Teleobjektiv k DSLR-A300

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Reno.Raines 2. 10. 2012 19:36

v první řadě největší nebezpečí u SIgmy je to že to záleží kus od kusu, sám jsem zkusil s 70-200 F2.8, některý je v pohodě některý je na vyhození, odzkoušet před koupí,

jaké máte vlastně požadavky co zhruba chcete fotit ?
Reno.Raines
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 2. 10. 2012 20:43

Že by sis třeba přečetl dotaz na začátku diskuse? :-)
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Bubulina 4. 10. 2012 19:37

Díky všem. Už jsem rozhodnutá pro ten dražší Tamron, ten levnější bysme si mohli dovolit hned, ale radši počkám. Jinak už jsem pochopila, že ta Sigma, ač to má v názvu, není na makro, ale mně jde spíš o detail než o pravé makro snímky.
A Reno, jak jsi byl spokojený s tou tvou Sigmou? jen tak pro zajímavost :) nemáš nějaké foto, které jsi s ní udělal?
Bubulina
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 4. 10. 2012 22:29

Pokud to pomůže, tady jsou nějaké snímky (poslední čtyři) focené s 70-300 VC USD, za ty prachy je to poctivý kus skla.

Osobní zkušenost je taková že na 300mm pro opravdu pěknou fotku doporučím alespoň F8. Ostření je rychlé, ale rozhodně ne jako u "elka".

Stabilizace je brutální, ale při focení pohybu doporučím stabilizaci vypnout. Než se ty motory vzpamatujou, je pes pryč.
_DAVE_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 5. 10. 2012 06:59

Ve verzi pro Sony stabilizátor snad vůbec není.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod reign 5. 10. 2012 07:48

Žel není. Alespoň to vnitřní rychlé ostření tam nechali. Nechápu, proč to tak dělají, kdyby byla kvůli absence stabilizace tato verze levnější alespoň o 2k neřeknu ani popel...
reign
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků