Zrcadlovka: Jakou koupit v ceně 20-30tis.?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod reign 2. 6. 2012 08:07

obyčejně tady točíme Nikony, páč výstup mají prostě lepší... Ptal jsi se na zkušenosti s objektivy - takže ty moje (budu psát o setových zoomech) jsou takovéto: cenový king 18-105 - klady jsou parádní rozsah, vynikající stabilizace, velmi dobrá obrazová kvalita, to vše za solidní cenu - v bazaru do 5k. Nevýhody- plastové zpracování zakončené plastovým bajonetem (to ale člověk vsákne) a jediná opravdová nevýhoda - pomalý, opravdu pomalý, takže rychlejší děj je oříšek. S krátkým zoomem 18-55 bych řekl že velmi mírně stoupne jak obrazová kvalita, tak rychlost. Dlouho jsem byl unešený ze skla 16-85... Klady: perfektní rozsah, sklo, které člověk nerad sundává, zpracování na vysoké úrovni (a je to znát i na váze :-) ) přenos kontrastu a barev parádní, ostrost jakbysmet, opět super stabilizace, no a hlavně ta rychlost, to je oproti 18-105 skok z Kansasu přes králíčí noru. Nevýhody: cena je vyšší, v bazaru moc nejsou, momentálně snad ani v obchodech, nevím (já ho koupil jetej v perfektním stavu se třemi filtry nejvyšší řady B+W za 10k, cena jako fík). Největší nevýhoda - tady se snažím pouze zkloubit své výsledky s moudrem vyčteným z diskusí - ta rychlost... Neostří tak přesně, jako 18-105, myslím že to psal ggrand, nevím, že na vině je strmější zpřevodování malého AF motorku. Já už svůj set D7000+16-85 prodal a zpětně neurčím, kde byla chyba- Player měl na stejném těle pro změnu problém s AF, takže neposoudím, zda bylo na vině tělo, či sklo, ale každopádně při zevrubném prozkoumání fotek v plném rozlišení musím říct, že ostřejší fotky jsem měl ze starého D40+18-105.
Prostě, seťák na Nikon je oříšek - 18-105 je obrazově super, ale pomalý, 16-85 (můj kus a nevím kolik dalších) je sice papírově a výstupem naprostá pecka, ale potenciálně nepřesný.
Papírově vypadá naprosto super, co ti doporučil Cappi, v tom je síla Canonu - dostupná FF skla, co jsem koukal, tak 24-70/2,8 se dá koupit do 20k a to je bomba. Kámoš měl 40D a do ruky pecka, ztrátu v parametrech bys dohonil tím sklem. Nevím, chce to vyzkoušet, mně se třeba zatraceně líbí pleťovka Nikonu a kdybych se vracel k DSLR, lákal by mně D90, nebo D5100 (sice plastový, ale se super obrazem). Ovšem to L-ko 24-70/2,8 stojí minimálně za vyzkoušení, obraz bude určitě výborný a ostření svižné, obdoba u NIkonu bude možná lepší, ale cenu na bazaru raději ani nehledej. No a když půjdeš do Canonu, tak časem -až tě to chytne- můžeš poměrně bezbolestně absolvovat přechod na FF, minimálně do začátku budeš mít parádní sklo.
Na straně Nikonu je pár pevných, cenově dostupných skel - 35/1,8 AF-S, 50/1,8 AF-S, 85/1,8 AF-S za které dáš v součtu o malinko víc, než co za onen Canon 24-70/2,8 - ovšemže výstup bude absolutně jinde, jenom ti chybí nějaký ten seťák a musíš čendžovat skla. Jo, ještě jsme nezmínili nikdo nutnost investice do osvětlení - na produktové foto si s vestavěným bleskem foťáku nevystačíš.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod honzinulanek 2. 6. 2012 08:54

hezky jsi to napsal.
Jen bych dodal, že to, na co to autor vlákna potřebuje, nebude vyžadovat nějakou super hyper kvalitu obrazu, na jeho místě koupím něco jako Nikon D5100+18-105 - tělo super, objektiv pro účely dostačuje bohatě. Pak bych koupil nějaké světla/pozadí na produktovku a hotovo. Do budgetu se to vleze sakumprdum.
Hezká úvaha s canonem a jeho 24-70 "do dvaceti tisíc", leč pak už těžce překračujeme rozpočet pokud je třeba další výbavy na produktovku.
honzinulanek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 2. 6. 2012 11:53

máš pravdu s výhradou - 18-105 nebude dost dobrý na focení dětí v pohybu, bude dost omezovat pomalostí ostření
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod honzinulanek 2. 6. 2012 13:31

ano, to bude, ale to asi každý objektiv. Mám Nikon 28-70/2.8 a pokud se děti neuklidní, stejně jsou problémy. Nejde jen o zaostření, ale rychlé časy kvůli pohybu atd. Vzhledem k tomu, že se nebavíme o focení Ligy mistrů pro noviny a děti jsou jen jedno z možných témat focení, 18-105 je ideální volba. (ano, samozřejmě že Nikon D4+24-70/2.8 by bylo ideální, ale bavíme se v nějakém rozpočtu).
honzinulanek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Cappi_206A 2. 6. 2012 13:47

reign: zajímavý návrh od Nikonu, určitě si vybere

Napsal že chce zrcadlo. Dá mu to také zcela jiný pocit, že když bude držet plastové mýdlo. Tedy výběr ze systémů, co mu sedne, co mu bude sympatičtější.

Já si více stojím za volbou pořádného skla. Vím co fotil kamarád s Canonem 350D a 70-200L/2.8 a z toho by sis sedl na zadek. Takže nějaké hodně schůdnější tělo. Ty máš rozpočet naprosto nádherný. Opravdu bych zůstal u 40D/50D. A zbytek, to tvé eso v rukávu bych proměnil za velmi super sklo 24-70L/2.8 USM. USM ostření tě nezklame. Já měl kdysi taky nemalý rozpočet, o pár tisíc ale nižší. A opravdu mým tahem jsem si nepomohl - 50D a Tamron 17-50/2.8. Kdybych býval přemýšlel a ještě počkal a našetřil. 40D a Lko bych sehnal. Byť třeba 24-105, které je levnější ještě. Ale mými chybami tě nechci zatěžovat :)

Podobně by ses mohl zařídit i u Nikonu, jen to dá více zabrat. A troufám si říci, že ekvivalent skla neseženeš snadno.

PS Honza, prej nevyžaduje kvalitu, ty bys raději byl se 7D a seťákem? ... A tady se ale v rozpočtu opravdu bavíme. Chceš se mnou počítat?
ig: martincapal
Cappi_206A
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 2. 6. 2012 13:59

Cappi: já bych taky minimálně vyzkoušel tu tvoji variantu, to sklo je za hubičku a výstup z 40D se mi líbil, dost nerozumím měřením na DXO, protože by měl teoreticky dost šumět, ale buď jsem slepej, nebo ten charakter šumu prostě neruší - ISO800 bod na bod pěkný. Já třeba chyby AF D7000+16-85 zjistil fakt až po prodeji (nebyl to brutus, ale v té třídě si myslím neodpustitelné) a právě AF bych viděl jako nejsilnější zbraň tvého návrhu, rychlost se spolehlivostí je důležitější, než snové ISO a DR, pro mně teda určitě. Sestavy Nikon D5100 (nebo D90) + 18-105 bych viděl zase jako nejvýhodnější v případě nákupu nové techniky.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ggrand 2. 6. 2012 14:17

Otázka : Proč pořád někdo cpe kusově kudewsky variabilní, těžký a opticky ne zas tak povedený objektiv původně určený pro FF na APSC tělo, když za stejné či spíše menší peníze lze pořídit 17-55/2,8IS , který je opticky přece jenom jinde, má bonus stabilizace a hlavně použitelnější rozsah?
Nějaký přechod na FF nemusí nikoho zatěžovat. Stejně po přechodu na FF může zjistit, že objektiv nestíhá nebo mu nesedí rozsah. To jsou dycky nesmyslné plky lidí, co nepřešli na větší formát.
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Cappi_206A 2. 6. 2012 14:22

ggrand: Opravdu je to tak špatné, že to nepodá i tak lepší výsledky? Kamarád používá na APS-H/C a výstupy jsou nádherné. Cenově nevím, jak vychází 17-55/2.8 z druhé ruky. Pokud se vejde, proč ne.

K ISO šumu se asi moc vyjádřit nemohu, co je lepší/horší. Naučil jsem se s tím žít a i to vyhledávám občas. Líbí se mi to. Teoreticky má 40D šumět méně než 50D. Je to velký rozdíl v hustotě Mpx. Takže jsi asi viděl dobře. Já většinou fotím do 3200 a nestarám se moc. Pokud dávám do BW, ještě šum přidám.

Je fakt, že nováček jde ze začátku po nové technice, něvěří tomu zprvu. Tedy pokud nešmelí i ostatní věci. Proto by měl tady brouzdat a číst a ujistit se, že na tom není nic špatného. Fotografové, většina, nejsou prasata a nezacházejí s tím nějak špatně. Paladix.cz má slušné jméno.

Nákup nové techniky je taky možnost, ale když vidím ty nebe a ty dudy. A rve to srdce i oko, když nádherné sklo člověk vymění za záklaďák. Byť praktičtějším/univerzálnějším rozsahem.
ig: martincapal
Cappi_206A
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ggrand 2. 6. 2012 16:12

Cappi : Tak z Juzaphoto : " That said, I have some doubts about the 24-70 I have tested - can it be actually that bad? Or is it a bad copy? The bad copy option would seem the most likely, but some months ago I did another 24-105 vs 24-70 test with another copy of the 24-70, and the results are the same. " "Honestly I am not impressed by the image quality... even at f/4 it is a bit worse than the 24-105. "

Photozone: " It took me 4 (f-o-u-r) samples of the lens to get a good one - please note: "good", not a "great" sample. The first three variants showed rather hefty centering defects which spoiled the results quite a bit. "
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Cappi_206A 2. 6. 2012 16:22

ggrand: Jo to jsem četl něco podobného, nu známý má super kousek a bude se ho zbavovat, tak věřím v obchod :)

Nezbývá snad jen, než si to pořádně otestovat. Pokud si už někdo kupoval nový, drahý objektiv, jistě si ho vyzkoušet a tento neduh mohl vědět. Tedy z druhé ruky by to mohlo být štěstí. A z paladixu, mohou třeba i připomenout, že se jedná o ostrý kousek. Určitě bych si to vyzkoušel.

Každopádně to na jeho jménu moc nepřidává.
Tohle bych měl asi opravit. Kupuje a fotí s tím mnoho profesionálů po celém světě.Je to prostě jen neduh, že si člvoěk musí opatrně vyzkoušet.
ig: martincapal
Cappi_206A
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kentus 2. 6. 2012 20:53

Canon 24-70mm f/2.8L USM má velkou kusovou variabilitu, to není nic neznámého.

K samotnému výběru - asi nebudeš hned potřebovat nějaké lepší tele za rozumné peníze, takže bych volil spíše Nikon než Canon kvůli lepšímu senzoru. D90 + 35mm f/1.8G + 50mm f/1.8G + nějaký stativ, ideálně Manfrotto.
kentus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Cappi_206A 2. 6. 2012 21:32

Jasně lepší senzor a zbytek neNikonního světa je divnej 8-) Tohle neříkej někomu kdo kupuje něco novýho a nerozumí tomu tak jako ty. Hned ti skočí po číslech, načež by se sám nějak rozhodl.

Možná bych souhlasil s lepší pleťovkou a lehce lepším výstupem na vyšším ISO.
ig: martincapal
Cappi_206A
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ggrand 2. 6. 2012 23:59

Cappi, ještě bys mohl souhlasit s lepším ovládáním, fungujícím autoISO, lepším hledáčkem, možností řídit blesky na dálku bez čehokoliv dalšího potřeba atd.
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 3. 6. 2012 14:40

Cappi_206A píše:Napsal že chce zrcadlo.
zjavne sa vo fotani nevyzna a tak nevie ze ma aj ine moznosti

reign píše:Já třeba chyby AF D7000+16-85 zjistil fakt až po prodeji
:-))

ggrand píše:za stejné či spíše menší peníze lze pořídit 17-55/2,8IS
no to mu potom nezostanu prachy na fotak
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ggrand 3. 6. 2012 15:25

17-55 jde za 16k koupit. Za zbylých 14k pořídí tělo a zbytek.
ggrand
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků