Je koupě Tamron SP 17-50 mm F 2,8 XR Di II VC dobrá volba?

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Tomash. 6. 7. 2012 17:07

takže v kombinaci s mejma rukama je založeno na prů*er. Myslím, že při koupi foťáku půjdu do kombinace 18-105 a 35.1,8 a holt si budu muset popoběhnout. Měl jsem tenhle Tamron na Canonu 350D ale to byl ten nejstarší typ a běhal celkem fajn ale tyhle potvory s motorkem pro Nikon se jeví jaksi podivně :-(
Tomash.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hamk 7. 7. 2012 06:40

phamon píše:Hamk:
Nevim, zda-li Nikkor 16-85 je to prave orechove pro foceni svateb. Mam ho na tele D7000. Na AF na ohnisku 16 mm ma frontfocus, na ohnisku 85 backfocus. Jemne serizeni nepomuze, maximalne ho mohu nastavit spravne na 85 mm. Navic na AF pri ohnisku 16 mm neni vubec schopny zaostrit na vzdalenost cca 1,5 m. Bud se zaostri na cca 80 cm nebo na cca 3 m. Je sice fakt, ze mi to prakticky zatim moc nevadilo, svatbu jsem zatim nefotil, ale pripada mi to divne. Na ruznych diskuzich jsem se docetl, ze to je u tohoto objektivu normalni. Proto jsem se zatim neodhodlal poslat jej do servisu. A taky proto, ze nejsu z Prahy. Co se tyce ostrosti, je skvely.


A myslíš, že kdyby jsi dal objektiv do servisu Nikon na seřízení BF a FF, že by to poté nepomohlo ? A jak je na tom s přesností zaostření ? Tento objektiv se asi v zaostření nemýlí že ?
Hamk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kentus 7. 7. 2012 10:15

Do servisu Nikonu bych asi po playerových zkušenostech v životě nic nedal :D
kentus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PavelW. 7. 7. 2012 11:30

Jaký je to příběh? Bez servisu, nemá smysl značku kupovat, takže pouze Canon?
PavelW.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hamk 7. 7. 2012 11:49

Néé, Nikon !! Ale dosti bylo flamu .. :)
Hamk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod phamon 9. 7. 2012 12:50

Hamk:
Kdyz nastavim jemne serizeni na 85ti mm tak se s tim fotit da (na dlouhych ohniscich ostri presne), i kdyz objektiv ma na sirokem ohnisku frontfocus. Vzhledem k hloubce ostrosti to tak nevadi, ale neni to uplne ono. Tak nejak jsem se s tim smiril a do servisu jej posilat nehodlam. Po precteni nekolika for se zkusenostmi se servisem, a to nejen v CR, se do toho poustet zatim nebudu. Mozna je to vlastnost modernich zoomovych objektivu, ze potrebuji na kazdem konci rozsahu nastavit jinak AF. U Canonu 5D MK III je, pokud se nemylim, moznost v jemnem nastaveni AF, objektiv nastavit na dlouhem i sirokem konci.
phamon
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 9. 7. 2012 13:22

Ja vim cim to je, objektiv je v tom z 90 procent nevinne.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hamk 9. 7. 2012 13:32

Tak mi to prosím pověz čím myslíš že to je. Každý názor mě zajímá ;-)
Hamk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 9. 7. 2012 13:44

Jsou jen dve moznosti, objektiv jsem z 90 procent vyloucil. Vic se k tomu vyjadrovat nebudu.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozakm 9. 7. 2012 13:57

Já taky vím, čím to je, ale jsem taky svině a taky vám to neřeknu :D
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hamk 9. 7. 2012 14:12

Tak proč ztrácíte drahocené vteřiny psaním příspěvku, bez jakékoliv obsahové hodnoty k tomuto tématu ? :tleskani

No nic: Jedna z možností by byla neostrost na fotografii způsobená delším časem závěrky ? Nebo zhoršenou kresbou použitím nejmneší clony objektivu f2.8. Nebo dále FF/BF objektivu, či překomponování snímku po zaostření na středový ostřící bod ? Již jsem psal výše, že u jiných objektivů Nikon, které mám, tento problém nemám.. Zaznamenal jsem jej jen u tohoto Tamrona. O co jinak se sním musí zacházet, než s Nikon objektivy, aby ostřil stejně jako oni ?

Trefil jsem se zde výše alespoň do jedné možnosti ? :-)
Hamk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 9. 7. 2012 14:15

Netuším, mně to jen nedalo a musel jsem žertovně reagovat :)
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hamk 9. 7. 2012 14:22

Aha, tak to jo 8-P
Hamk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 9. 7. 2012 14:38

Ja jsem reagoval na prispevek nade mnou, tj. od phamona a jeho problem s ostrenim u 16-85 v kombinaci s D7000.

Mam li se vyjadrit k tematu, tak koupe Tamronu 17-50/2.8 VC podle meho nazoru dobra volba neni, nebot je opticky horsi, nez verze bez VC, idealne pak bez vlastniho ostreni (tj. nahon z tela), kde mi nejsou znamy zadne problemy s FF/BF, narozdil od verzi s vlastnim ostrenim.
Minuly tyden mi zrovna spadl na ulici na zem a krom nehezkych vrypu v predni cocce se mu nic nestalo. Hadam, ze kdyby mel vlastni ostrici motor, uz by to asi takovy "happyend" nebyl.
Obrázek
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hamk 10. 7. 2012 11:25

V pohodě. No, já jsem koupil verzi bez VC, ale s vlstním motorkem. Opticky je super, už od f2.8, když dobře zaostří. Ale mrzí mě, že se na něj nemůžu 100% spolehnout. Nyní snad jen se poohlédnou po použitém Nikon 17-50 f2.8. Taky jsem uvažoval už před tím nad 24-75mm nebo něčem podobném, jenže se dosti bojím, že by mi chybělo krátké ohnisko, obzvláště na cropu. To bych poté musel investovat do další prachy do širokáče... :hm
Hamk
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků