S95 vs LX5

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Dedej 19. 7. 2012 08:10

Zdravím, prosím o radu ohledně výběru foťáku. Mám dva favority a nemůžu se mezi nima rozhodnout.
http://www.alza.cz/canon-powershot-s95- ... 184432.htm
http://www.alza.cz/panasonic-lumix-dmc- ... 180253.htm

Chci to hlavně na focení v interiéru. Fotit bych chtěla hlavně moje čiperný zvířátka, který chvíli neposedí. Ten canon mi je sympatickej, ale trochu se bojím, že nebude ty moje čipery vůbec stíhat. S manuálem si vyhraju ráda, takže focení na automatiku moc neužiju.

Pak jsem taky pokukovala po tomhle foťáčku: http://www.alza.cz/canon-powershot-g12-d188223.htm

Prosím, prosím o radu. Hlavně bych chtěla vědět jak je to u té s95 s rychlostí.

Děkuju
Dedej
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Odar 19. 7. 2012 08:19

Mam LX5, ale pockal by som uz na LX7 viewtopic.php?p=8963737#p8963737 Cosi si priplatis, ale dostanes lepsiu svetelnost, co prave v interieroch uvitas.
Odar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daf 19. 7. 2012 08:33

Co se týče ostření v pohybu, jsou na tom všechny kompakty bídně. Teoreticky, by moh stíhat nějáký Ricoh, nebo Nikon J1. To jsou fotoaparáty, které při kontinuálním ostření používají fázové senzory podobně jako zrcadlovka.
Jinak LX5 bude kvůli světelnějšímu objektivu znatelně lépe použitelný v interiéru. S95 umí fotit také pěkně, ale jakmile člověk zazůmuje, jde světelnost do háje.
Daf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dedej 19. 7. 2012 14:54

Děkuju za odpovědi. A jen tak pro zajímavost má někdo zkušenost s rychlostí té s95?
Já nevím, když koukám na nějaký recenze a vidím fotky z těhle dvou foťáků, tak se mi ty z s95 líbí víc. Ale je fakt, že jsem našla jen málo fotek z LX5.
Dedej
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rattus rattus 19. 7. 2012 15:46

Samsung EX2F . Papírově se LX7 vyrovná. A částečně ho předčí
Rattus rattus
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dedej 19. 7. 2012 16:58

no tej je hezkej, ale už ta cena LX5 je na hraně. Víc už za foťák dát fakt nechci.
Dedej
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rattus rattus 19. 7. 2012 18:59

Ještě nevíš kolik bude stát
Rattus rattus
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daf 19. 7. 2012 21:19

Mám S95. S rychlostí ostření je to bída (ve srovnání se zrcadlovkou). Trofnu si ale říct, že konkurence na tom bude podobně. Na focení převážne v exteriéru S95 doporučím. Do interiéru to chce co nejlepší světelnost. Tu má LX5 lepší než S95. Sice bude ostřit podobně pomalu, ale alespoň nebude tolik šumět ;)
Daf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 19. 7. 2012 23:02

Daf píše:S rychlostí ostření je to bída (ve srovnání se zrcadlovkou). Trofnu si ale říct, že konkurence na tom bude podobně.
vobec nie. Podla coho si to vydedukoval?

Ja si zase trufam povedat ze je to najpomalsi profikompakt dneska. Nepriame dokazy:
- dnesne bezzrkadlovky vedia rychlo zaostrovat: niektore maju najrychlejsie zaostrovanie (S-AF), no G1X zaostruje stale pomaly ako stary kompakt
- merania rychlosti na imaging-resources jasne dokazuju ze Canon kompakty maju dnes najpomalsie ostrenie a reakciu na spust

Daf píše:Co se týče ostření v pohybu, jsou na tom všechny kompakty bídně.
novovoznameny Panasonic LX7 zvlada s priebeznym zaostrovanim 6fps .. zda sa ti to malo?

Urcite sa oplati priplatit si...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 20. 7. 2012 00:09

"novovoznameny Panasonic LX7 zvlada s priebeznym zaostrovanim 6fps .. zda sa ti to malo?"

Ono by to nebylo malo, kdyby to nefungovalo jen "na papiru".
O to co je CDAF presnejsi nez PDAF, o to je zas pomalejsi. To neni teorie, nybrz praxe.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 20. 7. 2012 07:36

Kedy si naposledy fotil C-AF kontinualnym snimanim s LX7 ked hovoris o praxi? ;-)

Ja tomu udaju verim: je oficialna specifikacia, nie je vycucany z prsta.
Da sa preverit .. a urcite to recenzenti urobia.
(stare kompakty toto v specifikaciach vobec nemaju: asi sa nebolo cim chvalit)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daf 20. 7. 2012 07:37

Ganec: Nějak nechápu tvou reakci. Tady se vybírá kompakt s malým čipem, bezzrcadlovky sem netahej, je to jiná kategorie. Jinak to, že LX7 umí 6fps je hezké, ale nic to nevypovídá o tom, jak rychle dokáže průběžně přeostřovat. Já si troufnu říct, že žádný profi kompakt nemá dostatečně rychlé průběžné zaostřování, ale pokud ty o nějakém víš, tak sem s ním.
Daf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 20. 7. 2012 08:43

na jednu stranu je pravděpodobné, že se rychleji zpracují data z menšího snímače,tím by i byla naděje na rychlejší ostření, ale nevěřím, že by Panasonic dal takovou podpásovku svým CSC foťákům. Nedávno takhle nadějně vypadal Olympus OM a Martin Kozák tady psal z vlastní zkušenosti o podstatně horší realitě. Nechme se překvapit, chtěli bychom pak LX7 asi všichni, ovšem je dobré hlídat si hranici mezi optimismem a naivitou.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 20. 7. 2012 09:01

ospravedlňujem sa, podľa ich oficiálneho press releasu zvláda len 5 fps

Daf píše:Jinak to, že LX7 umí 6fps je hezké, ale nic to nevypovídá o tom, jak rychle dokáže průběžně přeostřovat.
praveze to je rychlost s preostrovanim. Bez neho dokaze 11 fps!
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rousini 20. 7. 2012 09:06

Já bych to nehnal zase do extrému. Spousta z nás fotila svoje děcka Practikama nebo Zenitama. Jak se tam ostřilo, kolik to dělalo FPS a jak nám pomáhala automatika? A máme fotky? Máme!
Takže bych z toho nedělal kovbojku a vybral něco s dobrou světelností do interiéru a možností adekvátně volit kratší čas pro eliminaci pohybové neostrosti.
Myslím, že bys neměla opomíjet ani Olympus XZ-1, zadarmo je teď Samsung EX1, ale tam nevím, jak je ůspěšná ona rychlost ostření.
Koneckonců digitály jsou cvakátka, naboucháš mraky snímků a i kdybys jich 3/4 vyhodila, tak jich pořád může kupa zůstat.
rousini
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků