Zrcadlovka: Jakou koupit v ceně 20-30tis.?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 3. 6. 2012 16:21

K tej úvahe dodám len toľko, že u Canonu som začínal s 40D a sklom 70-200/2,8L ...ako jediné mi slúžilo asi rok, než som došetril ďalšie objektívy... (mal som požičaný aj 400D, no to bola na šport tragédia v porovnaní s 40D - ten mám dodnes, aj keď len v skrini ako zálohu).
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod antoninn 3. 6. 2012 20:40

<off topic>
Ganec: podle mého názoru ani tobě a ani nikomu jinému moc nepřísluší hodnotit, co vedlo autora vlákna k tomu, že chce zrcadlovku a jestli ví nebo neví o alternativách. Prostě zadání je jasné - zrcadlovka mezi 20-30kKč. Je to jako bys radil na webu o kupování aut těm, co chtějí auto na ježdění po městě, že je pro tyhle účely možné alternativně pořídit třeba skútr.
</off-topic>

Já jsem řešil stejné dilema před dvěma roky, pak jsem to vyřešil tak, že jsem pořídil Canon EOS 500D s objektivem Sigma 17-70 2,8-4 a následně po čase dokoupil ještě Tamron 70-300. Pak jsem si v jedné fotosoutěži vyhrál Canon EOS 600D, nicméně nebýt toho, tak tu 500D používám klidně dál, byl jsem s ní spokojený. Jinými slovy obecně řečeno, se svým rozpočtem (stejným jako autor tohoto vlákna) jsem tehdy šel cestou ne-setového dražšího objektivu i za cenu toho, že musím případně udělat kompromis při koupi těla. Tohle je podle mě jediný způsob, jak si pořídit dobrý základ, který má potenciál pro další rozšiřování v případě, že se focením budu chtít nadále zabývat a současně je možné se ho jednodušeji zbavit, pokud zjistím, že dál fotit nechci.
antoninn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod honzinulanek 3. 6. 2012 21:55

konečně někdo normální. některým diskutérům by se měla založit ohrádka, kde by si mohli mlít tu svou.
honzinulanek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 3. 6. 2012 22:46

antoninn píše:Prostě zadání je jasné - zrcadlovka mezi 20-30kKč.
zadanie vobec nie je jasne. Patri do tejto kategorie aj Sony SLT?
frymi, co si pod pojmom "zrkadlovka" predstavujes?
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cappi_206A 4. 6. 2012 02:35

Mě přijde, že autor topicu je tu tam a my zas dočůráváme dál a dál :lol:
ig: martincapal
Cappi_206A
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 4. 6. 2012 06:56

Koukal jsem na paladix a Nikkor 17-55 jsem nenašel pod 18000, ale po mé zkušenosti s 16-85 bych těch peněz nelitoval. Obdobný Canon 17-55/2,8 IS se dá pořídit za 16000, někdy i méně, takže v případě sympatií ke Canonu by to mohl být snad dobrý dělník...
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod frymi 28. 6. 2012 06:54

Díky všem za názory. Rozhodnutí padlo na CANON:

CANON EOS 600D (22.490,-Kč)
+ objektiv EF-S 18-55 IS
+ objektiv EF-S 55-250
+ karta Secure Digital 3.0 - SDHC, 16 GB
(vše bylo v nabídce jako komplet)

První dojemy při focení:
Jako začátečník musím říci, že kvalita fotek je nesrovnatelná s předchozími výsledky DF. Obsluha je perfektní. Focení v interiéru je bezvadné (omezení šumu je vynikající). Do ruky padne dobře. Možná by se dalo vybrat něco lepšího, ale vzhledem k předchozím DF a mým foto-zkušenostem je vybraný model nádhera ;-)
frymi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ganec 28. 6. 2012 09:42

to sa dalo ocakavat:
- kedze chces fotit deti v pohybe -> diskusia sa pohla smerom k rychlejsim objektivom => mas zakladaky
(~ rychlost zaostrenia a kvalita porovnatelna so svetelnymi profikompaktami)
- kvoli foteniu v interieri -> sa CaNikonaci hadali o svetelnych zoomoch => vybral si si (nesvetelny) DZ kit
- s tym ze Nikon je dnes lepsia volba (lebo novsie Canony su horsie ako stare) sa zhodli vsetci
- 600D bola spomenuta len v suvislosti, ze ju volakto dostal zadarmo, inak to pre neho bola zbytocnost
=> to by som rad vedel co ta viedlo k tejto volbe a v com ti tato diskusia pomohla

PS: samozrejme ze prve dojmy su pozitivne - ved "nova metla dobre metie"
(urcite by si bol nadseny s hocicim nad 10000)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kentus 28. 6. 2012 10:33

Ganec: Prosimtě, i 600D se seťákem rozseká libovolnou bezzrcadlovku nebo kompakt v rychlosti a přesnosti kontinuálního ostření na kousky. Tak tady nekecej. No v ostatním máš překvapivě pravdu. Taky nechápu výběr 600D.
kentus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Cappi_206A 28. 6. 2012 15:27

No já fotil PENem a nenadchlo mě to. Kamarád si pořídil kit za 14k. Sice to mělo dost saturovaný barvy než mé 20D - takže pouze otázka nastavení, doladění, ale ten šum z toho 16Mpx, eh... Vyjma toho že se to musí držet oběma rukama a jednou rukou to divně přepadává dopředu, protože grip ten foťák neslyšel. To jen říkám, že jsem byl nemile překvapen. Každý volí, na co má chuť :)
ig: martincapal
Cappi_206A
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 9. 8. 2012 19:47

tak poprve: Olympus kit za 14k je lowend a nema 16MPix, ale len 12
Pouziva este stary senzor. 16M senzor v OM-D je uz lepsi (alebo 16M senzory Panasonicov)

porduhe: jedine 2 lowendove modely (E-PL3 alebo E-PM1) nemaju grip. Vsetky ostatne ho maju.
A aj na tieto sa da grip dokupit: Richard Franiec grip coming soon for Olympus PEN E-PL3

potretie: sum je zavisly od procesingu, ale aj tak sa s tym da nieco robit:
1) vypni zosvetlovanie tienov (nastav "Gradation" na "Normal" z moznosti "Auto") - to samotne staci aby sum uz nebol rusivy
2) zvys si kontrast (mozes aj saturaciu)
3) mozes nastavit mierne preexponovavanie
=> a dostanes porovnatelne zabery ako z Canonov

Bratovi som nechal moj starsi E-P1 a ma ho takto nastaveny lebo je na to tak zvyknuty.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků