Sony do 10 000,-

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod riderhenry 30. 6. 2012 18:43

Zdravím všechny!

Sestra byla obdarována poukázkou na nákup v Sony (proto to omezení na jedinou značkou) a ráda by pořídila lepší foťák, než vysloužilý Olympus. Jelikož v rodině není nikdo ani náznakem fotograf, rád bych se na vás obrátil s prosbou o radu, jaký foťák v cenovém rozmezí zhruba 8 - 10 000 této značky koupit? Pokusil bych se jako laik poskládat i nějaké základní požadavky. Určitě možnost všestranného použití, nejlépe včetně nahrávání slušného videa. Foťák by měl zastávat funkci běžného rodinného fotoaparátu, tzn. oslavy, dovolené + časem možná (bude-li mě to bavit tak, jak bych rád) amatérské focení auto/moto (závody, statické atd.). Z toho důvodu by byly asi vhodnější i menši rozměry, nicméně tomu bych výběr nerad úplně podřazoval - raději se omezit v tomto směru než jinak...

Osobně se mi docela zalíbil SONY NEX-C3K/S. Velice mě láká možnost do budoucna přikoupit další objektivy, na druhou stranu řešení blesku, který není integrovaný ale musí se vždy šroubovat, mi nepřijde nejvhodnější.

Mockrát všem děkuji za rady! ;-)
riderhenry
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod player 30. 6. 2012 20:53

Domnivam se, ze si vybral dobre a obrazove kvalitnejsi fotak tezko pohledat. Nejaky ten HX20 je sice mensi, ma supr dupr ultra mega giga zoom, ale co z toho, kdyz z toho leze 18 megarozpatlancu, kteri si troufale rikaji pixely ;)
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T-Lama 30. 6. 2012 21:48

U Sony za tyhle peníze není prakticky žádný výběr a NEX-C3 má tak minimalistické ovládání, že nakonec možná ještě budete rádi, že máte ten vysloužilý Olympus.. :nenapadne
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rattus rattus 30. 6. 2012 21:54

Co je to minimalistické ovládání?
Rattus rattus
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 30. 6. 2012 22:02

Minimum čudlíků.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Rattus rattus 30. 6. 2012 22:13

Někomu to nevadí.
Rattus rattus
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod riderhenry 30. 6. 2012 22:26

Děkuji za odpovědi! Mám zrovna rozečtenou jednu recenzi, kde právě ergonomie byla zmiňována jako největší nevýhoda, společně s horším objektivem a obecně špatnou nabídkou objektivů Sony, které nejsou moc kvalitní a navíc jsou velice drahé. Nicméně údajně chystají novou generaci, ale kdo ví...

-- 1. 7. 2012 00:11 --

K tomu minimalistickému ovládání - je dost pravděpodobně, že většinu fotek bude foťák fotit na automatiku, takže zrovna tento zápor by nemusel být v našem případě až tak citelný. Na ten HX20V jsem se díval taky a musím říct, že i přes chválu v recenzi se mi fotky dvakrát nelíbily, alespoň v porovnání s NEX-C3. A to stojí prakticky stejně...
riderhenry
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rattus rattus 1. 7. 2012 06:36

Fotit na automatiku není žádná ostuda. Kolikrát to ani jinak nejde. Někdy není čas něco nastavovat.
Rattus rattus
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 1. 7. 2012 08:12

HX20V má na ministurním snímacím čipu 18 megapixelů. Tady je fyzika jasná, to prostě za současného stavu snímací techniky nemůže dělat technicky dobré fotky. Jakž takž použitelné maximum pro tuto velikost je tak 12 MPx.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Rattus rattus 1. 7. 2012 08:18

A naprosto dostačující je 7Mpix. . I pro ořez na výšku. Jakým % poměrem se podílí chip na ceně fotoaparátu? Kdy výrobci začnou vyrábět normální levné kompakty s větším chipem ,aby mobil maniaci už konečně přestali otravovat z Nokií N 8 a 808? Asi to chtějí pohřbít a kupte si foťák od 10000kč
Rattus rattus
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod riderhenry 1. 7. 2012 09:19

Tak HX20V bych já klidně už z výběru vyřadil, když ho postavím vedle NEX-C3. Nebo existuje nějaká výhoda, kromě velikosti, kterou nevidím a má smysl o něm proto uvažovat?
riderhenry
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rattus rattus 1. 7. 2012 10:34

EX 1 má VGA video.
Rattus rattus
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků