Prosba o radu s výběrem obj. k D7000

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod zower 27. 5. 2012 18:09

Ano to jsem ještě zapomněl dodat k té 30D, že není moje, proto jsem v úvodu psal že si kupuji stoji první DSLR, omluva. Takže tělo fotoaparátu potřebuji stejně, s ovládáním nikonu problém nemám, kamarád má D3000, další D50 s oběma fotoaparáty se mi fotilo dobře, na ovládání jsem si zvykl prakticky okamžitě, šlo mi vlastně o to, jestli nějaký pevný objektiv nepůjde využít na víc druhů focení a odvede víc práce než ten setový, s tím, že další s pevným ohniskem bych dokoupil časem, ale asi to bude lepší vzít nějaký ten "univerzál" a zjistit co u focení preferuji a jaké objektivy bych chtěl koupit.
zower
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod feanoor 27. 5. 2012 18:38

player
To srovnání z Photozone co jsi sem dal, má ale jeden háček. C 70-200/4 je testován na 8 mpx foťáku (350D), kdežto Nikon 70-200/2.8 na 10 mpx (D200). Což je poměrně podstatný rozdíl (20%). Taky si všimni jak u toho Nikonu rychle padá ostrost ke krajům, to se u Canonu nekoná.
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 27. 5. 2012 18:42

daikatana: já bych si jako první sklo koupil k D7000 35-ku a pak 85/1,8 a asi bych si dlouho vystačil :-)

-- 27. 5. 2012 19:43 --

oprava - k D700
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 27. 5. 2012 19:00

Seťák 18-105 je rozsahom určite univerzálnejší, než to najdrahšie pevné sklo, no ak si kúpiš nejaký 35/1,8 tak budeš môcť využiť fotoaparát v horších podmienkach, naučíš sa zaujímavejšie pracovať s HO, viac premýšľať pred samotným cvaknutím a podobne... Na druhej strane si musíš byť vedomý limitov, ktoré s nim zažiješ a aj na základe nich sa rozhodnúť...
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod daikatana_ 27. 5. 2012 19:07

reign píše:daikatana: já bych si jako první sklo koupil k D7000 35-ku a pak 85/1,8 a asi bych si dlouho vystačil :-)

-- 27. 5. 2012 19:43 --

oprava - k D700




No bylo by to nějak tak ideální, ale když je 40 000 absolutní strop, tak se toho moc kupovat nedá :)
https://www.foto-pro.cz
https://www.karlsitretro.com
https://www.youtube.com/channel/UC8W-uMYsZewyFiKl4WrxcXQ
daikatana_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 27. 5. 2012 19:08

feanoor píše:player
To srovnání z Photozone co jsi sem dal, má ale jeden háček. C 70-200/4 je testován na 8 mpx foťáku (350D), kdežto Nikon 70-200/2.8 na 10 mpx (D200). Což je poměrně podstatný rozdíl (20%). Taky si všimni jak u toho Nikonu rychle padá ostrost ke krajům, to se u Canonu nekoná.


Prosim te muj post je vyhradne smerovan ke kentusovi a on moc dobre vi, ktera bije, proto take photozone pouziva jako podklad pro jeho argumentace i presto, ze jsem ho sam (jinde) na rozdilny pocet Mpix. upozornoval. A pokud ctes prispevky cele, tak sis jiste vsiml teto me poznamky, nebo ne?
A to se jedna o prvni verzi Nikkoru, druha je na tom opticky jeste lepe!
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod feanoor 27. 5. 2012 19:13

player
jasně že jsem si všiml...
to by bylo smutný, kdyby novější verze lepší nebyla...
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod player 27. 5. 2012 19:20

V tom pripade nechapu, proc mi sem tahas nejaky kraje, ktery jsou mekci pouze na FF (proto take vznikla verze dve), na APS-C to neni zadny problem, ale to holt z grafu nepoznas, to poznas az z praxe, ktera mnohym zdejsim prispevovatelum ocividne chybi a podle toho to tady take vypada :/
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kentus 27. 5. 2012 19:23

player píše:Tohle je samozrejme blabol, Nikkor zaclonenej na f4 strci Canon hrave do kapsy.

Aha, tak to asi máme každý jiný pohled na ten graf, protože já vidím to, že Nikkor je o něco lepší, ale ne o tolik, aby opodstatnil rozdíl v ceně 40 tisíc. A mimochodem, cokoliv nad druhou linku od shora je excelentní. Matika dělá problém evidentně tobě, protože prostě nechápeš, že na snímači s jiným rozlišením a jiným AA filtrem ty čísla nejsou vůbec směrodatná, ale pouze výška grafu podle linek.
player píše:A tvym argumentem pro dokopurceni K-r pred D3100 bylo, ze na Pentax muzes nasadit hromadu starejch sunek

Opravdu? Ukaž mi post, kde jsem něco takového napsal.
kentus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod feanoor 27. 5. 2012 19:38

player
s tebou je vážně těžká diskuse, i když ti člověk v klidu argumentuje, hned vyskočíš jak čertík z krabičky...
btw když mluvíš o té praxi, zajímalo by mě jaká je tvoje praxe s C 70-200/4 L...
já ho už dva roky mám, tak vím o čem mluvím...
mimochodem, když jsem vzal do ruky ten Nikon 70-300 VR, tak musím konstatovat že zpracováním je proti tomu Canonu šrot...
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod player 27. 5. 2012 19:45

Ze se fakt uz nestydis kentusi. Najednou zacnes argumentovat cenou, pritom si sam zacal mluvit o rozliseni a nakonec je to tak, ze cokoliv nad nejakou linkou je excelentni. Jsem ale rad, ze si to napsal, protoze ted sis bez pardonu nadelal do vlastni kapsy, protoze Nikkor 70-300 VR, o kterem si ty tvrdil, ze jej Canon 70-200/4 zadupe do zeme, je take nad touto linkou a tudiz dle tvych meritek excelentni :lol:

kentus 12. 5. 2012 23:06
A co se týče objektivů, tam ber v úvahu, že na Pentax můžeš pořídit za pár stovek hromadu starších objektivů.


Tebe zrejme bavi se takhle ustavicne ztrapnovat, jinak si to nedovedu vysvetlit.

feanoor : ty mi tu zacnes vykladat, jak ma Nikkor spatny kraje a kdyz ti reknu, ze to neni u APS-C pravda, tak se me zeptas, kolik jsem toho odfotil s Canonem? A jinak si zdravy? :)
Jj, 70-300 VR je desnej srot, mas pravdu:
http://www.youtube.com/watch?v=Z45-xTrDeiE
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod feanoor 27. 5. 2012 20:06

player
Ptal jsem se tě kolik jsi toho nafotil Canonem kvůli tvé narážce "...to poznas az z praxe, ktera mnohym zdejsim prispevovatelum ocividne chybi a podle toho to tady take vypada ..."
Tak ze sebe nedělej víš koho.

Btw radši se starej o svoje zdraví, hlavně duševní, protože takhle bezdůvodně může sprchovat foťák jen ...cenzurováno...
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod player 27. 5. 2012 20:23

feanoor: ano. To, ze rohy na APS-C vykresli stara verze Nikkoru uplne v pohode poznas az z praxe.
Fakt me "bavi", jak se nekteri jedinci snazi strhnout diskusi nekam jinam, kdyz je clovek tkzv. "nachyta" na tom, s cim sami zpocatku prisli. Jeden ironicky potlesk pro vas :tleskani
PS: sprchovani neni bezduvodne, sprchovani dokazuje, jaky je Nikkor 70-300 VR, dle tvych slov, srot :D
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zower 27. 5. 2012 20:39

daikatana_ píše:
reign píše:daikatana: já bych si jako první sklo koupil k D7000 35-ku a pak 85/1,8 a asi bych si dlouho vystačil :-)

-- 27. 5. 2012 19:43 --

oprava - k D700




No bylo by to nějak tak ideální, ale když je 40 000 absolutní strop, tak se toho moc kupovat nedá :)

samozřejmě že to je počáteční investice, víc do začátku dohromady prostě nedám... takže i tělo+18-105/35 by za tu cenu šlo, případnou 85 nebo jinou alternativu na makro bych dokoupil později...
zower
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod feanoor 27. 5. 2012 20:41

player
ty jsi jak Tatar - ten úbytek ostrosti ke krajům je přece vidět už na grafu dělaném na APS-C těle Nikon D200 !
A už končím, tohle fakt nemá cenu...
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků