Fotoaparát pro budoucí maminku

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod M2M 8. 11. 2012 06:48

Ahojte, chtěl bych pro manželku koupit nějaký kompakt. Za malou chvíli čekáme mimčo a myslím, že by to byl vhodný dárek. Fotoaparát, kterým by mohla fotit po narození momentky mimča. Asi nějaké HD video, a aby foták dělal dobré fotky venku i doma.

V Dtestu vyhrál tento:
Nikon Coolpix S100 - tedy jestli se dá ještě sehnat.
M2M
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daf 8. 11. 2012 07:32

Pokud má mít fotoaparát i velmi malé rozměry není v podstatě jiná volba než Canon S95, S100, S110. Mám zkušenost S95 a to dobrou. Jde o předchůdce S100. Pokud bys chtěl něco lepšího a nevadí větší rozměry, tak bych doporučil Fuji X10. To je, řekl bych, nejlepší kompakt současnosti. Za podobnou cenu se ale dají sehnat i přístroje s výměnným objektivem. Třeba nyní se za pěknou cenu vyprodávají přístroje Nikon J1 / V1.
Daf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod M2M 8. 11. 2012 07:51

Stačí foták do 5000Kč vč.DPH. Takže jít do té S100 - S110 jsem nenašel, ten asi ještě není.

Zde jsou recenze
http://digitalni-fotoaparaty.heureka.cz ... 0/recenze/

- náchylnost k poškrábání displaye. Dá se na displej dát nějaká folie?
M2M
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 8. 11. 2012 08:00

Proboha, nekupuj foťák podle dTestu, tam nepoznají ani dobrou kávu, natož foťák. Tam se přidělují body podle všeho možného, jen ne podle toho důležitého.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod M2M 8. 11. 2012 08:03

Proto se ptám ostatních, jestli ten foták je OK.
Jinak je mi doporučován také Canon IXUS 125 HS
M2M
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cizekmiroslav 8. 11. 2012 08:22

A už doma nějaký kompakt máte? Abys nekoupil kompakt za 5000 a nezjistil, že sis vlastně v ničem nepomohl, snad kromě navýšení počtu MPx ;)
K typům Fuji FX-10 a Nikon J1 - sou skvělé, J1 nyní za krásnou cenu 8000, mám ho a je opravdu hodně dobrý, ale oba tyto foťáky mají manuální zoom na objektivu! Což může být pro maminku trochu limitující, když třeba potřebuje tlačit kočárek, nebo co já vim co všechno...
cizekmiroslav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daf 8. 11. 2012 08:25

No pokud bys chtěl ještě levnější tak bych vybral raději Nikon P300, popř. novější P310.
Daf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod M2M 8. 11. 2012 08:25

Mám tento,
http://www.azfoto.cz/fotoaparaty/panaso ... ix-dmc-fx1

Ale baterie už moc dlouho nevydrží. Co ten Canon IXUS 125 HS. Canony ale prý nemají dobře řešenou optiku a dostává se do ní prach. Sice se to dá rozdělat a vyčistit, ale to neudělají ani v oficiálním servisu.
M2M
Návštěvník

Odeslat příspěvekod M2M 9. 11. 2012 06:10

Ještě mě byl doporučen Canon IXUS 510 HS, wifi + dotykový displej. Co vy na to?

http://www.canon.cz/For_Home/Product_Fi ... US_510_HS/
M2M
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daf 9. 11. 2012 08:17

Zmíněné foťáky IXUS oproti např P300 mají míň světelné objektivy. Což v praxi znamená že budou prodlužovat expozici o 1 až 2 EV, nebo zvyšovat ISO za horších světelných podmínek. Pokud tedy při focení v interiéru s objektivem o světelnosti 1.8 použiji třeba iso 400. S Ixusem se světelností 3.5 budu nucen nastavit pro stejnou expozici o dva stupně vyšší ISO 1600. U této kategorie přístrojů je to téměř nepoužitelná hodnota. Wifi a dotykáč jsou ptákoviny, které k lepším fotkám nepomůžou.
Daf
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků