Jakou zrcadlovku do 7000,-

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod melanus 22. 9. 2012 09:40

Dobrý den,

mám dotaz jakou zrcadlovku si pořídit (z bazaru) poměr cena/výkon do 7000,-?
Popř. uvézt důvod proč zrovna tento fotoaparát, či vaši vychytávky.

Díky za rady.

-- 22. 9. 2012 11:03 --

Chci fotit lidi - portrétní fotky a také venku. Ale čistě lidi.
Něco ve stylu: http://korny.tode.cz - foceno mým starým fotoaparátem. Nyní uvažuji nad Nikonem d200 +50 mm 1.8D pevným sklem. Co myslíte?

(Starý fotoaparát jsem měl Sony aplha 200 50mm pevné sklo)
melanus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 22. 9. 2012 13:15

Obrazovo si oproti A200 nijak nepolepsis. D200 je ale lepsie telo, ma vacsi hladacik + ponuka casy uzavierky az do 1/8000s co moze byt vyhoda...
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 22. 9. 2012 14:06

Pokud máš co máš, tak za 7000 nic moc lepšího neseženeš.

Fotky jsou pěkné.
_DAVE_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod exBURN 22. 9. 2012 16:07

Nech si to co máš a foť dál. Máš hezké fotky, tak se nezačni svazovat technikou
exBURN
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oldbas 22. 9. 2012 19:45

melanus: být tebou, techniku neřeším. Fotky máš super, tak foť dál, bav se u toho a hlavně nezačni řešit techniku. To jak začneš, skoro jsi dofotil a budeš se v tom jenom štourat.
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod melanus 24. 9. 2012 16:59

Díky,

ale přeci jen o něco bych si potřeboval polepšit, chtěl bych začit fotit za peníze nějaké menčí. A tak bych se chtěl posunout i výbavou alespoň o trochu výše.
melanus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod reign 24. 9. 2012 20:03

když si zaměřen na portrét, nejlépe se posuneš investicí do osvětlení a tam tě parametry snímače omezovat nebudou - a můžeš se vyblbnout s nápady na svícení až až
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod melanus 25. 9. 2012 12:57

No, tak nyní stejně musím koupit nějaký fotoaparát - starý jsem již prodal, tak proto se chci poradit. Mám 9000,- ale do toho bych chtěl koupit už i 50mm sklo pevné ... (samozřejmě použité).

-- 25. 9. 2012 13:59 --

A nevíte jak dosahnout podobných fotografii? Má to strašně zajímavou kresbu ... http://500px.com/photo/13130909
melanus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lemming 25. 9. 2012 13:50

melanus: Tipoval bych světlené delší sklo, možná fullframe, doostření.
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod melanus 25. 9. 2012 14:27

A co říkáte na takový Canon 40D? Je lepší než Nikon d200?
melanus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod reign 26. 9. 2012 08:42

to je otázka preferencí barev, papírově je to plichta, v ergonomii bych dal přednost jednoznačně Nikonu, Canoňácká tlačítka na jinak parádním těle jsou k vzteku - popřepínej si náhledy tady http://camerasize.com/compare/#288,194
co by mohlo mít pro tebe ještě smysl je v podstatě nemožnost použít u Nikonu manuální skla M42 přes adaptér, Nikon má kratší konstrukční vzdálenost od snímače a tak když chceš mít možnost se sklem fotit i na nekonečno, musíš mít redukci s optickým členem. U canonu s redukcí není potíž. Jestli mají manuální skla M42 pro tebe výhledově smysl posuď sám, nemusí jít nutně o peníze, ale spíše neopakovatelný charakter skla a často i fest zaplacený. Zkus si takhle pro srandu najít fotky z Meyer-Optik Görlitz Primoplan 58mm f1.9 :-)
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod melanus 26. 9. 2012 09:46

Právě vůbec nevím zda ten Nikon d200, nebo Canon 40D. Chtěl jsem se zeptat, nevíte jak dosahnout podobných fotek? http://500px.com/photo/468698 - nechci kopírovat, ale myslím tím barevnost a zajímavou ostrost (takové digitalní je to celé) . Popř. zda nemáte nějaké zajímavé nápady/tutorialy na úpravy fotek.
melanus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod T-Lama 26. 9. 2012 11:13

Při pohledu na to vyšisovaný místo na hlavě modelky od protisvětla si pokládám otázku, proč by se někdo něco takovýho snažil napodobit... Navíc to není těžké, Canoňácká padesátka dělá tyhle efekty zadarmo a podle Informací o snímku i 85ka... :shock:
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod feanoor 26. 9. 2012 15:20

melanus:
Co se týče úprav fotek, mohu ti doporučit třeba Alien Skin Exposure, který můžeš nainstalovat jako plug-in např. do Zoneru. Potom přes něj můžeš simulovat různé druhy kinofilmů se zrnem i bez, a hlavně upravovat si tónování fotky. Snímky potom získají zajímavý look. Nebo např. Lightroom má různé "presets", které také poskytují zajímavé možnosti. Určitě nějaké tutoriály najdeš i na Youtube. U té fotky od Vlasenka se mi taky moc líbí tónování, méně už kompozice.
Hodně světelná skla obecně protisvětlo moc dobře nezvládají, to není specifikum Canonu, nesmíš dát na zdejší samozvané odborníky.
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod melanus 26. 9. 2012 15:54

A prosím mám stále velké dilema ... koupit Canon 40D, nebo nikon D200? Prosím o rady, tipy.
melanus
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků