část focení přepnout svůj foťák do kontinuálního módu snímání. To znamená, že přístroj snímá napříkad 3 fotky za sekundu po dobu 10 sekund. Tato funkce může být velmi užitečná venku v parku, kdy si děti hrají na houpačce nebo na kolotoči. Sérii fotek si po vyvolání poskládat vedle sebe a dát na zeď. Zkuste zachytit dítě kdy běží, jede na skluzavce, tancuje nebo jede na kole. Určitě vás ale napadne plno dalších možností.


...

Celý článek je na http://tipyjakfotit.cz/jak-fotit-deti/

Těším se na diskuzi, případně na doplnění dalších nápadů!
Specializuji se na interiérovou a produktovou fotografii. Jsem www.obr-fotograf.cz, autor BLOGU www.tipyjakfotit.cz a výukového DVD www.AkademieProduktoveFotografie.cz
obr-fotograf.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reno.Raines 18. 11. 2012 20:37

dejte dětem námořnický obleček nebo uniformu generála a s tim je vyfotit
Reno.Raines
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tinkao 18. 11. 2012 22:03

S prioritou clony souhlasím, jen bacha na čas, aby nevyšel moc dlouhý, děti se dost hýbou, takže optimální je tak 1/250 a víc. A nebo fotit děti, když jsou v klidu :-)
tinkao
Návštěvník

Odeslat příspěvekod obr-fotograf.cz 18. 11. 2012 23:53

Díky! To se popisuje ještě dál - pokud se dětičky hýbou, je lepší nastavit foťák na "sportovní mód"
Specializuji se na interiérovou a produktovou fotografii. Jsem www.obr-fotograf.cz, autor BLOGU www.tipyjakfotit.cz a výukového DVD www.AkademieProduktoveFotografie.cz
obr-fotograf.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rodri 17. 12. 2012 11:02

rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 17. 12. 2012 11:45

Dělají se různé hračky do sáněk blesku, které poutají pozornost dětí. Kompakty od Samsungu s předním displejem na něm umí přehrát animaci za stejným účelem.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tinkao 17. 12. 2012 13:11

obr-fotograf.cz píše:Díky! To se popisuje ještě dál - pokud se dětičky hýbou, je lepší nastavit foťák na "sportovní mód"

Žádný sportovní mód :pozor ;-) To nikdy nevíš, jaký čas ti tam dává, lepší je se to naučit - člověk pak ví, co dělá.
tinkao
Návštěvník

Odeslat příspěvekod obr-fotograf.cz 30. 12. 2012 16:53

tinkao píše:
obr-fotograf.cz píše:Díky! To se popisuje ještě dál - pokud se dětičky hýbou, je lepší nastavit foťák na "sportovní mód"

Žádný sportovní mód :pozor ;-) To nikdy nevíš, jaký čas ti tam dává, lepší je se to naučit - člověk pak ví, co dělá.
Souhlas, na druhou stranu, ne každý má celé dny na to, aby se učil zacházet s manuálním módem :-)
Specializuji se na interiérovou a produktovou fotografii. Jsem www.obr-fotograf.cz, autor BLOGU www.tipyjakfotit.cz a výukového DVD www.AkademieProduktoveFotografie.cz
obr-fotograf.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PhotoJane 3. 7. 2013 08:39

Zajímalo by mě, jak na děti v ateliéru, jestli je nutné je alespoň trochu zapudrovat, kvůli odleskům, nebo to není potřeba... Budu prvně fotit rodinku a mám obavy, že tatínek i dětičky se mi budou lesknout, pokud s nimi něco neudělám...
PhotoJane
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků