Fotenie deti - zkradlovka bazar do 12.000kc

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod soad1981 14. 9. 2012 15:00

Zdravim,
95% vsetkych mojich fotiek su fotky deti pri hrani fotene zo vzdialenosti 2-4m.
Mam kompakt EX1, s ktorym som max spokojny (vramci jeho moznosti), ale na deti (tak ako skoro vsetky kompakty) velmi nestaci (zvlast v interieroch sa nedostanem pri ISO 400 pod 1/150s a pri ISO 800 su fotky dost zasumene).
Uvazoval som nad bazarovou zkradlovkou a bazarovym objektivom dohromady do 12.000Kc
Ma zmysel do niecoho takeho vobec investovat? (kedze mam EX1)
soad1981
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 14. 9. 2012 15:57

No jestli ti jde jen o ten nizsi sum, tak by se dala koupit i bezzrcadlovka a to mozna i nova za tuhle cenu.

Par nastrelu od boku:
http://www.megapixel.cz/olympus-e-pl3-cerny
http://www.megapixel.cz/nikon-1-j2-cerny-10-30-mm
http://www.megapixel.cz/panasonic-lumix ... y-14-42-mm
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod honcka 14. 9. 2012 17:26

je otazka, nakolik si od toho samsungu pomuze, ze ten ma objektiv F 1,8-2,4, zatimco 14-42 je f/3,5-5,6
Blackberry Passport
Pentax K-r + Pentax 17-70 F4 + Pentax 35 F2.4 + Metz MB50
honcka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 14. 9. 2012 19:03

To je pravda, nicmene ani u jedno z vypsanych modelu neni, narozdil od EX1, iso1600-3200 problem.
Svetelny objektiv pro DSLR zase neco stoji, klidne bych doporucil Nikkor 35/1.8G, ale je otazkou, na co ho pak nasadit, starsi DSLR na tom nejsou se sumem moc dobre, ikdyz me se charakter sumu takoveho Nikonu D200 dokonce libi.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 14. 9. 2012 22:24

Petře, s tím ISO jsi optimista... Mezi námi, jestli mu nevadí rychlost ostření, nebylo by rozumné koupit blesk? Levnější než koupě nového foťáku určitě...

ovšem, zrovna jsem našel toto - asi se to moc neohřeje http://paladix.cz/bazar/index.php?adid=212206
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 15. 9. 2012 11:01

Proc optimista?

Obrázek

Blesk resenim urcite muze byt, ale fotky ztrati prirozene nasviceni.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 17. 9. 2012 02:01

v reálu je maximum ISO800, se svým NX200 raději ani tak vysoko nechodím, taky přiložím obrázky :-) z toho dolního srovnání na ISO1600 je vidět, že se povedl 16mpix snímač m4/3, v kontextu s oznámením Olympusu EP-M2 v setu s 14-42 za 400€ by to mohla být dobrá volba.
ISO800.jpg
ISO800.jpg (76.39 ) Zobrazeno 1756 krát

ISO1600.jpg
ISO1600.jpg (88.94 ) Zobrazeno 1752 krát
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 17. 9. 2012 07:06

A z jakeho duvodu ukazujes RAW? Mas snad dojem, ze tazatel patri do skupiny uzivatelu, kteri fotografuji do RAW? Ja tedy ne, ale treba se pletu.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 17. 9. 2012 09:25

To jsme se Petře nepochopili, nemyslím že každý musí pálit do RAWu, jen mám dojem, že z těch ukázek RAWu jsou lépe vidět limity snímačů, navíc posuzovat ztrátu detailů na studiové fotce není totéž, jako na "normálním" záběru - je ale klidně možné, že jsem jenom příliš náročný, i s D7000 jsem jen zřídka lezl na ISO1600...
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod soad1981 17. 9. 2012 09:43

Do RAWu samozrejme nefotim.

Som laik no predpokladam, ze mi kvalitnejsie vyssie iso ale s horsou svetelnostou(3.5 u Olympus E-PL3) zrejme nepomoze ... skusal som vyssie zmienovany Olympus v kamennom obchode a iso muselo byt hodne vysoke, aby som dosiahol dostatocne kratky cas na zosnimanie trochu rychlejsieho pohybu a to ostrenie tiez nebolo nejake rychle(zdalo sa mi pomalsie ako u EX1) takze fotit deti s tym velmi podla mna nepojde.

Co sa tyka blesku, tak to hned zavrhujem lebo s bleskom deti vzdy len odozeniem a uz sa nechcu viac fotit ... a tie zmrastene tvare ocakavajuce zablesk na fotkach tiez nevyzeraju dobre :-)
soad1981
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod reign 17. 9. 2012 12:17

i když rozdíl světelnosti je značný, tak v ISO ještě větší, ale finální propast je možná spíše ďolík, to máš recht. Jestli chceš v tomto ohledu ne posun, ale skok, jdi do toho Nikonu, co jsem ti postnul prve - je to nejlepší APS-C snímač, seťák kreslí v poho a má velmi dobrou stabilizaci. Supr je i to, že Nikon DSLR ostří u videa, sice hůř než CSC foťáky, ale lepší než nic. Výklopný displej taky není k zahození. Jinak, jestli se ti zdál AF na EPL3 pomalý, tak to se ti opravdu jenom zdál, nebo byly nějaké prapodivné podmínky, je to premiant, AF má supr rychlý.

resp. vyprdni se na bazar, tady máš link na solidní obchod, je to za 12500 z oficiální české distribuce, tzn. s kuponem na 4 čištění snímače zdarma (v hodnotě 2000,-Kč) http://www.elektroplus.cz/568-zrcadlovk ... na-zdarma/
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 17. 9. 2012 18:57

reign: se mrkni na porovnani na te studiove scene s kartami, latkou atd. J1 ma uplne v pohode zachovanou kresbu i na iso1600 v defaultnim jpegu. A to se divame na stoprocentni vyrezy. Nevim tedy jak ty, ale ja bezne tisknu max. 30x20cm a drtiva vetsina dovolenkovych fotek vetsiny lidi nespatri vetsi format nez 10x15cm, pripadne prohlizeni na monitoru/TV s rozlisenim nepresahujici 2Mpix. Budme realisti ;)
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 17. 9. 2012 19:12

Já se opravdu koukám na velkou část fotek v plném rozlišení, proto je u mně i ISO400 vzácnost :-)
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 17. 9. 2012 19:54

Co si pod tim mam predstavit? Ptam se, nebot mi visi na platne fotka z D50 na iso800 s delsi stranou 120cm a rozhodne to neni kvalitativni prusvih, tak abych mel predstavu o tom, co pro koho znamena "v plnem rozliseni", nebot to jaksi neni tiskarsky termin ;)
Petr Luňák
Návštěvník