Nikkor 24-70 2.8 a zoom

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod kokynoo 14. 11. 2012 20:00

Ahoj.Nedávno jsem se stal majitelem tohoto objektivu.Při zoomování objektiv jakoby drhne hlavně mezi 35 - 50 mm a těsně pod 30 mm.Chtěl bych se zeptat někoho ,kdo má s tímto objektivem zkušenosti,jestli to je normální nebo ho jet reklamovat.Zkoušel jsem canon 24-70 2.8 a ten jde pekně hladce.
kokynoo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Reno.Raines 14. 11. 2012 20:21

třeba tam uvízlo smítko
Reno.Raines
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FotoABC 15. 11. 2012 12:21

Tohle dělávaly některé kusy staré verze (dříve vyrobené, názvem se to nezměnilo, ale určité úpravy od určité doby nastaly) a údajně už to mělo být opraveno. Pokud je to teď koupený kus, pak bych to reklamoval v každém případě, přeci jen za ty prachy to chce bezvadný kus.
Znám člověka, který kupoval 24-70/2.8 asi rok po uvedení a drhly mu první dva kusy. Pak mu to potřetí vyměnili a za pár měsíců mu upadl na beton.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kokynoo 15. 11. 2012 19:21

Kupoval jsem ho před měsícem a půl.Pozítří jedu do megapixelu a odskouším jinej kus,jestli to bude dělat taky.Bud ho budu reklamovat nebo ho třeba vymění.
kokynoo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod daikatana_ 15. 11. 2012 21:17

Teď to zkoušim a nic nedrhne, takže to asi bude na reklamaci...
https://www.foto-pro.cz
https://www.karlsitretro.com
https://www.youtube.com/channel/UC8W-uMYsZewyFiKl4WrxcXQ
daikatana_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Marek Janíčko 16. 11. 2012 15:15

Ja svoj kusok vlastnim uz vyse roka a ziadne drhnutie som nespozorval.
Svadobný a portrétny fotograf Marek Janíčko - Košice - www.janicko.com
Marek Janíčko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kokynoo 18. 11. 2012 19:39

Tak včera jsem byl objektiv reklamovat.Na prodejně jsem si ještě vyskoušel jiný a ten šel pěkně hladce.Trošku jsem i doufal ,že mi ho vymění ,ale ne :-) .Pošlou ho do servisu a do 30 dnů nejdýl by to mělo být spravené tak uvidím.
kokynoo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 18. 11. 2012 20:14

Znamy problem u tohodle skla. Jen abys mel predstavu, co se bude s nejvetsi pravdepodobnosti v servisu (a to v Nemecku, v CR se objektivy neservisuji) s tvym sklem odehravat:

Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kokynoo 20. 11. 2012 10:49

Díky za video.Doufám,že po tom servisu bude dobře ostřit a nebude poškrábanej,jak sem viděl práci s tím šroubovákem.Jestli sem dobře koukal,tak tam dají nějaké mazivo a je to.
kokynoo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod T-Lama 20. 11. 2012 14:09

Báječnej způsob, jak dostat hromadu prachu do objektivu.

//OT: Obvykle považuju Nikoní skla za postradatelná a nijak mi nervou srdce třeba obrázky třístovky, kterou při závodech rozmetalo auto, ale když jsem viděl, jak se ten koumes blíží šroubovákem k přednímu členu, hnaly se mi slzy do očí.. :-))
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 20. 11. 2012 15:08

Neprehanej, ten prach se dostane do objektivu tak jako tak casem. Do vsech, bez vyjimky. Hrat si na objektiv bez prachu muzes tak prvni den po zakoupeni noveho kusu, kdyz budes mit stesti :)
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kokynoo 1. 1. 2013 18:22

Tak objektiv je doma a už nedrhne.Ale zjistil jsem něco jiného.Zjistil jsem,že tento objektiv s mým nikon d90 má backfocus.Dřív jsem myslel,že to je rukama,že nemám zkušenosti s tak světelným objektivem.Ale ted už vím že je to backfocus.AF tuning by to asi vyřešil,ale ten d90 nemá.I s nikkorem 35 1.8 ostří za.Ale s nikkorem 70-300 vr a 18-105 je to ok.Může to být i tím,že d90 jakožto tělo nižší třídy nemá tak dobré AF a má proto problémy se světelnými objektivy?S D300s by objektivy ostřily už asi líp.
kokynoo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Daf 1. 1. 2013 22:08

Nech si v servisu zkalibrovat AF na těle. Já tak učinil a pak s 50 1.4G, 35 1.8G žádný problém. S 18-105 jsem problémy neměl, ale to je vzhledem k jeho světelnosti pochopitelné.
Daf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 1. 1. 2013 22:19

Nikdy jsem nemel s D90 problem, pouzival jsem na ni nasledujici objektivy:
Nikkor 50/1.8D
Nikkor 85/1.8D
Tamron 17-50/2.8 (nahon z tela)
Tamron 90/2.8 (nahon z tela)
Tamron 180/3.5 (nahon z tela)
Nikkor 70-300 VR
Sigma 50/1.4
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kokynoo 1. 1. 2013 22:27

Servis Nikon je jen v Praze že.Kdyby bylo seřízení na počkání mohl bych tam zajet,nevim jak dlouho to trva.A kseřízení AF těla je třeba i objektivy?Když jsem měl ten 24-70 tedkom v servisu kvůli drhnutí při zoomu,ve zprávě psali,že vyměnily skoro polovinu objektivu.Trochu sem i myslel,jestli to nemohli rozhodit v tom servisu.Ale myslim,že to neostřilo dobře i předtím.nejsem si jist.Musím sehnat nekoho s nikonem aby ho odzkoušel na svým těle.Anebo koupím tu D300 a AF tuning by mohl pomoci.
kokynoo
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků