Podvody na internete

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Daemonius 11. 3. 2012 15:32

http://www.allsaleshop.com/

Zajímavé, ve skutečnosti je to asi spíš podvodník z USA. :)

Nicméně nepřekvapí.. tohle je cena za blbost.
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod duves 11. 3. 2012 17:26

djgcoke píše:Take sem nedavno naletel podvodnikum z Ciny. Objednal sem si nejake znackove sportovni obleceni za 200 euro a prisla mi postou mala krabicka v ktere byla kravata v hodnote asi 1 euro.
Tady je na ne odkaz http://www.allsaleshop.com/
POZOR NA NE ! !

Prečo stade? Nakupuj na ebay.com. Dcerka (13r) to objavila, a už ma stade nejake opasky za 1/3 ceny ako tu. A tovar je z usa. Kolegyn syn si stade objednal značkove tenisky za 98USD, čo u nas stoja 200€. Pozrel a vyskušal si ich v kamennom obchode.
IR a ASTRO konverzie, OPRAVY poškriabaných snímačov
http://fotoduves.ephoto.sk/
duves
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daemonius 11. 3. 2012 21:48

eBay je lepší, ale ceny jsou tam ohledně fotověcí dost ujeté.. ne nadarmo se tomu přezdívá evilbay..
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod katcherinka 16. 5. 2012 15:28

práve som hľadala cenu poštovného do Afriky lebo jedna milá teta angličanka (menom Kitana Kelly) chcela odo mňa kúpiť fotoaparát a narazím na túto správu... aká šťastná náhoda :-)
neviem, či jej mám po prečítaní tohto článku vôbec dôverovať...
katcherinka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kozakm 16. 5. 2012 16:05

Zkuste to :D :D
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod duves 16. 5. 2012 16:30

katcherinka píše:práve som hľadala cenu poštovného do Afriky lebo jedna milá teta angličanka (menom Kitana Kelly) chcela odo mňa kúpiť fotoaparát a narazím na túto správu... aká šťastná náhoda :-)
neviem, či jej mám po prečítaní tohto článku vôbec dôverovať...

Jo pani Kelly, z Afriky. 8-D
IR a ASTRO konverzie, OPRAVY poškriabaných snímačov
http://fotoduves.ephoto.sk/
duves
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cappi_206A 26. 5. 2012 00:35

Co jsem prodával fototechniku i telefony, vždy se mi někdo takovej ozve. Tak si s ním povídám, chci aby přijel do Prahy. Načež na to stejně nereagují a chcou adresu a číslo karty a hned chtěj platit. Tak se jich ptám znova, proč to sou takoví lumpové, že si je najdu a vystřelim z bot :) Většinou už pak komunikace dál nejde. Tak jim ještě říkám, na PayPal nejdřív a pak to pošlu. Taky nic :)

Nejvíc mě baví, že chcou pro dceru, která je na stáži v Nigerii. To je opravdu vtipné a hodně smutné, že na druhej straně sedí svině, která je tohle schopna napsat. Nejhorší je, tito lidé jsou zřídkakdy postihnutelní. Vůbec by mě zajímalo, jak se celá tahle podvodná sféra řeší.
ig: martincapal
Cappi_206A
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nill 26. 5. 2012 07:50

duves píše:
djgcoke píše:Take sem nedavno naletel podvodnikum z Ciny. Objednal sem si nejake znackove sportovni obleceni za 200 euro a prisla mi postou mala krabicka v ktere byla kravata v hodnote asi 1 euro.
Tady je na ne odkaz http://www.allsaleshop.com/
POZOR NA NE ! !

Prečo stade? Nakupuj na ebay.com. Dcerka (13r) to objavila, a už ma stade nejake opasky za 1/3 ceny ako tu. A tovar je z usa. Kolegyn syn si stade objednal značkove tenisky za 98USD, čo u nas stoja 200€. Pozrel a vyskušal si ich v kamennom obchode.


Výhodou čínských eshopů je poštovné zdarma a ceny mají taky nízké, nejen u hader, ale i u fototechniky - http://blog.flor.cz/cinsky-eshop-nakup-fototechniky/
Nill
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mose 13. 7. 2012 14:22

Mám podvodníkov plné zuby. momentálne riesim podvod že som sa dostal na idnes.sk omylom a tam bola nejaká sutaz kde som sa zapojil a teraz sa bojím čo bude. našiel som nejaké info o tom že som asi spravil blbost. ale uz sa stalo.

na rovnakom mieste som ale nasiel viacero tém na podvody napríklad ten na pokeci:
http://zaujimavosti.net/extremne-veci/n ... ne-mamicky alebo mrte ďalších zaujimavosti.net/problemove/ no pruser s idnes.sk nie je velmi znamy takze som asi jedna z prvych ovci ktore vlk chytil. 8-S
mose
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod duves 13. 8. 2012 19:41

k...y nigerijske!
Mam nejake inzeraty na predaj tiel po IR konverzii na bazos.sk a buzeranti, už začali písať po slovensky, ale ako!

Ďakujeme za vašu rýchlu odpoveď Zaujímam sa o kúpu položky k môjmu milencovi ako dar, ktorý mu v súčasnej dobe v USA a inovácií bude platca cez najrýchlejší, bezpečný a spoľahlivý platobný prostriedok, ktorý je bankovým prevodom ... ja vám ponúknuť ,400EUR za položku a plus náklady prepravy tak, vráťte sa ku mne čo najskôr so svojimi plnými Bankové spojenie pre nás, aby sme mohli pokračovať v transakcii.

čakať na rýchle mailu ...

Vďaka.

On 8/13/12, DV <duves1@gmail.com> wrote:
> Nevieš čítať? Cena je uvedena v inzerate.
>
> Dňa 13. augusta 2012 12:33, <baka4@tempmail.eu> napísal(-a):
>
>>
>> cena?
>>
>> baka4@tempmail.eu - Email bol odoslan zo serveru Bazos.sk.


>
IR a ASTRO konverzie, OPRAVY poškriabaných snímačov
http://fotoduves.ephoto.sk/
duves
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 8. 2012 05:55

coffee01 píše:ok..posta si splnila svoju pracu a vie my pomoct nejako policia ?

Nase (ceska/slovenska) ne a nigerijska se tim zabyvat nebude (mala skoda).
Jinak si trochuprihreju polivcicku, kdysi jsem na toto tema napsal clanek a "nigerijske balicky" tam maji svuj odstavec
www.mesec.cz/clanky/financni-podvody-na-internetu/
PatrikChrz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cappi_206A 16. 8. 2012 17:07

Já jim nabízel, ať mi to pošlou na paypal. Ať taky potrápim je :twisted:
ig: martincapal
Cappi_206A
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod doddko 8. 1. 2013 14:52

Zdravím všetkých,
aj keď sme si už asi zvykli na podvodne reakcie online bazarov a aukcnych sieni pridavam moju skúsenost.
Tentokrat islo o isteho "Mr.Roy" z UK, ktory sa zaujimal o tovar, ktory som ponukal na uz spomenutom inzertnom portali.
Islo o pribeh, kde hrala ulohu jeho "chatting lover", chcel dorucit tovar rovno k nej. Platba samozrejme vopred, transfer incioval on, na priame otazky nedpovedal, nepristupil ani na dalsie moznosti transferu, ktore som mu navrhol.
Taktiez neslo o Western Union ani PayPal, ale islo o NatWest Bank v UK, odkial mi prisiel nepodareny confirm, vyzeral ako keby bol robeny v paintbrush MS Windows, kde tzv. manager bol podpisany formatom MS Comic Sence cerveny Bold.
Nasledovalo par dalsich mailov, ako napr. zostava vam uz len 24hod na shipping a zadanie tracking number. Najlepsie je nereagovat, ale kto chce mat okamzity pokoj, je dobre im v tychto pripadoch napisat, ze tuto situaciu budete publikovat a odvtedy mam pokoj.

Takze pokial Vam pride mail z adresy shigolo29@tempmail.com alebo karlsroy01@gmail.com najlepsie neodpovedat.

S pozdravom
doddko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kazu 20. 1. 2013 21:27

Ja bych nerekl, ze jsme si na to zvykli, pouze jsou tady dve skupiny lidi kteri nakupuji na netu a problem je v tom, ze jedna skupina nakupuje a zadny problem nema, druha skupina se necha velmi jednoduse okrast protoze zadne info jak nakupovat, ceho se vyvarovat, desatero nakupu , nic tuto skupinu nezajima a jedna si podle sebe. Pak krici pomoc byl jsem okraden , bohuzel .Kdyz se zeptate hlupaka ,ale skutecne hlupaka proc si koupil lednici a platil predem 20 000 Kc , kdyz jedina platba je platba na ucet tak ne aby vysvetlil svuj pocinek ,ale okamzite vas obvini ,ze jste podvodnik a jeste se mu smejete, je videt ,ze maj lidi penez dost na rozhazovani.
Kazu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Daemonius 20. 1. 2013 23:06

Ono je to prostě tak, že mnohem častěji je u podvodů problém na straně podvedených než na té opačné, která jen využila toho, že lidi jsou prostě pitomý (a dost často taky pěkně nenažraný, obzvlášť v ČR).

Samozřejmě tam je jistá spojitost se společností jako celkem a naší drahou vládou. :)
Daemonius
VIP uživatel

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků